• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PETRUSKA: banánový chlebíček s datlemi konkrétní recept po ruce nemám, ale myslím že byl na apetitonline.cz
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    PETRUSKA: Já je krájím do biskupského chlebíčku, tam se toho vejde:-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: a jinak další inspirace www.maangchi.com
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    POHODAVOLE: kimchi jeon
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    číslo 4
    AIJA
    AIJA --- ---
    To korejské chilli má který stupeň pálivosti?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MOUNTBATTEN: zelnacka je fer, diky :)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    kdyz si vzpomenu na tu nevine se tvarici chillipapricku (resp.natrhanou misku papricek), po niz jsem mela pocit, ze infarkt uz je tady a i ostatni (pritomni korejci) skoncili na podlaze je rozdychavajic, o potocich slz nemluve, tak nevim, co je jemne korejske chilli:-))))
    (pravda je, ze do kimchi tech chilliflakes sypou dycky poradnou hrst)
    POHODAVOLE: jo, polivka! Kdyz to prepisknu s kimcchi (tj.mam ho hodne a/nebo je moc palivy), delam polivku. Bud obdobne, jako ma Zuzka, nebo zelnacku:)) Proste kimcchi pouziju na zelnou polivku misto ceskyho kysanyho zeli :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: Ja teda vedel, ze korejsky chilli existuje, ale zdalo se mi malo palivy, tak sem to prihulil tema malyma cervenyma chilli ze Sapy :-) no vydrzelo mi to hodne dlouho )))) nedalo se to zrat :-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    DEVIL: No vida, já se právě dozvěděl, že existuje jemné korejské chili; díky za to :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEVIL: to jsem rad, ze jsem te potesil :D
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    POHODAVOLE: hh, ja kdyz delal poprve kimci, sem to taky presral s chilli totalne! misto toho jemnyho korejskyho sem umlel klasicky. po dvou lzickach to palilo tak strasne, ze sem tricvrte varky radsi pak venoval filipinskejm sousedum.
    este sem zkousel to chilli vyplavit - ponorit to do vody, hodit pres to hrubej mesh strainer a trast, aby chilli vlocky vyplavaly. moc to nepomhlo.
    ja to ale treba hazel do panve k nakymu stir fry, nebo sem daval lzici do vyvaru..
    (ani nevis jak me potesilo, ze se to stalo taky nekomu jinymu..ach)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Nema prosim nekdo nejake dobre recepty z Kimchi? Prehnal jsem to s chilli a neda se moc konzumovat ve vetsim mnozstvi. Nasel jsem akorat polevku u Zuzky http://zkvaseno.blogspot.cz/2013/11/kimci.html ktere i dekui za recept na Kimchi a pak jsem jeste objevil Ramen. Mame ho docela dost, tak bych uvital vic variant :)

    Diky!
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETRUSKA: nejakej raw dezert, treba

    Raw Cashew Dreamcake | My New Roots
    http://www.mynewroots.org/site/2011/01/raw-cashew-dreamcake-2/
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    PETRUSKA: Muzes je pridat do smoothies na snidani
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Prosim prosim nejaky tip jak zpracovat susene datle? Dostali jsme dva balicky a samotny to moc nejime.. diky!
    AIJA
    AIJA --- ---
    TABBY:
    To jsou ty mrňavé...v suchém stavu asi jako bulgur.
    GORGLIN
    GORGLIN --- ---
    TABBY:
    Jestli malé, střední a velké odpovídají tomu 1,2,3, které jsem ted vídal, tak perličky byli menší než malé.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Tusite nekdo, jake velikosti krup odpovida pearled barley? Male, stredni, nebo velke? (Dik predem za pomoc :)
    RADUSHI
    RADUSHI --- ---
    MUTHA: super, díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam