• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    mám OBROVSKÉ množství polnicku. salát miluju, ale kilo toho listí fakt sníst nedokážu. co s tím? dá se to nějak tepelně upravit?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Upec s balsamikem a napln kozim sejrem, ruzny "coleslaws" namarinuj a zavar.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Zamrazit.
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Dostala jsem žlutou řepu, mám jí tu cca kilo. Nevíte, co z ní? Spíš než salát bych radši něco teplého. Děkuji :)
    FIN
    FIN --- ---
    QIWAS: vložit do pekáče, opepřit, posypat neoloupanými stroužky česneku (nejlépe českého modráku), drobátko, jen trošku, podlejt vodou (základ, než se pustí první lůj), strčit do trouby, přikliopit, péct na 110 - 120 a nechat 4 - 5 hodin. pak můžeš sundat prsty maso z kostí a dělat co libo.
    QIWAS
    QIWAS --- ---
    Potřebovala bych radu některého ze zdejších fajnšmekrů.
    Mám dva krásné kusy zadního jehněčího hřbetu. Jaký postup byste doporučuli? Předpokládám, že péct rozhodně vcelku a pak nějak nasekat na ty tradiční plátky s kostí? Našla jsem všude úpravu předního hřbetu, který má ještě ty žebra.. Předem díky za nasměrování.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ZUZKAOU: tak příště, opekla jsem to na sucho na pánvi, ale asi modifikuju na hummus ;), jako placky žádný zázrak
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOIRAIN: vrazila bych tam o víc vajec a míň mrkve.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JE to takové německé a vzniklo to jako znouzecnost (ty matjesy už je potřeba dojíst a kurník, v té lednici nic není), ale je to dobré.

    Pečené brambory s herinkovým salátem

    osolit a omastit dobře umyté brambory se slupkou a upéct v troubě.

    Matjesy (tak filátko na osobu) nakrájet na jemno, smíchat s nakrájenými jablky (půlka na osobu), cibulí či šalotkou a s kyselýma okurkama. Na to zálivku z jogrutu, hořčice, majonézy, soli a pepře. Pokud by byl čas, tak nechat pár hodin proležet. Kdo má kopr, dá tam kopr. Nebo pažitku.

    No a pak dát na talíř horké brambory a salát.

    Matjesama myslím nakládané sledě v oleji , ne takovou tu načerveno obarvenou věc. Máte-li zdroj polských, tak je berte.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Mrkvové placičky s ostrým jogurtovým dipem | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recept/mrkvove-placicky-s-ostrym-jogurtovym-dipem
    zkusila jsem tohle
    hmota syrová velmi chutná, leč při smažení se to totálně rozpadlo na kaši...až na jiné koření a méně mrkve, tak to mám stejné, kde může být chyba?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Na Nove rikali, ze v mrazu zmrzne voda na led-
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DIVER: Kolem mne to má pár lidí, shodou okolností jsem si včera objednala tu devítistovku. Chválí si ji kvůli schopnosti opravdu i oříšky namixovat do hladké pasty.
    Když jsem si procházela recenze, ty lepší se pohybovaly spíše od 15 tis. výše. Reference na vadné kusy plus mínus stejné.
    Mám mixér na Bošce, ale asi jsem díky smoothie spálila motor.

    Tak uvidíme...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER:

    Smoothie mají dost rezervy. Zaprvé je potřeba šetřit těma zelenejma s listovou zeleninou, protože je v nich spousta kyseliny šťavelové a přirozených dustianů. To nechceš.

    Bezpečnost potravin A-Z
    http://www.bezpecnostpotravin.cz/az/termin/92055.aspx

    plus teda případné ořechy a spol to chce předem namáčet kvůli antinutričním látkám, zejména pokud bys to chtěl jako každodenní záležitost. a ořechy tam rozhodně přidávat chceš, protože podle toho co si tak psal, tak mám temné podezření, že budeš mít vcelku malý příjem bíkovin. Stejně tak jde velmi dobře do smoothie rozmixovat tvaroh, se kterým americké recepty nepočítají, nebo ho neznají. Čímž se ti výživová hodnota dost zdvihne.
    DIVER
    DIVER --- ---
    QUANTI: díkes. jinak se mi taky líbí. i cena celkem ok.

    a teď ještě recepty. ale to už nějak pořešim :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DIVER: popravdě, plný jsem to v tašce nenosila, můžu během víkendu vyzkoušet.
    DIVER
    DIVER --- ---
    QUANTI: vypadá dobře, ale těsní to víčko při nošení?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LORAIN: z vnitřní části udělej coleslaw - tedy kapustu na jemňoučké nudličky, pořádně osolit a promačkat, dokud kapusta nezplihne a nezačně pouštět vodu. Pak přidat nastrouhanou mrkev a buď cibuli, na nebo jarní cibulku. Tradiční zálivka je směs majolky, podmáslí , jemného octa, soli a pepře. Ale velmi dobře funguje jen trocha dobrého octa a hodně co nejlepšího oleje + sůl a pepř. Případně věci jako paprika, kopr, celerové semínko a tak.

    Salát se zálivkou je potřeba nechat alespoň přes noc uležet v lednici.

    Oblanšírovat kapustu v celku a pak vyrobit závitky tohle http://www.nikosuvrohlik.cz/#!Lachanodolmades/c1sbz/56925a5c0cf256f3c5a50c0a bude fungovat i z kapusty.

    a nějaká takováhle polívka bude fungovat i z české kapusty, ne jen z toskánského placatého kadeřávku
    http://sharedappetite.com/recipes/rustic-tuscan-style-sausage-white-bean-and-kale-soup/

    Klidně ji nakrájej do nějakého asijského stir fry namísto jiných zelí.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DIVER: my máme od vánoc nějaké DOMO, ale zkušeností zatím málo, abych mohl doporučit či ne.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DIVER: okolo mě dva uživatelé Nutribullet, oba naštvaní, že to brzo odešlo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam