• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    HENNYVILLE: Já je peču na pánvi spíš zprudka a pak je dávám v alobalu do trouby na 50°C jenom než dodělám omáčku (ve výpeku šalotka, přidat portské, rozmarýn a máslo).
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    HENNYVILLE: Gordon?

    How to Cook Perfect Duck Breast - Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=qAfmfCArUgA
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    zajimavy, kdo z vas dopejka kachni prsa v troube ? a jak to pecete na panvi ? zprudka nebo spis pomalejc ?

    mam na mysli dopect, ne pect na 120C 4-5 hodin do ruzova )))

    diky vsem!
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    VECTOR: dělám omáčku po dopečení prsou v tý samý pánvi - odleju přebytečnej tuk, opražit na hrubo pokrájený šalotky, dvě vrchovaný lžíce povidel, trocha balsamika a worchesteru, doředit vodou/vývarem do požadované konzistence a provařit.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    VECTOR: souhlas s MACHALIK, osobne mam nejradsi pomerancovou variaci... akorat to chce dat bacha, aby to nebylo sladky az moc
    a kuzi narezat na kosticky a nechat poradne prudce opect
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    VECTOR: Za me portsky a maliny :-)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    MACHALIK: dik, ja nakonec zkombinoval hlivu, med, cerveny vino a vyvar a bylo to super, jakkoli teda priste musim pridat mnohem vic soli a neceho palivyho.
    maslo je dobrej tip. jsem si rikal, ze kachni tuk staci, ale ono ne, priste nezapomenu
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    VECTOR: Jen myslenky:

    - s rybizem ci jinym bobulovym ovocem (angrest, brusle-)
    - pomeranc + grand marnier/kvantro
    - kdeco sladkyho: portsky, marsala, madeira + pak zas ten rybiz, demac atd.

    Mi kachni omacky vychazeji beze snahy, vzdy vyborny, cerny, tezky a sladky. Zaklad je demi glace, dochut a maslo. To se neda posrat.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    XCIDER: OK, díky.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Nemate nekdo tip nebo oblibenej recept na kachni prsa? Nakou omacku k tomu treba nebo tak? Diky.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    SAMMAEL: http://www.aliexpress.com/..._-1,searchweb1451318411_6451&btsid=3a178e84-4124-4b0d-bce5-3e1295cbb92e

    mam ho cca 3 roky, pouzivam celkem casto a dokonce porad drzi prvni baterky. presnost slusna, od rtutovyho laboratorniho se nelisi o vic nez+-1°C
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DIVER: tak recenze po krátkém užívání - zatím jsem nadšená - dostalo mne, když jsem do smoothie dala mandlové lupínky - rozmixovaly se naprosto do hladka (a chuťově výborná záležitost)
    mixuji v tom i mražené ovoce - úplně bez hrudek, je to jako jemně rozetřená dřeň, dolít do toho smetanu, tak máš zmrzlinu do 2 min
    předevčírem jsem dělala uzeného lososa s avokádem - tipuji, že to bylo tou silou mixéru - česnek se v avokádu rozetřel dokonale, takhle dobře se mi to fakt ještě nikdy nepovedlo, a to tohle jídlo dělám už yx let
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Nemáte tip na nějaký slušný vpichový teploměr?
    Jsem si koupil digitální od Tescomy, a ukázalo se, že se jedná spíše o generátor náhodných čísel, než o teploměr.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    DIVER: tos mi připomněl, jak se někdy v 80. nebo 90. letech maloval špajz u mojí babičky. našla se tam neotevřená několikakilová plechovka sušenýho mlíka z poválečné potravinové pomoci UNRRA
    a vůbec nic mu nebylo
    DIVER
    DIVER --- ---
    no, ja si pamatuju, že když jsem byl malej, u babičky se maloval špajz a našlo se tam dokonce zavařený maso ve sklenici. tak 20 - 30 let. dospělí to jedli, nám dětem nedali. ale prý to šlo :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Okurky chutove ok, zatim žijem.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    BRUKEV: Nevim, jestli ti to pomuze, ale otec relativne nedavno (pred rokem) objevil ve sklepe nakladana rajcata, ktera si privezl z Beloruska pred 25 lety, a byly to jedny z nejlepsich nakladanych veci co jsem kdy jedl .)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    My máme okurky po dědovi. Umřel v roce 2004. A je to tak 50 na 50.
    NADYA
    NADYA --- ---
    BRUKEVpokud jsou spatne zavrene tak muzou jenom skvasit,muj tata je miluje ja k tomu jenom pricichnu a konec..:
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: otevřít a očuchat. Pokud je to v pořádku, tak ochutnat a podle chuti se rozhodnout.

    Botulotoxiny v tom nebudou, protože je to kyselý, takže rozhodnutní jen podle čuchu a chuti je OK.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BRUKEV: To se musí ochutnat. Buďto to bude OK, nebo to vyplivneš a vyhodíš no ;) jinak v pohodě okurky daj i 5 let, pokud jsou dobře zavařený
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Jak dlouho vydrží zavařené okurky?
    Mám doma lahvinky, na první pohled vše ok, jen dole u dna lze místy vidět takový šlem, sopel, Cthulthu spawna a když ukurkama zatřepu, je v nálevu něco jako rozvířený kal.

    Zavařeno dva roky. Na ochutnávku zatím nemám odvahu, ptám se, bo jsem dělal rybí pomazánku a rád bych si k ní dal okurčičku :) Jste poslední záchrana okurek, zatím mají nakročeno do odpadu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam