• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    NADYA
    NADYA --- ---
    BRUKEVpokud jsou spatne zavrene tak muzou jenom skvasit,muj tata je miluje ja k tomu jenom pricichnu a konec..:
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: otevřít a očuchat. Pokud je to v pořádku, tak ochutnat a podle chuti se rozhodnout.

    Botulotoxiny v tom nebudou, protože je to kyselý, takže rozhodnutní jen podle čuchu a chuti je OK.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BRUKEV: To se musí ochutnat. Buďto to bude OK, nebo to vyplivneš a vyhodíš no ;) jinak v pohodě okurky daj i 5 let, pokud jsou dobře zavařený
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Jak dlouho vydrží zavařené okurky?
    Mám doma lahvinky, na první pohled vše ok, jen dole u dna lze místy vidět takový šlem, sopel, Cthulthu spawna a když ukurkama zatřepu, je v nálevu něco jako rozvířený kal.

    Zavařeno dva roky. Na ochutnávku zatím nemám odvahu, ptám se, bo jsem dělal rybí pomazánku a rád bych si k ní dal okurčičku :) Jste poslední záchrana okurek, zatím mají nakročeno do odpadu.
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    ZUZKAOU: ja predevcirem a teda ze zadniho,ale taky u nas mela uspech :-)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    ZUZKAOU: díky za tip! Včera jsem ji uvařila a sklidila velký úspěch, takže ji zařadím do jídelníčku :) A ta kližka je v tom geniální!
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    BONEMINA: zkus huderaasyn.cz (na facebooku odpovida na zpravy bezne...), krev nevim, ale prdelacku vari na zabijackach, takze verim, ze by zaridil a zemlova jelita mel stoprocentne pred rokem, dela je ale jen obcas...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KASUMI: Promiň, neviděl jsem to, protože jsem dopisoval příspěvek. Taky si myslím, že je vydřeněno.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIONOR: OK, tak ještě jednou a už asi naposledy, protože je to krapet repetitivní. Řekli jsme ti, proč není úplně nejlepší nápad maso za bratru 600 Kč/kg dlouze péct (je jemné, není v něm kolagen, chceš ho do cca 60 stupňů, protože jinak přicházíš o šťávu). Uvedli jsme ti příklady slavných kuchařů, kteří ho mají hotové cca za půl hodinky a lepší (to jest medium). Teorie a praxe - co víc bys chtěl?
    A od začátku říkám, že jestli někomu well done jehněčí chutná, je to jeho věc. Jen trvám na tom, že je to škoda.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    uz dost...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    chudak jehne :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---

    Important Temperatures in Cooking and Baking
    http://www.scienceofcooking.com/important_cooking_temperatures.htm
    Science of Slow Cooking
    http://www.scienceofcooking.com/meat/slow_cooking1.htm


    cool - samostatný odborný magazín na maso!

    Meat Science - Journal - Elsevier
    http://www.journals.elsevier.com/meat-science/
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Dneska se tady jede naplno! Bomby pecky! Su nadšenej!!!
    Zkoušel někdo péct prso čtyři hodiny s broskví?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ZUZKAOU: Díky. S tím kolagenem jsem to říkal už tady: [ WITTGENSTEIN @ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ] - ale evidentně je to třeba zopakovat, nejlépe od někoho nezúčastněného.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FIONOR: pomalou přípravu na nižší teplotě chce maso s vysokým obsahem kolagenových vláken. Maso s nízkým podílem kolagenových vláken -jako třeba hluboko uložené hřbetní svaly je zbytečné pomalu dusit, protože se tam žádný kolagen nemá jak želatinizovat. Naopak jsou lepší, pokud se bílkoviny v nezahřejí na moc vysokou teplotu, protože pak jsou tužší a susší.

    To kuřecí prso je vlastně dobrý příklad, protože kolagenových vláken obsahuje naprosté minimum. Buď ho zmučíš k smrti v troubě a nebo ho rychle opečeš/ogriluješ/pošíruješ/souse-viduješ, aby se nepřehřálo a pak i ono může být skvělé.

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FIONOR: Hele, nemas tam jeste neco? V soucasne chvili bavis personal cele nasi restaurace :-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Ale jednu výhodu tahle debata má: zachtělo se mi sjet do Karlína, koupit http://www.meat-market.cz/obchod/produkty/druh_masa/jehneci/jehneci-kotlety-s-kosti/

    a udělat něco takového:

    Lemon and Herb Crusted Rack of Lamb
    http://www.shecookssheeats.co.uk/lemon-and-herb-crusted-rack-of-lamb/
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIONOR: Ano, Gordon Ramsay si vyvařil tři michelinské hvězdičky vařením kuřecích prsou s broskví, jak jinak.
    Víš co, dohodneme se: já si budu dělat jehněčí hřbet na medium rare, hipstersky na 58 stupňů, krásně šťavnatý a růžový. Ty si klidně nech pomalu tažený hřbítek na sedmdesát stupňů a více, krásně šedivoučký (a jde obrat holýma rukama!) What's not to like?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIONOR: Ještě jednou, velmi pomalu: hřbet jehněte je prémiové, steakové maso. Zaslouží si steakovou přípravu. Má vypadat takhle:



    Kontrolní otázka: vypadá takhle maso, které se 4 hodiny peklo na 110 stupňů?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIONOR: Ano, to dá rozum. Biftek ze svíčkové taky připravujeme pomalu, důstojně, při nižší tepolotě, tak 4 hodiny. Na well done, jak jinak.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam