• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    VECTOR: Podle toho jak to das do t lednice.. V prvni fazi pusti vodu, v druhe ji zase prijme a pokud kolem proudi dostatecne vzduch tak i vlhkost na povechu oschne a maso je potom lepe prosolene.. Cuketka na to ma na webu dobrej clanek
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    DIVER: no chutne to moc neni, ale na nachlazeni to je supr, kolem mne na nej posledni dobou prisaha hodne lidi, ze takrka zazracne pomohl na kasel.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JAJITA: uf, tak o alergii na smrk jsem asi ještě neslyšela, soucítím... já na to jehličí holt moc nejsem, ani gin nepiju :))
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    QUANTI: mně se kufr nezvedl, spíš mi to chutnalo, ale otekl mi jazyk a slzely mi oči.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DIVER: kublanka.cz tam má zmrzlinu a tuším ještě něco. Mně se z toho zvedá kufr, takže odzkoušeno nemám, ale nemám důvod jim "nevěřit" :D
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Koukam ted zhuverile na Ditu P. a vidim, ze naklada maso jen do koreni, bez oleje/tuku/laku. Dela se to vazne, nepocitaje v to ryby? Ona teda vari veprovy, ktery nejim, ale stejne me to zaujalo a mirne vydesilo. Kdyz se to nasoli a hodi do misy odstat na dva dny, tak maso jen difuzne pusti vodu, ne?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BAAL: potřebuješ se zkamarádit s luštěninama.

    Různé saláty, které mají jako základ čočku/fazole/cizrnu a nebo obiloviny pohanka/bulgur/kroupy/vařený oves.

    Případně různé zeleninovo-luštěninové záviny (netřeba lístkové těsto, ideální je jogurtové - 150 ml jogurtu 250 g tuku 500 g mouky- vydá to tak na 4 nohy závinu.

    Asijské nudlové saláty, případně závitky z rýžového papíru.

    Onigiri http://riceforce.eu/cs/article/61-onigiri-japonske-ryzove-bochanky

    Sendviče/tortilové wrapy

    A prolez buzzfeed https://www.buzzfeed.com/tag/lunches
    DIVER
    DIVER --- ---
    JAJITA: aha :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    DIVER: loni jsem testla na food festu tady marmeládu z těch výhonků a měla na dvě hodiny utrum s ochutnáváním čehokoliv jiného :/
    DIVER
    DIVER --- ---
    narazil jsem na tohle:

    Nejlepší je sirup ze smrkových výhonků. Lenka Peterková ale vyrábí dobroty i z jitrocele, sedmikrásek nebo divizny | Příběhy z Vysočiny
    http://www.rozhlas.cz/...peterkova-ale-vyrabi-dobroty-i-zjitrocele-sedmikrasek-nebo-divizny--1617052

    a napadlo mě, že bych ten sirup mohl zkusit. máte někdo zkušenosti?

    anebo tip na něco dalšího z těch smrkových výhonků?
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    KLAIR: Taky ji můžu jíst po kilech :-)
    BAAL: Vždycky uvařím celé balení a co hned nesním tak zamrazím. Pak ji jím přesně na cibulce, nejlíp s čerstvě nakrájeným rajčetem a navrch bílý jogurt. Nebo ji přidávám do pohanky - tu opět na cibulku například s nastrouhanou mrkví, třeba i s česnekem, posypat slunečnicovými semínky.
    Koření přidávám jak se mi zrovna chce, někdy jen papriku, jindy nějaké indické.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BAAL: plus ty luštěniny nechávěj naklíčit a pak jez jako chipsy, dej do salátu...zaplácne to a je to dobrý.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BAAL: http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2010/oct/09/mejadra-recipe-yotam-ottolenghi

    Tohle. V podstatě potřebuješ čočku, rejži a cibuli. A když si chceš vyhodit z kopejtka, dáš si na to jogurt:)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BAAL: Z cizrny salát - cizrna a co ti přijde pod ruku a nevyteče to - ředkvičky, okurka, jarní cibulka, olej, sůl pepř nebo cizrnové placičky - uvařenou cizrnu rozmačkat šťouchadlem, sůl, pepř, vajíčko, něco zelenýho, udělat z toho takový "lívance" buď upéct v troubě nebo na pánvi
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    BAAL: cizrnu jen s cibulkou na másle, případně vařeným vajíčkem. Já jí mám strašně ráda a můžu jí jíst po kilech :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BAAL: čočka je super do salátů.
    RAJCE
    RAJCE --- ---
    BAAL: jako základ zapečené brambory, zapečené těstoviny. do obou se dá naházet prakticky cokoliv, na co máš chuť, je to rychlé a snadno v práci ohřatelné v mikrovlnce. V tašce ikdyž se rozdělá krabička, tak to není taková tragedie. Brambory/těstoviny, nějaké maso nebo zelenina, zalít vajíčkem s mlékem/pivem/smetanou (prostě jak to rád) a zapéct. hotovo.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    RUTHLESS: mozna auditko Fitness, tam kluci podle me hodne tu vyzivu resej a maj ji zmaklou....dulezity je asi taky rict, ze to jsou holky a pripadne kolik jim je
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    RUTHLESS: jo, dulezity k tomu je to, ze ty vecere budou holky jist v cca pul jedenacty vecer!!! Nejde to jinak, jsme domaci a mame rozpis na vecerni zapasy - takze jist ve ctyri nebo pul jedenacty.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    zkusim to nejdriv tady, treba me nekdo nekam odkazete (do spravnyho auditka :-))

    Jedu na ME a dostal jsem z hotelu, kde budeme (zadny terno, spis proste obycejnej hotel se trema hvezdama v Pardubicich) jidelnicek behem toho ME. a samzorejme pro sportovkyne naprosto priserny :-) tohodle stylu - Vepřový steak s grilovanou křupavou slaninou, hranolky, Houbové smetanové rizoto s filírovaným kuřecím prsíčkem, Vepřová krkovička na pepřové omáčce, chléb.

    Jako, to jim nemuzu dovolit snist :-) chceme to vyhrat a budou se muset hybat :-)

    Nicmene, dali nam moznost, ze jestli se nam neco nezda, tak to muzeme nejak upravit. Takze bych se chtel zeptat na typy jidel, ktery proste ke sportu jsou dobry. Ja to samozrejme vim zakladni zasady a pozadavky, ktery mam, ale z hlavy jich nevystrelim 16... Tak kdyby mel nekdo nejakej typ, budu rad! Pripadne, do jakyho auditka se obratit :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam