• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    ZUZKAOU: Já zase miluju tu petržel, no ;-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TYRKYS2: můžou za to geny. Ale koriandr je boží!

    Love To Hate Cilantro? It's In Your Genes And Maybe, In Your Head : The Salt : NPR
    http://www.npr.org/...09/14/161057954/love-to-hate-cilantro-its-in-your-genes-and-maybe-in-your-head
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    Ad koriandr - je tu ještě někdo, kdo ho nesnáší? Mně chutná jako mýdlo. Jednou za čas si koupím hodně hladkolisté petržele a nasekám ji do mrazáku. Když jsem si takhle jednou krájela, ucítila jsem strašnej smrad a došlo mi, že jsem se přehmátla a všechno šlo do koše :-(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Crushed puy lentils with tahini and cumin I Ottolenghi recipes
    http://www.ottolenghi.co.uk/crushed-puy-lentils-with-tahini-and-cumin-shop

    Nevěřte mu a nechte to vychladnout a podávejte to jako salát. Navíc nouze naučila dalibora housti a já jsem zkombinovala normální čočku a belugu a je to super.

    Na 2 porce

    V 500 ml osoleného vývaru uvařit 20 minut 100 g velkozrnné čočky. Pak přidat 100g drobnozrnné čočky a vařit dalších 20 minut. Velkozrnná se mezitím rozvaří, drobnozrnná bude tak akorát.

    Na olivovém oleji orestovat kumín, spoustu česneku a cibuli. Přidat hodně nasekaných korandrových stonků a 2 větší rajčata na kostičky. Chvíl resotvat, přidat čočku, podlít troškou vody či vývarem a pár minut vařit. částečně rozmačkat mačkadlem na brambory. Přidat lžíci tahini, sůl a pepř a citronovou šťávu podle chuti a případně něco syrového česneku, podle chuti domastit olivovým olejem. Zasypat horou koriandru a najemno nakrájenou cibulí.

    Nechat vychladnout ;-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    GEGI: kazdopadne jsem nekde videla, ze nerozkrojene tvrde avokado se ma dat do papiroveho pytlicku k bananu a ze rychleji dozraje
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ANNNA: cervena jarni cibulka? to existuje?
    DIVER
    DIVER --- ---
    kradu od TIGRE. zajímavá gastroreportáž z válečných oblastí:

    https://warisboring.com/a-culinary-guide-to-the-kurdish-front-line-246009156b39#.czvm8c8sk
    GEGI
    GEGI --- ---
    taková hloupá otázka, ale rozkrojila jsem nedozrálé avokádo (klamalo povrchem). Dozraje ještě nebo ho můžu rovnou vyhodit? Stalo se mi to poprvé a google mi úplně neporadil. Zatím je znovu složené zabalené ve fólii, pecku jsem nevyndávala. Díky
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    ANNNA: z mangoldu jsem vždycky dělala přílohu jako špenát - prostě jen spařit, případně dochutit jako špenát. Nebo jsem z čerstvého dělala jakýkoliv salát - použila jsem ho stejně jako listy salátu + nějaká další zelenina, zálivka.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    MOODYCAT: tak jestli myslíš nějaké filety na gril,, tak tam je i dost značný cenový rozdíl (napr. losos bez a s kůží).Jinak samozřejmě pro jiná použití (např. menší kousky do těstovin apod.) Se zpravidla dělají bez kůže.
    FITH
    FITH --- ---
    FITH: podavat
    FITH
    FITH --- ---
    ANNNA: Mangold sparit a seriznout silna zebra. Vymazat pekacek,vystlat ho mangoldem posazet pulkami vajec uvarenych na tvrdo. Vse zalit syrovym besamelem a jeste posypat syrem. Posavat se salatem z rajcat.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ANNNA: z cibulky pomazánku s tvarohem
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Mám tu dva obrovské svazky nádherné jarní cibulky (bílá a červená) a velký svazek mangoldu. Nemáte nějaký nápad?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MOODYCAT: a kvuli podkoznimu tuku
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    DAVE_PAGE: a zdravá
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    MOODYCAT: treba protoze krupava kuze je dobra? :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Je nejaky duvod, proc se ryby delaji vcetne kuze minimalne na jedne strane? Krome toho tehnickeho, ze se to asi min pravdepodobne rozpadne.
    AIJA
    AIJA --- ---
    AIJA:
    Taj je to na Špitálce, ne na Štěpánský...:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    MACHALIK:
    Za rohem Křenové za úp na Štěpánské? je nějaké bylinkářství, dal se tam koupit v květináči...
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ja bych skerblik rad aspon ochutnal, ale v Brne se vubec nevyskytuje, snad leda v Hortimu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam