• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    THEODORT: To jsem taky zkoušel, ale měl jsem problém s pasírováním, navíc ňahňat se v horké omáčce... a tak loupu. Takové velké množství se projeví hlavně na hustotě omáčky a kupodivu chutná a voní česnekem. Vzhledem k tomu, že se to všechno 2 hodiny vaří (peče) tak ta chuť vůbec není štiplavá, spíš jemná. Prostě to nesmrdí, jen voní :-)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PEPITO: pecu obcas veprovou plec v mlice a davam tam celou palici cesneku rizlou horizontalne napul a po dopeceni to jen vymackam..

    a tak by me zajimalo, jak se asi projevi takovy enormni mnozstvi cesneku na vysledne chuti?
    KURE
    KURE --- ---
    PEPITO: hlavne postni vysledek. :)
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    Přeji šťastné a veselé "Po svátcích". Zaplať Pánbu, že je to za námi kuchyňkami. Na obrázku 2,5 Kg oříšky z vepř. kýty a něco přes 300 stroužků česneku před zalitím 2,5 l mléka...Že já si na sebe vždycky vymyslím nějakou kravinu....

    KORAL
    KORAL --- ---
    ZUZKAOU: Tak upečeno. Je vážné vynikající. Ale tedy hodně, opravdu hodně sytá :-D Mohu jen doporučit za sebe.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    GEGI: jakou chceš, já mám osobně radši více horkou, dá se i bílá, mléčná.
    GEGI
    GEGI --- ---
    VSICHNIMAME: s jakou cokoladou to delas, obyc na vareni nebo neco kakovejsiho?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    87HIGHFLYER: Děláš ze stejnýho mazanec (ptám se krzevá ty vejce, do vánočky se jich obvykle dává míň...)?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    VITI: mandlová tříšť: opražit s trochou cukru 400 g štípaných mandlí, roztavit 200 g čokolády, smíchat a dělat na pečící papír hrudky (2 lžičkami) a nechat zaschnout. Jednoduché, dobre, rozlezení netřeba.
    RADUSHI
    RADUSHI --- ---
    VITI: pokud nevadi, ze budete vsichni zapatlani, tak brigadeiros:) (napr: http://streetsmartbrazil.com/learn-how-cook-brigadeiros/)
    VITI
    VITI --- ---
    nemate tip na dobre last minute vanocni cukrovi? mam s detmi odpoledne volny a mermomoci chteji neco patlat ;-) dik,
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Za tech šest se přimouvám všemi deseti:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: hlavní trik je chovat se k vánočce jako ke chlebu, takže ji dávat do opravdu rozpálené trouby a ideálně i tu troubu zapařit. A . líp drží zapletená z 6, než 4+3+ 2

    Těstu dost pomůže, když kyne pomaličku, ideálně přes noc v ledničce - nebo alespoň část těsta zadělat omládkem, a ten tanzogh, tedy trošku svařené mouky aka modifikovaného škrobu, co tam používá Kamila fakt pomůže kyprosti a měkkosti těsta.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    87HIGHFLYER: jestli chceš klasickou, tak sandtnerčinu.

    Sandtnerová: Vánočka (136) - Blog iDNES.cz
    http://grosmanova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=169727
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KORAL:
    Recept na Vánočku - jednu várku obvykle dělám z kila a kila.

    1/2 kila hrubý
    1/2 kila hladký
    20 dkg cukru
    1 máslo
    6 vajec
    1 vanilkovej cukr (nebo lusk)
    lžička soli
    cca 1/4 litru mléka
    1 droždí
    rozinky
    mandle

    Postup:
    Změklý máslo utřeme s cukrem a vanilkovym cukrem (semínky vanilky), přidáme tři žloutky a tři celý vejce a pořádně promícháme (můžeme dát nad vlahou parní lázeň, aby se máslo líp zpracovalo). Mezitím na mírnym plameni ohřejeme mlíko s rozdrobenym droždím a trochou cukru (pozor, nesmí se zahřát moc - když strčíme dovnitř prst, musí to bejt příjemně teplý. Do směsi přidáme mouky a sůl a promícháme, potom nalijeme mlíko s droždím, opět promíchat a od oka rozinky a nasekaný mandle (cca hrnek od každýho). Teď je nutný těsto pořádně prodělat - tzn. hníst do doby, než se budou dělat bubliny, těsto bude hladký a nebude se lepit k míse (klasika - moc řídky=> mouka, moc hustý=> mlíko). Ideální je prodělat to v ruce. Po propracování lehce pomoučníme, přikryjeme utěrkou a necháme tak hodinku kynout (v teple, nejlépe poblíž topení). Když těsto vykyne, rozdělíme těsto dle požadovanýho počtu vánoček (já to dělám z 9 pramenů, tohle je recept tak na 3 vánočky). Před vložením do trouby pomažeme rozšlehaným vejcem a pečeme na 200°C. V průběhu pečení kontrolujeme a cca 3x pomažeme vejcem, přičemž ve chvíli, kdy začne vršek tmavnout, zakrejeme alobalem nebo obalem od másla, aby se vršek nepřipekl (záleží teda na troubě).
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: z principu ne:D
    KORAL
    KORAL --- ---
    Ahoj, sháním recept na nejlepší vánočku, má někdo nějaký?
    Díky
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZOOEY: to chapu, ale nenapadlo by me to, říkala bych si, co na to řekne to mascarpone. každopádně dekuju za recept.
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    GUDRUN: obalovani v rozpusteny cokolade - tekuty stav, ve vodni lazni
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZOOEY: neumím si moc představit obalovani ty kulicky v čokoládě ale já jsem na tom s výrobou sladkyho podobně... dekuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam