• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    JAJITA: obracene, ne? 19.stoleti a rozhodnuti, ze rajce je zelenina, z botanickeho hlediska to ale ovoce je, ne?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    mně kromě jiného vadí i to zařazení rajčat mezi ovoce, dokonce soudním rozhodnutím :)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ZUZKAOU:
    KASUMI:
    Ja si treba beru seminka dobrych rajcat vzdy kdyz na ne narazim.. Asi nejlepsi jsem si privezl z Ukrajiny, nekdy jsou az moc masity, barvu maj takovou divne cervenou az skoro do fialova, ale chutove..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: Tak to rozhodne. Jednou za cas se mi podari koupit dobry chleba, vetsinou nejaka specialka nekde, ale jak to neni bezna nabidka, zapomenu, co to bylo a musim experimentovat dal.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: spíš mi přijde, že chuť změnily běžný chleba a běžné máslo, než domácí rajčata.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: Clovece. Ani ne. Mam zahradu. Rajcata jsem na ni pestovala. A i kdyz jsou lepsi jak z obchodaku, porad to neni ono. Mela jsem vic odrud, ale jen beznou nabidku mistnich hornbachu. Ale nevylucuju, ze je to tak se vsim - "driv chutnaly veci lip".. :))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: pokud máš rajče, co rostlo na záhoně a bylo trhané až po dozrání, tak furt chutná jako rajče.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ...navic me posledni roky z tech rajcat pali pusa O.o (nejsem alergik).
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DIVER: Tohle je smutny.
    Jako dite jsem milovala chleba s maslem a rajcetem, ta chut! Ale dneska? I kdyz nahodou voni (vetsinou maly kerikovy), tak proste chut je nuda..
    DIVER
    DIVER --- ---
    dik, tady máte za odměnu za radu :)

    Rajčatová ekonomie. Co se stalo, že rajčata nechutnají jako dříve? | Firmy a trhy | Lidovky.cz
    http://byznys.lidovky.cz/...chutnaji-jako-drive-pv3-/firmy-trhy.aspx?c=A170205_183322_firmy-trhy_sij
    DIVER
    DIVER --- ---
    ok, bude tam. zjevně není zbytečnej :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: jako do klasického receput patří.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DIVER: já dělám bez, ikdyž pak nejsou tolik syté
    DIVER
    DIVER --- ---
    chci dělat lasagne bolonese. viděl jsem je s bešamelem i bez. co myslíte? :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: ha - teď jsem dojídala zbytek těch kolínek - studený a s dostatkem petržele a jarní cibulky (vlastně to bylo 1:1 zeleň a hmota) to bylo docela dobrý.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Z nějakého důvodu mě dráždí existence mac'n'cheese. Já to jídlo nechápu a nerozumím proč z toho dělaj američani takovou V.Ě.C.

    Zejména nehcápu tradiční recept, kde se vaří kolínky a mornay omáčka a ještě se to zapéká - množství práce a špinavého nádobí vážně neodpovídá výsledné chuti.

    Teď ke mně nějka přišel tenhle recept - množství práce a 1 špinavej odpovídá tomu, co člověk dostanea nahradit bešamel kondenozovaným mlíkem je překvapivě fakt funkční varianta. A přijde mi to chutnější studené než teplé a rozhodně tomu pomůže sriracha, nebo jiná chilli omáčka, aby to mělo chuť.

    The Food Lab's Ultra-Gooey Stovetop Mac and Cheese Recipe | Serious Eats
    http://www.seriouseats.com/recipes/2015/10/the-food-labs-ultra-gooey-stovetop-mac-cheese.html


    Ale furt - když nám máma chtěla uvařit něco rychlého a jednoduchého tak uvařila těstoviny, omasitla máslem a posypala strouhaným sýrem. A rozhodně to chutná líp než mac'n'cheese. A není v tom takové množství sýraj, jako se rozpustí do té omáčky.

    pevně doufám, že tím jsem svou potřebu pochopit m'n'ch uspokojila a prostě už to nebudu zkoušet.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Kousky byly cajk, nažral jsem se epesně. Nakonec to samo byla minutka.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOUNTBATTEN:
    Ale on chce pořádný kousky...:-)
    FAT
    FAT --- ---
    DIVER: Ne dobrá, skvělá. Ale teď sehnat čerstvou majoránku...
    :-(
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    ja k te pastice doplnim strucne, jak tyto delam:
    vytvorim kasovinu, kdy pomelu veprovy jatra s tucnou slaninou, nebo buckem, ale fakt hodne tucnym (pomlit hlavne to bily). Dam koreni (jalovcinku, pepr, ostrou papriku, tymian i dobromysl) a nebojim se to prehnat, maso hodne toho "pozere". Pridat portske, brandy nebo tak;)
    U te dele trvajici dam koreni i vic a dam ji na 24 hodin odlezet. U te neodpocinkove pridam maslo.
    Pecu (oba zpusoby) ve vodni lazni - pekacek vystelu platky slaniny, nakydam kasovinu,prehnu slaninu a dam pect na cca 100C na cca hodinu.
    Lepsi mi prijde ta, co pozaduje trpelivost.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    DOCKINEZ: pastika!
    Nejradsi takovou tu, co se dava odlezet, takze vlastni priprava trva par dnu, ale i takova ta, co se do ni prida maslo a upece se ve vodni lazni a je hotova za hodku;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam