• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    BARBORKA: caldo verde!

    na ol.oleji smazis cibuli a cesnek, az jsou pekne osmahle, pridas nadrobno nahrajene brambory, osolis a opepris, smazis dal. pak zalejes vodou o trochu vic nez po zakryti. az jsou brambory uvarene, prihodis kaderavek nakrajeny na jemne prouzky, kratce povaris a pak bud podavas nebo rozmixujes a podavas. naprosto dokonaly pokrm!

    tech verzi je mnoho, tohle je takova, co se nam doma ustalila.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    LUCIASHECK: (Je to videt? U me jo, ale uz mi par lidi rikalo, ze sejim to zobrazuje blbe)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    DOCKINEZ: A bozi je tohle!!!

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    DOCKINEZ: Kohout na víně podle Childové, boeuf bourguignon totéž :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    V Rossmanu se prej da koupit super kase a zalejt na noc mlikem a rano do ni namrdate banan nebo jahody nebo hrozinky nebo vlocky nebo jabko nebo prejt nebo led nebo cukr nebo sul nebo olej nebo maliny nebo ryzi nebo brambory nebo bataty nebo hovezi nebo citron nebo kiwi nebo polystyren nebo zeleninu nebo ovoce nebo orechy nebo mandle nebo fazole nebo houby nebo salam nebo gel na vlasy nebo toaletni papir nebo kokos nebo zubni pastu nebo slivovici nebo skraloup z mlika nebo maltu nebo hlinu nebo pampelisku nebo ostrihany nehty nebo pouzity tampony nebo chlup z pupku nebo trochu nachcat--

    Nechcete uz jit s kasama do pice?
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    APRILMOUSE: Ze studenych kasi byste mohli zkusit tuto (kdyby se vlockova prejedla).

    Připravte si výborné, jednoduché a výživné snídaně na několik dní dopředu. Pokud vám je, stejně jako | Veganotic
    http://www.veganotic.cz/clanky/185-raw-pohankova-kase-k-snidani

    ..je chutove vyborna a zajimava, je tam i velky prostor pro improvizaci a vydrzi v lednici.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Radsi se podelte o nějaký hodnotný omáčkový jídlo, ideálně krajovou specialitu nebo rodinnej recept. Něco, o čem se mi po vyzkoušení bude v noci zdát, takze se rano probudim celej ricnej, ze dnesna proste musí bejt koprovka, křenová nebo kohout na víně, jinak za sebe nerucim.

    Pracnost a finanční náročnost nejsou na překážku, pokud tomu výsledek odpovídá.

    Díky
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Hej nechcete jit uz do pice s kasema a vlockama? Bez urazky, voda vlocky jogurt? Dva dny v kuse? Ste v pohode?
    KURE
    KURE --- ---
    APRILMOUSE: je delam to, ze suchy vlocky smicham se susenym ovocem a orechy dle chuti.

    tuhle smes namocim do vody pres noc, jen tolik vody aby to zmeklo, nesmi plavat. no a rano tu zmeklou smes smicham s jogurtem.
    proc vodu? proc ne, po pridani jogurtu neni poznat rozdil.
    mleko/smetana se da pridat kdyz je chut.

    je to ovesna kase? neni, to by se to muselo uvarit, ale to je moc prace.
    je to prasarna? mozna ale me to chutna, nezabere to skoro zadny cas na pripravu. a maceni vlocek ve vode je puvodni metoda pripravy muesli v alpach
    Muesli - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Muesli
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Studená vlockova blemta je moje noční můra z dětství. To se vezmou ty obří vločky se zatuchlou pachuti (co jsme dávali králíkům), naspod se kydne džem a zalije se to mlékem. Případně se dají přidat i hrozinky nebo pořádně hořké vlasaky, pokud je potomek nerad. Necháte přes noc odstát, aby se to důkladně rozmachalo, rozblemtalo a oslizlo.

    Et voila! Ráno máte delikátní zdravou krmi radost pohledět!
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    APRILMOUSE: No a co něco na tento způsob? Domácí instantní? Na ráno by mohla stačit a superzdravou pak můžeš vařit, když je čas...

    Je to fajn i na svačinu do kanclu, ty kupované jsou nechutně sladké.

    Home-Made.Cz: Domácí instatní ovesná kaše
    http://www.home-made.cz/2013/11/domaci-instatni-ovesna-kase.html?m=1
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    REONA: ji, jednu dobu jsem si je dělala, ráno v práci ohřála v mikrovlnce a šlo to :)
    REONA
    REONA --- ---
    Ta kase namacena pres noc se da pak hodit do mikrovlnky, je to asi nejrychlejsi verze teple ranni kase (cetla jsem, nezkousela). Pak ty instantni, no.
    Ja jsem si kvuli kasim koupila mlekovar a jsem spokojena, ale asi to nesplnuje podminku rychlosti.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    APRILMOUSE: ponorný mixer stačí

    A jinak drsňáci dělají i ovesnou kaši naslano se špekem, cibulkou a sádlem
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    APRILMOUSE: tuhle varenou kasi mi tata delaval casto, kdyz jsem prisla vecer z treninku.. bylo to uplny pohlazeni do bricha po dvou hodinach tezky fyzicky driny :)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    BRUKEV: zatím kaše teplá, ale ted jsme spolu řešili ty studené kaše a vyzkoušíme, ale musím zajet pořídit jemnější vločky a chia semínka :) Mixér mám jen ponorný a přijde mi, že ze všeho dělá atomický sliz jenom :)

    Nejvíc mě zaujala varianta opražit na pánvi a pak dolejvat mlíko a vařit do smetanova, uvidíme!
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    APRILMOUSE: já si tímhle prošel, výstupy z mého bádání:

    1) kaše musí být teplá, nebo stačí studená?
    2) pokud studená stačí, připrav večer. Jen na to padne pár dnů, než nejdeš poměr mléko a vločky. Jak to moc ztuhne a je to jak beton, tak to nepozřu taky:) Kombinuju vločky, mléko, med, před jídlem doplním o ovoce/rozinky/čkokoládu, atd.
    3) rychlá studená je taky proveditelná v mixeru, ale to zase nepozře každý. Pokud syn třeba chodí i do posilky, bude z šejku vločky, mléko, tvaroh + banány, med, kýho šlaka nadšený.

    4) teplá buď vařit, ják se psalo níže a tam je imho základ vločky/mléko/máslo/med dostatečný.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Cemix zase dělá směsi, který se zalejou vodou, nejchaj odstát a je z toho prima beton.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    jinak DMko dela takovy snidanovy kase, jsou to vlastne rozemlety vlocky uz se susenym ovocem a myslim bud chia nebo jeste necim, temer na prasek, a to se cele jen zaleje vodou/mlekem
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    LIENEN: Omylem jsem smazala předchozí příspěvek. Uhm. Tak znova odkaz na Semix. http://www.zdravyzivot.com/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam