• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    DAWIDOS: Skladuju v ledničce. Tou solí je potřeba nešetřit (furt chci najít minimální objem soli, který konzervuje, a vždycky zapomenu - nevíte někdo?), aby se to opravdu zakonzervovalo, a člověk si doma nepěstoval nějaký botulotoxin...
    DIVER
    DIVER --- ---
    DAWIDOS: pastu z česneku se solí má máti vždycky jen ve špajzu. já jí teda dával do lednice, ale asi se to nemusí.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    ANNNA: Děkuju, asi hloupej dotaz, ale pak skladovat v lednici? Jak dlouho asi vydrzi?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    DAWIDOS: Nebo rozmixovat s olejem a solí na pastu.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Mám půl kila česneku, který pomaloučku měkne. Asi mrazák jediná možnost?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    BUNDA:
    KEMENTARI: nakonec jsem udělala tmavou jíšku na sádle a provařila s částí z crockpotu. Totiž ten chleba bych musela jít koupit :-D Díky.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    GUDRUN: Co odebrat část a provařit ji s chlebem na sporáku, a pak vmíchat zpět?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    GUDRUN: tak holt instantní jíška, stačí nechat chvilku probublat i v tom pomaláku.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    GUDRUN: Měla jsem za to, že zahušťování spočívá v tom, že se v zahušťované kapalině něco dostatečně rozvaří. A pokud ani chleba ne, tak už nevím.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    LORAIN: to už nedoženu, guláš je hotovej a v crockpotu, kde chleba dodatečně nerozvařím.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    GUDRUN: zeleninou z vývaru do guláše
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    GUDRUN: chlebem
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    normálně guláš nezahušťuju, jen nechám vyvařit a rozvařit cibuli, ale te´d ho dělám pro 15 lidí a chtěla bych ho víc omáčkovitej. Čím zahušťujete?
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    MUTHA: dik :)
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    MUTHA: jak peces ten kvetak?
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    BALAENA: Jasny, diky, uz se mi z te skoly neco vybavuje. (ted si teda jako debil pripadam, ale necham to tu pro podobne pripady jako jsem ja)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    VENIKA: samozřejmě že má živiny. ne všechno v mase je rozpustný ve vodě
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    Mam mozna trochu dementni dotaz, ale co uz. Ma maso z vyvaru jeste nejake ziviny, nebo je to proste hmota?
    Treba hovezi vyvar delam kolem 12hod, predpokladam, ze vetsina je uz vyvarena ve vode? (a ne, neptam se proto, abych ho vyhazovala, jen me to tak napadlo)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MONROE: tak nedelej vyvar, ale cirou zeleninovou.. nebo lehce zahustenou .. kvetakovou treba.. nebo ja mam docela rada tuhle polivku, je takova pikantnejsi

    Kuřecí polévka s nudlemi | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/873-kureci-polevka-s-nudlemi.html
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MONROE: mne to prijde teda desne nesourody
    vejce jsou dost vyzivny na to, je davat ke 4 chodovymu menu, ale ok (nicmene zni mi to jak variace na slaninu s vejci, coz je fakt vyzivny jidlo, zvaz, jestli to musi byt vejce se slaninou)
    polivka jak pisou ostatni soudruzi, spis vyvar s nudlema nebo tak neco
    kruti nudle bych udelala stir fry.. se zeleninou.. pripadne co nalozit krutu do jogurtu a druhy den osmahnout? to bude dost stavnate.. potom k tomu treba nejaka omacka se smetanou.. peprova, horcicna.. k tem hranolkum..

    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    hele, jestli ti na tom jídlu záleží (a když se ptáš zde, tak asi jo), tak uvař něco, co znáš jak chutná a co umíš uvařit skvěle. Experimenty si nech raději na jindy. Polévku bych osobně k tomuto několikachodovému menu udělala nějakou "vodovou", aby strávník vůbec měl šanci sníst všechny chody.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MONROE: Zebra imho ne. To je desnej risk. To za to nestojí.

    Šel bych ještě na nejakej salát nebo kompot. Já mám takovou chuť na kompot u babičky k obědu! Jsem si sám sobe udělal chutě :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam