• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    PETATA
    PETATA --- ---
    ZOOEY: neni za co
    u nas to odberove misto, dle meho, vzniklo na zaklade velke poptavky
    jedna pani se toho ujala, domluvil to s nimi, rozhlasila to po okoli a fakt sem jezdi pro bedynky spoustu lidi
    obcas privezou navic, ceho maji dost nebo most, med, vejce atd
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    PETATA: tak tohle vypada skvele, moc diky! zkusim se jich zeptat, jak to videj s pripadnou prahou) ten rozvoz je bhzl dulezitej a odberovy mista jsou mimo radius. jinak ale je to ten princip, kterej bych rada... zatim zkousim neco obdobneho pro SZ prahy, tak kdyz se osvedci, tak sem rada hodim kontakt.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DIVER: Zrovna jsem ho zasadila k plotu. :-)
    DIVER
    DIVER --- ---
    BUNDA: tak to bude ono. já jsem to vzdal, protože libeček kolem třiceti čísel a o třech listech považuju za chcipaka na dvě použití :) tak jsem to radši zkusil venku. ale nepovedlo se a pak jsem se přestěhoval. teď ho mám u plotu, vyroste si každý rok a je to fakt keř.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GUDRUN: mrazím a nic jí není
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DIVER: tak cca 20-25cm průměr a výška libečku zhruba jak píšeš těch 30 čísel.
    DIVER
    DIVER --- ---
    BUNDA: tak vážně nevim. jak je velkej ten květináč? a co je "nerozrůstal moc"? můj ve volný půdě má tak metr, možná metr a půl na výšku. ten v květináči měl třicet centimetrů. jinak mám zkušenost, že to mimo květináč roste jako plevel.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DIVER: vidíš a my ho máme v květináči a rodiče ho v nich dávají i do země, aby se nerozrůstal moc.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GUDRUN: králičí jsme svého času mrazili pravidelně...
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    GUDRUN: Já bych ji raději zavařil...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    jde zamrazit domácí játrová paštika? Asi by měla, ne? Nějak jsem neodhadla, kolik je paštiky z kila jater a je jí moc :-D
    TESSS
    TESSS --- ---
    DIVER: ja uz ho mam xty rok a zacal zloutnout az letos, zkusim to presazeni. A diky za reakci :)
    DIVER
    DIVER --- ---
    TESSS: máš štěstí, že jdu právě kolem! :) ale fakt. strávil jsem tím tak tři čtyři roky pokusů.

    libeček miluju, ale bydlel jsem na sídlišti v paneláku a neměl jsem k němu přístup. zkusil jsem ho pěstovat v květináči jako jiný bylinky. a můžu ti říct - vzdej to :) i když jsem po zkušenostech nakonec použil fakt veliký květináče, nepodařilo se mi vypěstovat víc než dva tři malý lístky. ono to asi fakt potřebuje hodně místa pod zemí. jinak květináč jsem měl na zasklený (i otevřený) západní lodžii. všemu se tam dařilo, ale libečku ne.

    pak jsem zkoušel ještě vysadit to někde u baráku venku. jeden rok jsem dojel na sekání trávy. a druhej rok jsem to dal mezi záhony růží. a když jdu jednou do práce, zvesela tam pleli zaměstnanci technických služeb.

    tak jsem se odstěhoval :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    A nesmí být rašelina nebo kyselá půda.
    AIJA
    AIJA --- ---
    TESSS:
    Ony tyhle bylinky potřebují větší květináč, když mají málo místa nebo ten substrát, se kterým to koupíš, tak se jim nedaří. Zkus přesadit. A často stříhat.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ZOOEY: tihle maji pouze odberna mista (ale treba je nejake z nich zrovna pro tebe vhodne)
    pestuji to primo oni na Orechu
    ja jezdim na nakup primo k nim, maji prodej ze dvora kazde pondeli, ale jedno z odbernych mist je primo u nas pred barakem a sjizdi se sem lidi ze sirokeho okoli

    tak treba to zaujme i nekoho jineho, rada je doporucim

    čerstvé bedýnky | české produkty | čerstvé bylinky | a nejen to
    http://www.cerstvebedynky.cz
    TESSS
    TESSS --- ---
    AIJA: kvetinac mam na balkone, kde na nej neprsi a prelitej neni
    AIJA
    AIJA --- ---
    TESSS:
    Ten květináč máš kde? A nepřelíváš ho?
    TESSS
    TESSS --- ---
    budu trochu OT, ale vim, ze se to tu v minulosti resilo. Potrebuji poradit s pestovanim libecku v kvetinaci -zloutnou mu listy. Kdybyste nekdo vedel, kde je problem budu rada za radu. Dik
    SA_KRA_
    SA_KRA_ --- ---
    znate?

    What The Fuck Should I Make For Dinner?
    http://www.whatthefuckshouldimakefordinner.com/index.php
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    LORAIN: dekuju!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam