• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    IKA
    IKA --- ---
    LADY_MYSKA: myslím, že s niekoľkými obmedzenami alebo preferenciami by sa radilo oveľa ľahšie.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Vsem moc dekuji, ano neudavam suroviny, pac jsem vubec netusila, jakym smerem se dat.

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LADY_MYSKA: brambory s tvarohem. Dobrej chleba s máslem a rajčatama. Gaspacho. Caprese.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LADY_MYSKA: Grilovaná vepřová panna, pyré z květáku, smetany a másla a k tomu nějakej barevnej salát.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    LADY_MYSKA: ja tu mam na hlidani hejno deti a delam nekonfliktni kure na paprice, ktere stoprocentne vsechny jedi :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LADY_MYSKA: A surovina ke zpracovani?
    Jestli zadna, burgery, leco, grilovany kridla, cervena cocka s rajcatam... moznosti je milion
    REONA
    REONA --- ---
    LADY_MYSKA: Na pánvi zatáhnout maso, dát pryč, přidat nakrájenou cibulku, smažit dozlatova, přidat utřený česnek, zacáknout bílým vínem, vrátit maso. Když se víno vyvaří, přidat uvařené těstoviny, smetanu (raději sladkou, nakyslou chuť dodá víno) a nastrouhaný sýr (s modrou plísní). Vše promíchat, prohřát, rozpustit sýr, podávat.
    Jsou to takové celkem základní těstoviny s minimem ušpiněného nádobí.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Co mam varit? Tak nejak vubec nevim, co udelat zitra na obed.
    Dnes kureci nudlicky na prirodno, hranolky. Vcera rizek a varene brambory, taky jsme nedavno meli zemlovku, veprove v mrkvi, pizzu
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ZUZKAOU:
    REONA: díky, já si teda ty vzorky (něco přes kilo) vezmu domů :)
    REONA
    REONA --- ---
    ZUZKAOU: Tarhoňu opražím, zaleju vývarem a po uvaření přidám nakrájená sušená rajčata, černé olivy a fetu (dle chuti ještě jalapeňos). Když se vše prohřeje a feta trochu rozpustí, je hotovo. Rychlá večeře, i muž si to oblíbil.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BEBEBE: tak jsem ji nakonec udělala s koprovkou a jako dá se.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    FATBOZZ: kameninovej mam livanecnik, takovej asi za 300 a jako taky je super, i kdyz je to levnej sunt...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    hlasim, ze litinova panev je naprosto super vec, nechapu, jak jsem bez ni mohla zit :)
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    ZUZKAOU: Krémovou s houbama, konzistencí podobně jako rissoto. Uvařenou poctivě promíchat s omáčkou a máslem. Nebo místo houbové omáčky rajčatovou s parmazánem a rukolu na závěr.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Nějaký tip na něco s trahoňou (israeli couscous) co bude letní, nebude to salát ala tabouleh a nebo polévka?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Pak jsou tu jeste panve kameninove, zena ji ma a nemuze vynachvalit. Dokonce i ja v pozici myčky nemám problém s mytím. Staci pritlacit houbickou s mekkou stranou a jde to samo

    Nerezová pánev na indukci s nepřilnavým povrchem GRANITEC | KOLIMAX
    http://www.kolimax.cz/...RIsAKVI5QbefwM-81cd1WsnLp3Oas7HCbwcxJMtfYXjQt1YeZwLQIQDbHJd1xgaAiA8EALw_wcB
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KASUMI: Dobrá poznámka:-D Viděla jsem je právě i prodávat a za tu cenu bych si to koupila, kdybych nějakej kousek neměla.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DEVIL: je fakt, ze nejake polodusene houby jsou v mrazaku. Moc dik
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LADY_MYSKA: podelne ji rozpul, rozpuleny casti naolejuj, sulpepr a na pecici papir obrat plochou casti na plech a pec v troube cca 20 minut. trochu zmekne a po tech 20ti minutach tu pulku jednu zvedni a pichni do masa vidlickou a zkus na ni to maso navinout. kdyz to pujde, je hotova. kdyz ne, tak ji muc dalsich treba 10 minut.
    mela bys z toho masa mit proste spagety. je to docela dobry, ale chce to nakou mastnotu. ja sem udelal houby na masle a pak pridal pesto a kdyz byla dyne hotova, tak sem to tam nakydal do ty dyne a zral primo z ni..
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Mam tu jednu spagetovou dyni, prosim vas, co s ni?
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    KASUMI: nojo, tak to jsme na tom podobně :-)

    QUANTI: zkusim se porozhlídnout nebo se třeba ozve někdo, kdo má delší zkušenost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam