• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MIST
    MIST --- ---
    GILLIATT: na trosce oleje orestuju houby, pak je odsunu bokem v hrnci a na volne misto dam maslo - moukou, udelam jisku. Priliju horky vyvar, pridam na kosticky nakrajene syrove brambory, kmin, bobkovy list, pepr, nove koreni. Kdyz jsou brambory mekke, tak pridam smetanu - je jedno jakou mas, jen sladka musi byt hodne tucna, aby se pri dochuceni octem nesrazila. Kyselou vetsinou trosku naredim vodou a rozkvedlam pred pridanim do polevky, aby nebyla hrudkovata. Nakonec kopr a ocet. Vejce delam zastrena.

    [ MIST @ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ]
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    Ahoj, poradíte, prosím, jak na kulajdu? Nikdy jsem ji nevařila, konečně se na ni chystám, mám houby, kopr, brambory, vejce, ale ted koukám na recepty a někde se přidává zakysaná smetana, někde smetana na šlehání, někde oboje. Jak děláte vy? díky, díky
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    GEISHA: dělám podobnou jako Gale, ale z kysaný smetany nebo pomazánkovýho másla, případně kombinace, a přidávám jarní cibulku. jakej bílej základ zvolíš, záleží hodně na individuální chuti, důležitej je podle mě citrón a něco zelenýho tomu prospěje jak chuťově, tak vizuálně.
    GALE
    GALE --- ---
    GEISHA: Tuňák, Lučina nebo Gervais, nastrouhané vejce natvrdo, cibule, pepř, sůl, citronová šťáva. Výrazně koukatelnější je posypana pažitkou.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    GEISHA: Zajimala by me kriteria vizualni tolerability, pripada mi, ze chutove se muzou lisit dramaticky, ale vypadaj vsechny skoro stejne :-D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MIST: Furt jsem dumala, co je u vás, mezi chřestýši, to mayo. No, odsedla jsem si. :-D
    MIST
    MIST --- ---
    jo jeste - tunak, vejce natrvrdo, mayo, horcice, kopr (popr. relish)
    MIST
    MIST --- ---
    GEISHA: nejlepsi to asi nebude, ale vetsinou mixuju co dum da - tunak ve vode, cibule, celerova nat, mayo, kysela smetana, citron. Tunak, horcice, mayo, cesnek, citron, snitlik, kapary. Nekdy pouzivam cream cheese.

    Nejaky osvedceny recept na kedlubnovy salat nemate?
    ANA
    ANA --- ---
    TERA79: k snidani ci pivu pomazanky - buckova, skvarkova, romadurova, rybi, vajickova a podobne perly :) nizke naklady, pomerne malo prace, tuna radosti
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    TERA79: Ještě ovar !
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    THEODORT: ono to je asi jedno, já znám obě verze
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    TOOMIX: tys myslel urcite kroupovou polivku, zejo? prosim!
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Moc děkuju! O víkendu bude chilli con carne, šunkafleky, zelňačka, řízky s brkaší, si to pánové odhlasovali, já už to jenom uvařím :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TERA79: Kure na paprice? Masovy koule v rajcatovy omacce?
    Na snidani variace na vejce, michany, omeleta se zeleninou...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TERA79: rýžovou polévku - vyvařit uzený žebra, u řezníka je beru cca 50kč/kg, cca půl hodiny, nějaký maso do polévky, zbytek sem
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    TERA79: Chilli con carne, rajská v jednom hrnci v papiňáku, lečo.
    AIJA
    AIJA --- ---
    TERA79:
    Mexický fazole, knedlo uzeno zelo...třeba i v koulích:-)
    FAT
    FAT --- ---
    TERA79: Šunkofleky ze zbytku uzeného, špagety s hovězím...
    :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TERA79: upéct si předem bůček a dávat na chleba?
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Jdu zase pro radu. Tento a další 3 víkendy potřebuju o víkednu nakrmit dřevorubce. Sehnali jsme brigádníky a někteří nám přijedou pomoct víckrát.
    Vymýšlím, čím je budu rozmazlovat. Máme sud piva a k dispozici plynový sporák, bez trouby. Máme remosku, ale je to ta klasická stará po babičce a jen jedno hřející víko. Papinův hrnec je můj kamarád.
    Budu servírovat vše, tj. snídaně, oběd, večeře, eventuelně pak večer k pivu a kartám (to mám domluvené domácí uzené na tento víkend a na příští chci naložit hermelíny a pak utopence).
    Budu vařit podle počtu vždy min pro 6 lidí (většinou mužský).
    Vyjma klasických zálěžitostí, jako je guláš, řízky, zelňačka, sekaná budu ráda za nápady, nějak se nemohu rozběhnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam