• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    BRUKEV: včera u kádě pravil prodavač, že v lednici v poho výdrží.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    BRUKEV: IMHO v pohodě vydrží, pokud si neužil moc tepla po cestě...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Dnes koupen kapr. Večer naporcujem. Zamrazit na neděli, nebo to na balkoně/v lednici vydrží?
    BARBORKA
    BARBORKA --- ---
    Chystám se na Bozi Hod dělat kance se sipkovou omáčkou. Nemáte někdo tip na předkrm, co by se k tomu hodil? Polívka byla bohužel dětmi zavrzena...
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    QUANTI: samozrejme jako moderni uzivatel internetu teto dekady zasadne nectu zpravy k kerym se rozhodne vyjadruju :-)))))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SIRIUS: čtení, taková ta záležitost s písmenky? :))
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    YELI: jestli mas pristup tak zkus makro, tam bejvaj tyhle veci v docela velkym poctu pac to kupuji restaurace
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    YELI: já teda konkrétní tip nemám, ale zkusila bych se podívat do nabídky Icelandu...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    YELI: Albert mívá. Mezi hranolkama a spol.
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    ZUZKAOU: aha :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GILLIATT: tipuju že chce předsmažené bramboráčky, nikoliv bramboračku.
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    YELI: a co polivky v konzerve od marks&spencer? Maji ruzny druhy zeleninovych, nejsou spatny.
    YELI
    YELI --- ---
    Prosím vás, dáte mi krom mínusů i nějaký tip na polotovar - mražené bramboracky? Vím, že není nic snadnějšího, než si je udělat, ale opravdu nebudu mít ani čas, ani prostor to dělat. Vím, že i tady na nyxu někde proběhlo, která značka je fajn...Děkuji! Jo a do makra přístup nemam :(
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DOCKINEZ: disponuju wafkama a teflonovym plechem... zkusim to :-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    GUDRUN: Dají se z ní udělat křížaly, zejména pokud disponuješ sušičkou. V zimě třeba na běžkách jako když najdeš :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    mám tu rozkrojenou zralou papáju, ale nemám na ni vůbec chuť. Co se s ní dá udělat / uvařit / zpracovat, aby se dala sníst až za den nebo dva? Nebo zpracovat a zmrazit? Rovnou vyhodit se mi ji nechce :-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LA_BETE: něco jako vaječná tlačenka
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Pacuchy. Bramborový těsto vyvalet a vytvořit taštičky, do nich domácí kysaný zelí a uzený. Smazit na sadle.

    Teplý jsou skvělý, studený druhej den ještě lepší.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LA_BETE: Upéct třeba krkovicu, pomalu, na anglický způsob, ta by krájená za studena taky šla. Mně zůstává na řezu růžová a líp se shání, než vyzrálý nízký roštěnec na roastbeef. K tomu třeba čerstvou zeleninu, nebo nějakej salát, např. z vařené řepy s vlašskými ořechy a opraženou slunečnicí.
    Nebo nějaký sýrový dip (z nivy je dobrý) a řapíkatý celer či jiné špalky zeleniny k namáčení.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LA_BETE: gravlax? Nebo když je naložíš dneska večer, tak hermelíny či jinej serja v oleji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam