• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GILLIATT
    GILLIATT --- ---
    YELI: a co polivky v konzerve od marks&spencer? Maji ruzny druhy zeleninovych, nejsou spatny.
    YELI
    YELI --- ---
    Prosím vás, dáte mi krom mínusů i nějaký tip na polotovar - mražené bramboracky? Vím, že není nic snadnějšího, než si je udělat, ale opravdu nebudu mít ani čas, ani prostor to dělat. Vím, že i tady na nyxu někde proběhlo, která značka je fajn...Děkuji! Jo a do makra přístup nemam :(
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    DOCKINEZ: disponuju wafkama a teflonovym plechem... zkusim to :-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    GUDRUN: Dají se z ní udělat křížaly, zejména pokud disponuješ sušičkou. V zimě třeba na běžkách jako když najdeš :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    mám tu rozkrojenou zralou papáju, ale nemám na ni vůbec chuť. Co se s ní dá udělat / uvařit / zpracovat, aby se dala sníst až za den nebo dva? Nebo zpracovat a zmrazit? Rovnou vyhodit se mi ji nechce :-)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LA_BETE: něco jako vaječná tlačenka
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Pacuchy. Bramborový těsto vyvalet a vytvořit taštičky, do nich domácí kysaný zelí a uzený. Smazit na sadle.

    Teplý jsou skvělý, studený druhej den ještě lepší.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LA_BETE: Upéct třeba krkovicu, pomalu, na anglický způsob, ta by krájená za studena taky šla. Mně zůstává na řezu růžová a líp se shání, než vyzrálý nízký roštěnec na roastbeef. K tomu třeba čerstvou zeleninu, nebo nějakej salát, např. z vařené řepy s vlašskými ořechy a opraženou slunečnicí.
    Nebo nějaký sýrový dip (z nivy je dobrý) a řapíkatý celer či jiné špalky zeleniny k namáčení.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LA_BETE: gravlax? Nebo když je naložíš dneska večer, tak hermelíny či jinej serja v oleji.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    LA_BETE: teda nevím, zda je to od čtvrtka do neděle cajk, ale poslední dobou na takové akce dělám masové koule na spejli, je to docela vděčný a s ochucenim se da vyblbnout, od klasicky sekany pres různý exotický. pecu na plechu.
    ADITU
    ADITU --- ---
    LA_BETE: tak co plátky roastbeefu? kdo bude chtít (a smí lepek), tak do sendviče, ostatní třeba "jen tak".
    CUSTOM1
    CUSTOM1 --- ---
    LA_BETE: Studený guláš? :)
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    ADITU: nevím, jak tam bude možnost něco ohřát. spíš bych se držela studeného.
    ADITU
    ADITU --- ---
    LA_BETE: guláš?
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    Poraďte mi prosím

    v neděli máme rodinnou oslavu, kam má každý donést nějaké jídlo. Já jsem v pátek a v sobotu pryč, takže bych si to chtěla nachystat předem, ale nějak jsem totálně bez nápadu. Ideálně něco bez lepku a ne moc náročného na přípravu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADALIM: no já nevím, obávám se že tam bude víc ... filosofie... než vaření.


    ha - jeden bude v Prakulu koncem února. S indickým kuchařem.

    Kurzy vaření | Škola vaření | Pražský kulinářský institut
    http://www.prakul.cz/course/course-detail?courseId=1086
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //sem dostal hromadu sejra, snad z toho pujde udelat aspon smazak....

    ADALIM
    ADALIM --- ---
    ZUZKAOU: díky za tip, ale i tak bych chtěla kurz:-)
    Našla jsem toto:
    http://www.radostzivota.org/kurz-vareni-nejdulezitejsich-receptu-indicke-kuchyne-p34
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam