• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    FITH
    FITH --- ---
    TESSS: pekne rozpulit,dat na plech na pecici papir,posypat soli,prov.korenim a cesnekem nakrajenym na drobno,pokapat oliv.olejem a dat pect do trouby. Klidne tri plechy najednou na horkovzduch. Co nesnite naskladat do sklenicek uzavrit a uschovat v chladnu.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TESSS: Krátce a prudce zapéct v troubě, naskládat do sklenic s česnekem a kořením a zalít horkým olejem. Když rajčata propíchneš v místě, kde bývala šťopka, špendlíkem, možná ani nepopraskaj. Můžeš to jíst sám, nebo rozdávat dobrým kamarádům jako dárky.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Lečo
    TESSS
    TESSS --- ---
    Nějaké nápady jak zpracovat spoustu cherry rajcat? Dik
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUZKAOU: ta brazilská ryba je super! Sice paprika, ale uvidíme. Tohle je fakt recept, co by mě nenapadl. Já nejsem moc referenční v ostrým a nadýmavým, sežeru všechno a nic mi nevadí.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: všechno je potenciální alergen, var co jí chutná a vynechat vyloženě nadymave a ostré věci. to kari jsem měla na mysli tohle brazilské a jak je. tom kokos tak jsem to chybné uskladnila v paměťovém šuplíku kari :-) , je to jednoduché a jemne a strašně dobré.
    Brazilian Fish Stew (Moqueca Baiana) | RecipeTin Eats
    https://www.recipetineats.com/brazilian-fish-stew-moqueca-baiana/

    na pilafy projdi kavkazskou kuchyni a pak dej vědět, co se ti líbilo s bulgurem pak marocké taziny

    jo kuře s meruňkama - neskutečně dobré. k tomu kuskus/bulgur/rejzi/placky
    Mahmudiyye - An Ottoman Dish With Chicken And Apricots - Saucy Dressings
    http://saucydressings.foodzube.co.uk/mahmudiyye-an-ottoman-dish-with-chicken-and-apricots/
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ZUZKAOU: hezký! ty pilafy jsou dobrej nápad a dušený hovězí s kedlubnama. a něco jako pilaf by šlo i s bulgurem, to bych se zavděčila. S čím zajímavým ten pilaf udělat? Mrkev mám zatím v každém jídle a hrášek chci nejprve ozkoušet. Papriky jsou taky prej potenciální alergen. Špenátový pilaf!
    Kotel asijskýho vývaru taky není vůbec špatnej nápad! (ale to jsem plánovala doenjang jiggae, kterej se předem moc chystat nemusí a tím bude asi potenciál asijský stravy vyčerpanej... a jakýkoliv kari chci nejdřív ozkoušet v malým množství, jestli to půjde... ) Díky :-) seš fakt studnice.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: asijské polívky a nudle a nasekané bylinky do pytlíčků vedle. různé pilafy - tedy rýže dušena s masem a zeleninou, klidně jen v riziotove verzi hrášek, mrkev, rejze a kuře. Rybí polévka - třeba taková ta smetanová norská. rajská omáčka s hovězím, dušené hovězí na víně a nebo třeba s kedlunmama. nějaké jemnější rybí kari s kokosovým mlékem.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    REONA: dělám podle tohoto receptu v crockpotu :)
    REONA
    REONA --- ---
    GUDRUN: Nevím, jak moc se bude lišit příprava v crockpotu, ale vepřové v mrkvi dělám podle Xmarge http://www.pradobroty.cz/2013/02/veprove-v-mrkvi.html
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    poradte recepty do crockpotu pro sestinedelku, do mrazaku. zatím chci prase s mrkvi (mate dobrý recept? normálně to nevarim) spoustu kureciho vývaru a bolonskou (některá zelenina by nemusela byt OK, ale risknu to)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GLOBALISTA: Mně to bylo jasné, že není řeč o bramborácích.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ještě aby nedošlo k záměně, mluvilm skutečně o bramborových plackách (tj. brambory, mouka, vejce pečené na sucho), ne o bramborácích. Ty jsou docela klasika. Ale mně se tu nahromadily právě ty placky, jako příloha mi to přijde dost exotické (něco na způsob Indie?), tak se ptám...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GLOBALISTA: V nějaké směsi s kysaným zelím a slaninou?
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    Napadá vás, prosím, nějaká úprava kuřecích prsou (ideálně na kousky), která by se hodila k bramborovým plackám?
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    Nevite nekdo, kde by se v Praze dal koupit Yuzu citrus?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    KASUMI: pro porovnání na e-shopu tohle balení španělský ptáček za 109... A obecně ty varianty bez přílohy nejsou tak příšerný. Resp. stojí to stejně, ale neplatíš to za rejži, ale za maso s omáčkou ;)
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    KASUMI: Jojo, na Hradcansky v obchode Bez lepku nebo tak :) Jeste mam klasicky sklenice, ty jsou prej lepsi :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SAAYURI: Koukam, ze ti to uz nekdo radil
    Ja na to narazila v patek ve sklizeno
    Velkej vyber, za me plus bez lepku
    Ale teda slusna cena...

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MOUNTBATTEN: jj šlehačku jsem zkoušel díky doporučení tady u Nyxu a super. Je to rychlovka. Tvarůžky, smetana, cibule, česnek a kmín. Za pár dní luxus.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam