• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jen si tu odložím sbírku salátů na příště

    https://www.epicurious.com/recipes-menus/side-salad-recipes-gallery
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Dneska jatýrka s rejžičkou. A k nim trochu májovek, když už rostou. Bylo to super.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: tak todle je proste presne z ty kategorii kdyz se me nekdo pta jak udelat takovej steak, tak dycky rikam ze to ma jenom dve pravidla 1. koupit dobry maso 2. nezkurvit ho :D

    Hrozne se me libilo jedno youtube video kde se delala omacka z kalamaru a tam taky rikal hele a ted mame dve moznosti, aby to nebylo tuhy a hnusny bud to budu delat 45s nebo 45 minut :-)))
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SIRIUS: lol gumidci. To je presny, to budu pouzivat
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    SIRIUS: jo a vlastne jeste jednou sem k tomu delal safranovy rizito a to taky sedlo pekne
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MONROE: ta chut je hodne jemna takze to za me nema cenu nejak vic komplikovat, pokud je to na nejakou slavnostni prilezitost, nebal bych se opec nejaky seminka a nazdobit tim trochu to pyre, pripadne stejne se da pouzit na tenky platky (skrabou nebo nejakou tim fancy struhadlem) nakralena mrkev, cukyna atp. ohozena lehce na oleji/masle, cukrovej hrasek by taky sel na ozdobeni k tomu pyre
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MONROE: za me je nejlepsi jen trocha pepre+soli a opec na masle, jenom je potreba davat fakt bacha aby z toho nebyli gumidci, je to fakt tak 1,5minuty na stranu a k tomu nejaky lehky pyre - hrasek, kvetak, maslova dyne je taky super (ale ta dyne je sladka, stejne jako musle tak to muze byt na nekoho moc a chtelo by to pak k tomu treba nejakej salatek co to srovna). Jinak ja odkrajuju jikry (takovej oranzovej prouzek obvykle) a nepouzivam je, ale videl jsem z toho delat omacky, takze to je asi taky zajimava cesta.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Díky všem, IKEA nádobí znám a je fajn, ale přece jen to není dárek k 65 narozeninám, je to spíš, když si to člověk kupuje sobě. Nejvíc se mi líbí TESSS ten kolimax, má plus za to, že je českej:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    EDERA:
    Něco podobného mám, ale je otázka jestli si nezasloužím novější model:-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    AIJA: Ještě doporučuju tohle:
    OUMBÄRLIG Pánev s poklicí - IKEA
    https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80343650/
    Ideál na věci, který začneš dělat na sporáku a potom šoupeš do trouby.
    AIJA
    AIJA --- ---
    BUNDA:
    Super. Máme tam tento týden cestu, tak připisuju na seznam...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    AIJA: rukojeť je poměrně dlouhá a víc teplá je jen u kraje pánve, pak to teplo docela rozvede a ochladí se, běžně jí beru přímo do ruky bez chňapky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    GEISHA:
    Díky. Já mám jednu s podobným držadlem a furt musím hledat chňapku:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    GEISHA:
    Při smažení čehokolit na sporáku se ta rukojeť nerozpálí?
    TESSS
    TESSS --- ---
    ADELHAIDA: koukni na kolimax, ceska firma, maji i panve do 300 stupnu do trouby. Nevim, jak s poklici. /Ja treba vyresila poklici koupenim dalsi extra levne panve, cena i tak furt OK / S panvi se do limitu vejdes.
    Panev od nich nemam. Mam hrnec a jsem velmi spokojena, pevne dno, neprilnave.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    Ja se teda musim pridat k pochvale ikea 365, poradil mi to kamarad kterej delal v nemecku v restauraci ze tam na tom jedou, mam tri a pouzivam je aktualne nejcastejsi, jsou o hodne lepsi nez tescomy co mam (obe min tak 3* drazsi) a treba tefal jsem vyhodil po roce protoze se ji vypouklo dno. Jedina lepsi panev co mam je nejaka draha z potten and pannen, ale to jen proto ze ma vyssi bok a oddelatelnou rukovet, nicmene mam pocit ze stala tolik co deset ikeackejch, takze pomer cena vykon je tam jasnej
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GEISHA: já sice ty svoje nestrkám do trouby, ale 365+ mám dvě, první šla pryč asi po deseti letech a spíš pro moje puzení si něco pořídit, než že by jí něco podstatného bylo, myju v myčce, extra šetrná k ní nejsem, takže Ikeu taky doporučuju
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ADELHAIDA: Mam cervene tefalky a ikea 365 a spokojenost
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    ADELHAIDA: Máme taky WOLL jako KASUMI. Je bezvadná! Pořídila jsem ji i mámě a tchýni a slyším jen chválu.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ADELHAIDA: nechci kopat za Tescomyu, ale mám jejich pánve grandchef ve 2 velikostech a spokojenost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam