• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    GEISHA:
    Při smažení čehokolit na sporáku se ta rukojeť nerozpálí?
    TESSS
    TESSS --- ---
    ADELHAIDA: koukni na kolimax, ceska firma, maji i panve do 300 stupnu do trouby. Nevim, jak s poklici. /Ja treba vyresila poklici koupenim dalsi extra levne panve, cena i tak furt OK / S panvi se do limitu vejdes.
    Panev od nich nemam. Mam hrnec a jsem velmi spokojena, pevne dno, neprilnave.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    Ja se teda musim pridat k pochvale ikea 365, poradil mi to kamarad kterej delal v nemecku v restauraci ze tam na tom jedou, mam tri a pouzivam je aktualne nejcastejsi, jsou o hodne lepsi nez tescomy co mam (obe min tak 3* drazsi) a treba tefal jsem vyhodil po roce protoze se ji vypouklo dno. Jedina lepsi panev co mam je nejaka draha z potten and pannen, ale to jen proto ze ma vyssi bok a oddelatelnou rukovet, nicmene mam pocit ze stala tolik co deset ikeackejch, takze pomer cena vykon je tam jasnej
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GEISHA: já sice ty svoje nestrkám do trouby, ale 365+ mám dvě, první šla pryč asi po deseti letech a spíš pro moje puzení si něco pořídit, než že by jí něco podstatného bylo, myju v myčce, extra šetrná k ní nejsem, takže Ikeu taky doporučuju
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ADELHAIDA: Mam cervene tefalky a ikea 365 a spokojenost
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    ADELHAIDA: Máme taky WOLL jako KASUMI. Je bezvadná! Pořídila jsem ji i mámě a tchýni a slyším jen chválu.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ADELHAIDA: nechci kopat za Tescomyu, ale mám jejich pánve grandchef ve 2 velikostech a spokojenost
    KURE
    KURE --- ---
    mam tohle, zazila chudak hodne a ten povrch je netknutej
    Pánev PRESIDENT ø 26 cm | Značkový eshop TESCOMA
    https://eshop.tescoma.cz/panev-president-26-cm

    v troube nebyla, ale pry to jde.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ADELHAIDA: ja musim rict, ze jsem velmi spokojena s nize uvedenou znackou
    mam ji asi dva roky a nemam k ni ani popel

    nevim, kterou mam presne, ale je to znacka WOLL a na rukojeti je napsano Titanium, odnimatelna rukojet
    asi neco jako toto
    WOLL PS Nowo Titanium pánev, 28 cm | POPASTA.CZ
    https://www.popasta.cz/woll-ps-induction-line-panev-28-cm/

    prijde mi, ze je nesmrtelna
    chtela jsem tehdy litinovou s moznosti dat do trouby, ale pan v potten pannen mi nabidnul toto a rozhodne nelituju
    disclaimer: je teda dost tezka, takze kdyz je plna, tak mam problem ji jednou rukou unest :) tze pro vetchou babicku to asi nebude
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Prosím o radu, nejlépe podepřenou osobní zkušeností. Sháním kvalitní pánev, která bude mít nepřilnavý povrch, půjde dát bez újmy do myčky a do trouby a bude mít poklici. Víc než 3k bych za ni asi dávat nechtěla, ale pokud prohlásíte, že je to nejlepší überpánev, zázrak kuchyně atd., tak třeba i jo:-). Má to být dárek, takže čím kvalitnější, tím lepší.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MUTHA: Dělám z ní pralinky.
    Ve vodní lázni ji roztopíš s máslem a panákem kvalitního rumu. Dovnitř jsem dávala třeba rozmixovaný kokos s mandlemi a vodkou/rumem nebo mandle atd.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MOODYCAT: Když to uvaříš v Crocpotu, tak vlastně jakákoliv. Dokonce i hovězí kýta.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DEVIL: Než jsem blíž poznala jednu známou, hodnotila bych někoho s takovou fyzickou konstitucí také.
    Ona je aktuálně bezlepková a nesmí laktózu, plus med, nějaké ořechy atd.
    Nějakou dobu už přibírá před očima. Jenže ta cola jí pomáhá na trávení. Když už sežene pečivo, sní tři dost velké koláče. Protože ví, že bude mít problém ten den sehnat další jídlo. Vařit si vaří, ale nestíhá to vždy.
    Takže životospráva v háji.

    Nemluvě o tom, že když něco sní, na popisce je uvedeno, že tohle může, jenže ten, co to připravuje, nedodrží potřebný postup, do 10 min má ona postižená osoba břicho jak v osmém měsíci, oteče a vypadá ještě tlustší.

    Chápu, že tě naštvala. Ale s podobnou diagnózou je fakt průser se stravovat někde mimo domov. Jenže se kvůli tomu vzdát cestování... a kde v Praze (natož třeba v českých menších městech) sehnat restauraci, kde by se mohl podobný člověk najíst. Natož jeho známí, kteří se chtějí dobře najíst a jdou zdraví.
    RUSTU
    RUSTU --- ---
    DAWIDOS: Podle me je dobry Makro. Kdyz si das praci a trochu se tam tim pohrabes, tak najdes kusy treba 3-4 mesice od porazky. Mam teda zkusenost akorat s vetsima kusama, kdyz se jede na teambuilding. Nevim, jestli je tak dobrej vyber i v tech balenejch po mensich porcich.
    Muzes se i dopredu mrknout, co v jaky prodejne maj https://sortiment.makro.cz/...efined&utm_content=undefined&utm_campaign=undefined&utm_term=undefined
    Jen tady asi neni to info o datu porazky.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Bohuzel mi vypadnul “dodavatel” famozniho stareneho hoveziho a potrebuju pohostit rodinu :) Da se nekde v Praze sehnat dobre starene hovezi, aniz by musel clovek ke Ksanovi a zaplatil bambilion?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MUTHA: horkou čokoládu. Tedy rozpustit v mléce a dosladi, případně dále obohatit alkoholy, kořením a tak. Zkus pro začátek poměrk 10g čokolády na 100 ml mlíka a případně přidávej či ubírej.

    Portřebuješ to rozpusit, rozmíchat a pak pomalu přivést k varu.

    Pokud děláš chilli con carne, tak tam troška dělá dost velká kouzla.
    MIFKAL
    MIFKAL --- ---
    MUTHA: Pokud nemáš nějakou výraznou nechuť k čokoládové příchuti, tak všechny tyhle hodně čoko recepty (fondant, brownies) se dělají obvykle ze 70-80% čokolády a taky sežerou víc jak jednu tabulku (pokud si neděláš jeden individuální lava cake). Když někdy mám 100% čokoládu, mrsknu ji do toho bez měnění čehokoliv a maximálně tu zbylou čokoládu použiju třeba tu na vaření nebo 60%. Cukr nepřidávám, spíš u všech anglofonních čokoládových receptů naopak. Na druhou stranu já nemám ráda výrazně sladký věci a intenzivní čokoládovou chuť ot takovýchhle dezertů spíš chci. Ale přidávat cukr mi přijde u většiny takovýchhle věcí kontraproduktivní, stačí to imho vyrovnat fakt kombinací čokolád.
    DEMENAPIVO
    DEMENAPIVO --- ---
    MUTHA: naředil bych ji tak na 15-20%, rozprodal po malejch kouskách a udělal si hroznou škváru!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MUTHA: brownies?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam