• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    87HIGHFLYER: řešil jsem loni a nejlíp z toho vyšel mrazák
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Mám hrozně moc máty a bazalky. Jak připravit / konzervovat pesto z bazalky aby vydrželo co nejdýl? Mátu lepší sušit nebo mrazit? Dík
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DIVER: on ho sice předváděl Horst, ale je to dost dobrá věc, kdybych neměla zrovna celkem nový kráječ/krouhač, tak ho koupím znova https://www.boerner.de/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DIVER
    DIVER --- ---
    já to znám jako WS kráječ Horsta Fuchse :)
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    DEVIL: děkujuuu!
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    mam tam ten sirokej hreben a to kraji kosticky
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    DEVIL: něco jako odkaz? :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MYSUS: s tim krajenim zeleniny, ja uz sem temer kapituloval a odlozil vetsinu nozu. jen okrajim konce/oloupu a v japonsku sem si poridil mocnou mandolinu. na ty mam takovy 'univerzalni nastaveni nozu' a to kraji vsechno na stejno. salat okurka rajce paprika cibule trva cca 5 minut. mandolina = zaklad. skoda ze sem to neobjevil driv. takovyho casu by mi to usetrilo...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MYSUS: Teď na mě vyskočil Jamie, ze má vege kuchařku. To tipuju, ze fakt bude okolo těch 30 minut. Většinou to tak je od nej.
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    chm, s tím krájením je to pravda... ale ideální recepty typu očistím a nakrájím a pak už se to kuchtí samo (v hrnci či troubě...)
    TESSS
    TESSS --- ---
    Jeste kvetakovy mozecek, leco by se taky melo vejt do limitu, kuskus, fazole z konzervy se zelinou a napr. ryzi. Vlastne je toho dost. Zalezi jak to chces "vymazlit"
    TESSS
    TESSS --- ---
    MYSUS: existuje docela v pohode kucharka, bud jeste pred revolucni nebo tesno po. Bohuzel jsem se prave prestehovala a knihy jeste nemam vybalené . Je zelena a brozovavana zhruba veskery popis, co ti mohu dat. A jestli mas v dosahu levne knihy tak tam, se neco obcas objevi. Ale jak rekl nerkro cosi :) ocisteni zeleniny chvili trva. Umyt a nakrajet rajcata, oloupat cibuli, mozna i cesnek a uvarit spagety + koreni asi se vejdes do limitu. Kdyz dáš ty rajcara z konzervy tak par minut usezris :)
    NECRO_BUTCHER
    NECRO_BUTCHER --- ---
    MYSUS: imho základní příprava (tj, čištění, loupání, krájení, atd. atp.) trvá cca těch 30 min. na každý dobrý jídlo.. a zase potom s dobrou přípravou (např. předpošírovaný chřest, udělaný dressing, předvařené vejce, očištěná a nakrájená zelenina.. ) je všechno hotový za 30 min..

    To je tajemství kuchyně.. :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    FATBOZZ: francouzské brambory
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    neměli byste tip na dobrou vegetariánskou kuchařku, aby se dalo v kuchyni strávit max 30 minut? :)
    FAT
    FAT --- ---
    FATBOZZ: Vajíčkový salát.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FATBOZZ: vajíčková pomazánka s domácí majonézou.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    FATBOZZ: Quiche https://kitchenette.cz/clanek/13-quiche
    či španielska tortilla
    Tortilla de patata [bramborová tortija] — Kluci v akci — Česká televize
    https://www.ceskatelevize.cz/...luci-v-akci/1137-recepty/1031-tortilla-de-patata-bramborova-tortija/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam