• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TRISSIE: buřtguláš?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    hledám inspiraci - švagrová na víkendovou návštěvu přivezla megabalení (kvalitních) párků a já je potřebuju nějak urychleně tepelně spotřebovat.
    Už byla frankfurtská polévka, hrachová s párkem, lečo i zapečené těstoviny, ale furt těm párkům není konec!
    klasice "ohřátý párek s chlebem a hořčicí" bych se radši vyhnula, jakkoli to přinejhorším vidím na párek s bramborovou kaší zítra k obědu :-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: agar nepodleha tepelny degradaci jako zelatina.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    OLIII: pokud jsou zrna měkká a zelená, tak je to takový zábavnější hrášek. Klidně stačí jen orestovat na másle, případně přidat nějakou další zeleninu a bylinky.

    POkud smícháš favu, kukuřici a papriku - a k tomu třeba cibulku a rozmazýn, a to celé orestuješ na pánvi a chviličku dodusíš, tak máš přílohu k masu - indiánský succotash.

    Pokud už jsou hnědé, tak s tím zacházej jako s hrachem/cizrnou - tedy namočit a uvařit. A přidat do nějaké polívky, udělat z toho humus/foul, poudusit to s rajčaty a kořením, přidat do salátu.

    Foul (Ful) - Simply Lebanese
    https://www.simplyleb.com/recipe/foul-ful/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: agar je pevnější? Super. Já mezi tím vygooglila že mi to trochu zpevní chlorid vápenatý.
    OLIII
    OLIII --- ---
    Dostala jsem čerstvý boby (asi bob zahradní?). Stači je vyloupat a uvařit nebo je mám před vařením ještě nějak namáčet, případně jinak zpracovat? A kdyby měl někdo osvědčenej recept, tak budu ráda:)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: tak zkus agar misto zelatiny. tomu je teplota jedno a lidi hovno poznaj ze to neni zelatina
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jak co nelépe zpevnit želatinu - zejména potřebuju odolnost proti vyšší pokojové teplotě. Na slano kyselé aspiky.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    GINGERCAT: i s parmazánem. Nesráží. Mělo by? Vždyť tuk se obvykle mrazí naprosto bez problémů.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    VSICHNIMAME: i s parmezánem/pecorinem uvnitř? Nesráží se to?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    87HIGHFLYER: osobne hotove pesto mrazim ve sklenicich se sroubovacim uzaverem. Pri pouziti do testovin je pak treba v zime fajn.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: respektive měl jsem kopec bazalky, tak jsem ji zmrazil a pohoda
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    87HIGHFLYER: řešil jsem loni a nejlíp z toho vyšel mrazák
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    87HIGHFLYER: řešil jsem loni a nejlíp z toho vyšel mrazák
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Mám hrozně moc máty a bazalky. Jak připravit / konzervovat pesto z bazalky aby vydrželo co nejdýl? Mátu lepší sušit nebo mrazit? Dík
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    DIVER: on ho sice předváděl Horst, ale je to dost dobrá věc, kdybych neměla zrovna celkem nový kráječ/krouhač, tak ho koupím znova https://www.boerner.de/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DIVER
    DIVER --- ---
    já to znám jako WS kráječ Horsta Fuchse :)
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    DEVIL: děkujuuu!
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    mam tam ten sirokej hreben a to kraji kosticky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam