• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    mám dvě prosby, neměli byste
    1) tip na cukroví bez cukru (trocha medu nebo javorového sirupu ok), těsto v konzistenci, aby se daly vykrajovat tvary tipu perníčky
    2) co máte na stole po štědrovečerní večeři krom cukroví?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jděte do háje, nebudu se učit dělat paštiky! (ale můžu jít vyhrabet libečkovej kořen)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    DEVIL: Musis je poptat, u Italu nebude problem, je jich tam taky dost. Pak uz jen udirnu a konvektak, ale to asi mas.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    HENNYVILLE: pisu si. Ale teda nevim nevim s tema jatrama. Ty tu imho nesezenu..
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    DEVIL: Nejlepsi pastika je ze za studena uzenejch jater z mlecnyho telete, s muskatovym kvetem a susenym korenem libecku. Vsechny tydle francouzsky uz sou vyzkouseny. Vsechny dost podobny, ne li stejny. Todle je uplne jinej rozmer.)
    EDERA
    EDERA --- ---
    KLAIR: Já míchám kuřecí s nějakými jinými tučnějšími (kachní, husí, krůtí). Tymián a rozmarýn používám čerstvý a radši brandy. “Příchuti” podle toho, co kdo rád - máma brusinky, já nakládaný zelený pepř, dcera mandle.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Nakonec mi nebudou stačit, díky všem :) zapéct s balkánem mě už taky napadlo.
    KATIA
    KATIA --- ---
    QUANTI: zapekam jakékoliv se sýrem, neloupu. sýr buď typu feta, Balkan, nebo jen obyčejný čerstvý sýr
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    QUANTI: Lečo. Cibulu, rajčata nebo plechovku rajčat, česnek, sůl a pepř. Ideálně udělat i s klobásou a nechat den ležet, uzenina krásně natáhne chuť. Druhej den prohřát a přidat třeba vejce. Ta se hodí umíchat bokem na pánvi a do leča vrznout posléze.
    Lečo tuním ještě drceným kmínem, umeoctem a trochou mleté papriky - není to nutnost.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KLAIR: já raději dělám z drůbežích jater, než ze savčích (teda, zkušenost mám jen s králičími), mělo to jinou konzistenci a z drůbežích ji mám vyzkoušenou, jak kuřecí, tak kachní
    moc mi to chutná s tymiánem a brandy/portským, dát tam třeba brusinky je fajn
    E_D
    E_D --- ---
    QUANTI: jasný, žlutý jsou taky super.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Z_RYBY_KOST: kdyz ty jatra po rozmixovani propasirujes pres
    Advantech Brass Test Sieves, 8" Diameter, #50 Mesh, Full Height: Science Lab Sieves: Amazon.com: Industrial & Scientific
    https://www.amazon.com/...mp=1789&creative=9325&creativeASIN=B004LZ4WO0&linkCode=as2&tag=delvkitc-20
    ty blany zustanou na cedniku
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUANTI:
    Jasně. A když přihodíš i nějakou zeleninu co máš v lednici, tak to bude super. Asi to dneska spáchám k večeři.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KASUMI:
    Já je ani nesloupnu:-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    E_D: a s těma žlutýma to půjde taky, nebo jen s červenýma?
    E_D
    E_D --- ---
    QUANTI: salát z pečenejch paprik - popriky, trocha česneku, oliváč, sůl, pepř a hladkolistá petržel.

    Loupání je v pohodě když je necháš po opečení zapřit v igeliťáku.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    KLAIR: kachní s portským je top, telecí jsou taky dobrý

    KASUMI: nebo grilovaný papriky rozmixovat s fetou
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    KLAIR: také mám nejlepší zkušenost s kachníma. Vždycky přidávám koňak nebo medovinu. Rozmarýn či tymián. Nakonec už na hotovou paštiku sypu plátky mandlí. Nebo brusinky, ale brusinkovou dělám jen k rychlé spotřebě, po delším odležení začne být už příliš sladká.


    Dělám podle receptu, kde se játra odblaňují a je to strašný strašný voser, takže se k tomu hecnu jen párkrát do roka. Vždycky u toho koketuju s myšlenkou se na to odblanění vykašlat, ale bojím se výsledku. Jakou máte zkušenost?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KLAIR: zkus sehnat (v makru) husi nebo kachni. jinak se spokoj s kurecima. kralici by asi byly taky dobry, ale tolik pohromade sem v zivote nevidel, abych udelal pastiku.
    ja bych dal madeira/porto, brandy, tymian, pistacie.
    imho nejlepsi recept raymond blanc 10:40 https://www.dailymotion.com/video/xtbmcx
    ja pridavam tymian do toho tekutyho zakladu, kterej pak preseju po finalnim propasovani sejtem. pistaciema to sypu nahore pred varenim.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GALE: něco takového mě napadlo, díky.
    KASUMI: když mně se je děsně nechce loupat :) #frfňa
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam