• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    LA_BETE: Maminka švagrové ji děla strouhanou do skleničky s křenem. Postup neznam, ale k pecenemu koleni, klobasce je to absolutně bozi. Tipnula bych si, ze tam přidává i jablko, jelikož Tj tak prijemne sladko-palive.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    LA_BETE: Nevím, jestli je to zajímavý, ale já se můžu užrat salátu z vařený/pečený řepy s kozím sýrem, vlašskými ořechy a rukolou.
    AIJA
    AIJA --- ---
    LA_BETE:
    Knedlo vepřo řepozelo.
    GOLDENDELICIOUS
    GOLDENDELICIOUS --- ---
    GOLDENDELICIOUS: Suroviny (ne množství, muž to bere od oka) jako tady: https://fresh.iprima.cz/recepty/risotto-z-cervene-repy - až na tymián, a cibule nemusí být červená. Nevakuovaná řepa by se předem měla opéct v troubě (bacha, tenké plátky se rychle spálí, lepší jsou měsíčky), případně uvařit.
    GOLDENDELICIOUS
    GOLDENDELICIOUS --- ---
    LA_BETE: Rizoto. Níže je podrobný postup dle mého muže. Výsledek si vysloužil mnoho děkovných dopisů.

    *Ryze na rizoto
    *Dobry bily vino
    *Vyvar...pokud nedelas vlastni z kosti, tak ja davam dycky dve kostky
    *Ryze potrebujes podle lidi u stolu, vody potrebujes cca 2x tolik co ryze
    *Dej si varit vodu s bujonem, at mas pripravenou
    *Asi se to dela dobre v cemkoliv co ma siroky dno, ja pouzivam wok panev
    *Cibulku
    *1/2 masla
    *Predvarena cervena repa vakuovana
    *Strouhany parmezan
    *Nakrajej si cibulku
    *Maslo rozdel na dve poloviny (tj 2x 1/4masla)
    *Nachystej si ryzi ale neproplachuj ji
    *Vina budes potrebovat cca 2dl, ale zalezi na chuti
    *Rozpust prvni kousek masla v nadobe se sirokym dnem
    *Dej do nej cibulku a nech ji zesklovatet
    *Nasyp do toho ryzi a michej a michej, ryze by mela trochubzmenit barvu a tak trochu se oprancit, ale staci chvilka. Je dobre kdyz se to pekne promicha a vsecky zrnka ryze jsou trochu obaleny mastnym
    *Pak do toho vlej vino
    *A michej a michej, pekne to zavoni a vino se vyvari a vsakne do ryze
    *Nikdy to nenech uplne bez tekutin, jak to zacne byt ruhy doplnuj
    *Po rom vine prijde na radu vyvar
    *Vlivej ho postupne, dycky tak dva sufanky, a za staleho michani var a nech vyvarovat. Jak klesne hladina, zase dolej sufanek a tak dal, ryze musi byt porad v lazni
    *Sem tam ochutnej jestli uz je ryze al dente
    *A porad dolivej a michej a vyvaruj ten vyvar. Az to bude tak akorat, nasyp do ryze nastrouhanou repu.
    *Muzes i na kosticky, jak je libo
    *Pekne promichej a pak do toho pridej druhy dill masla
    *Zase pekne promichej, davej pozor at je porad trosicku vyvyaru v tom at nevysycha, musi to byt pekne kremovy
    *A pak do toho nasyp ten parmezan a poradne promichej at je vsude v kazde porci a pekne spiji ru ryzi a repu.
    *Konzistence by mela byt na konci pekne ryze al dente a utopena v kremu
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    Mám tu nějaké větší řepy a přemýšlím, co s nimi. Boršč ne, ten jsme měli v poslední době často. Nemáte někdo nějaký zajímavý recept?
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    KRKA: No to by mělo byt no. Bylo naolejované a ve fresh fólii? :/ Jinak taky nevím.
    KRKA
    KRKA --- ---
    MICHELLEDANIELS: To je mi jasný, spis jsem čekala, ze bude “tvarne” a trosku nakyne venku, ale bylo to tuhý a nehlo se to cely den :-/
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    KRKA: Ono v te lednici moc nevykyne, ale zase se sním lépe pracuje. Netrha se, když se tvaruje pizza. S čerstvým to vic zlobí.
    KRKA
    KRKA --- ---
    GENEVIEVE: nechápu :))
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KRKA: no, mě kynulo v lednici jak divý, takže jsem ho z lednice rovnou mrskla do trouby a doprí...
    KRKA
    KRKA --- ---
    Tak jsem ho dala do lednice a už nevykynulo dnes :D tak nevím co jsem udělala špatně
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    KRKA: Těsto na pizzu jsme vždy dávali aspoň na 24hod do lednice, takže by to mělo spis prospět :)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    PETATA: uz dlouho delam podle Pauluse, ma je i na youtube. Pomer casto uplne od oka, vzdycky vysly, vzdycky mi je chvali. Mouku tam teda nema, nikdy mi nechybela. A to baleni do folie a alobalu tam ma taky.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PETATA: postupuj jako na hrneckovy knedlik: hrnek polohruby, hrnek mleka, 3 rohliky na kostky oprazit na masle, 3 zloutky, z bilku snih, sul, muskat.
    karlovarsky knedlik pro me je, ze k tomu pridavam do ubrousky vymackanou zasmazenou cibulku se spekem a posekanou petrzel. misto hrnecku to 'umotam' do folie a tu pak jeste do alobalu. na paraku to pak morim, dokud to neni hotovy
    PETATA
    PETATA --- ---
    prosím, máte osvědčený recept na karlovarské knedlíky?
    na netu se poměry dost liší..
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KRKA: to muzes i zmrazit na jindy
    KRKA
    KRKA --- ---
    GENEVIEVE: Jasný. Dikas :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KRKA: já třeba dávám chleba normálně do lednice kynout (teda dávám, jednou mi to vyšlo a hodlám to aplikovat znovu), takže teoreticky by se nemělo nic stát, když to narveš do ledničky a kdyby bylo zítra překynutý, tak znovu zbouchat...
    KRKA
    KRKA --- ---
    Co se stane s kynutym domácím testem na pizzu, když ho dam do zítra do lednice? :) je mi líto to vyhodit, ale víc pizz fakt nesmíme :D vůbec netuším zda to jde s kynutym, takhle ho uskladnit... díky za rady
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam