• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SHUKI: Ja bylinky davam na radu Premka Forejta do takove te kostkovane mikrouterky navlhle vodou lehce (ne mokrou), tu dam pak do zavrene krabicky do lednicky
    Bylinky v tom vydrzi fakt dlouho
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    SHUKI: Veškeré bylinky dávám do kabicky s vlhkým ubrouskem. Když se mění ubrousek za vlhký, vydrzi dost dlouho.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    SHUKI: dávám do sklenice s vodou a do lednice. Do soboty bude cajk.
    FAT
    FAT --- ---
    SHUKI: Já bych ho zabalil do mokrého papíru, dal do mikroteňáku a i s ním do lednice.
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    Dneska jsem na trhu koupila svazek kopru. Jak nejlip ho udrzet fresh do soboty, kdy budu delat koprovku? Diky
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DIVER: To mas nejaky divoky testo :D. Ja quiche s vidlickama pecu uz takovejch deset let a nikdy se podobnej mayhem nestal, zpravidla vsei s pripravou trva do hodiny.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ADELHAIDA: no to mas asi naprostou pravdu s tema tukama a celkovejma prisadama v tom testu
    DIVER
    DIVER --- ---
    tak jsem dal na MOODYCAT: a zatížil to vidličkama a nožema. shrnuly se mi nejdřív dva okraje, ale opravil jsem to. a pak se to těsto nafouklo a vidličky s přehledem setřáslo :) vyndal jsem to, zatížil prkýnkem a krásně se to zase vyrovnalo. quiche se nakonec krásně vyvedl, ale...

    1, jenom s tím bylo dost patlání - rozhodně jsem to dělal nejmíň dvě hodiny.

    2, mám toho jeden plech. spočítal jsem to s tím chřestem, goudou, ricottou, smetanou, slaninou a vyšlo mi to všechno tak za dvě stovky.

    vtipný bylo, že jsem nad tím plechem stál a přemýšlel, kolik je to porcí - asi tak šest, jsem odhadl. pak mě napadlo, za kolik bych si tu porci koupil jako zákazník. usoudil jsem, že tak za tři pětky. a pak mi došlo, že bych byl dokonce i pod nákladama.

    kdybych měl dodržet tu Pohlreichovu rovnici, že prodávám za cenu "3,2 x náklady", tak by ten kousek musel stát stovku! docela fičák, to bych si na ulici do ruky nekoupil, ale třeba v Imperialu zase jo.

    (zase chápu, že tohle je jedna z těch dražších variant quiche. spokojit se s cibulí místo chřestu, levnějším sýrem a smetanou a mlíkem místo ricotty, bylo by to cenově asi někde jinde. jen kvůli tomu chřestu o stovku.)

    jo a dík za rady. předpékal jsem těsto poprvé v životě, tak zase nějaká zkušenost :)
    GALE
    GALE --- ---
    AIJA: Vím o těch piskotovych, co přežijí i světovou, ale predpeceny korpus na quiche jsem tam neviděla.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DEVIL: Tady se to moc nepoužívá, rozhodně to není součást sortimentu běžného supermarketu. Už jsem si v amerických receptech všimla, že mají často mezi surovinami "pie shell" nebo tak něco. Někdy by to člověk užil, ale předpokládám, že když v tom chci mít jako tuk máslo nebo sádlo, a ne palmáč, tak mě vyjde v ČR levněji vlastní těsto včetně předpékání (a možná i včetně koupení pytlíku rýže na zatížení:-)).
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    PEPITO: to jsem si koupila v nějaké slevě v Tchibu, na normálně velkou formu by se šikly piksly dvě, leč mám jen jednu
    tak mám ještě sklenici nějaké nejlevnější rýže, kterou takto používám dokola, náklady asi 10 Kč
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    PEPITO: Rozdíl je, i když koupíš v bio kvalitě, tak 170 korun. Funkce naprosto stejná. Fakt to nema smysl.
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    A co tohle
    Keramické fazole na pečení Kitchen Craft Beans | Bonami
    https://www.bonami.cz/...EiwA31VZj_5Md3jRV2qmmBZdI-8g57huGw1NYFp_rcAwEHDJECpQVcBbQHmiUhoCUK8QAvD_BwE
    EDERA
    EDERA --- ---
    DIVER: Máme na to nějaký nejlevnější fazole, co používáme pořád dokola. U nás teda peče quiche zásadně muž (a těsto na to si rozhodně vyrábí, žádný listový polotovar). Předpeče, fazole sundá a když vychladnou, sesype je do sklenice a uloží k dalšímu použití.

    PETATA: Jo, úplně stejně.
    AIJA
    AIJA --- ---
    GALE:
    prodávají. Koukej v marketě kolem pečiva, mají tam zabalené i předpečené polotovary.
    PETATA
    PETATA --- ---
    přidám i svou zkušenost s předpékáním.. klasické quiche z křehkého domácíhi těsta dělám docela často už několik let a koupila jsem si na to kdysi ty nejlevnější červené fazole, které po upečení nasypu zpět do sklenice od okurek a příště zase použiji... už se se mnou i stěhovaly a pořád fungují jak mají
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DIVER: Dej na testo alobal a na nej nekolik lzic/vidlicek. Fazole nepouzivam ze stejneho duvodu, jako se prici tobe.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    GALE: Myslím, ze ne.
    GALE
    GALE --- ---
    DEVIL: Běžně se predpecene korpusy neprodávají. Pokud bych ho chtěla koupit, asi bych zamířila do M&S, ale nevím, jestli bych byla úspěšná.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    DIVER: nepředpéká se jen to jakoby linecké těsto? U listového by mě to fakt nenapadlo.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ja sem se na naky predpejkani uz davno vysral. tady koupim za 2 dolary mrazeny predpeceny korpus. to sezere vic penez rozpejkat troubu a pak 20 minut pect. urcite to musi bejt ke koupi i v cechach ne?
    KURE: jj, ja sem to delal driv s 5ti centama, ale fakt me to sralo
    KURE
    KURE --- ---
    DIVER: někdo radil zmuchlat pečící papír a na ně místo fazolí mince.
    já jsem to tedy nikdy nezatěžoval.
    DIVER
    DIVER --- ---
    mimochodem mi to RUTHLESS: objasnilo i jednu záhadu, když jsem koukal na Kašpárku vař nebo něco podobnýho. taky tam fazolema zatěžovali těsto a používali "fazole na pečení".

    pamatuju si to, protože jsem si říkal, že žádný fazole na pečení ještě neznám :))

    a lup a ty to úplně přesně napíšeš: "Používám na to fazole na pečení..." :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    DIVER:
    No já se většinou takovými radami vůbec neřídím. Navíc když píše, že když nepředpečeš, tak to nevadí:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam