• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ZUZKAOU: Dík. Já ho z nich nějak zásadně dostávat nehodlám. Děti to jíst nebudou, udělala jsem z nich dost pálivou omáčku, jak psala ENKATT, kteréžto děkuju. Malý skleničky, nikdo toho nesní tolik, aby mu bylo špatně...
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    ADELHAIDA: dělám z nich pálivou omáčku a taky marmeládu s pomerančem. může být?
    Zelená rajčata a chilli omáčka
    http://notourists.org/cs/zelena-rajcata-a-chilli-omacka/
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Máte prosím někdo osvědčený recept na chutney ze zelených rajčat? Mám jich dvě kila...
    IKA
    IKA --- ---
    DOOMBRINGER: Jablká môžeš upiecť s nejakým mäsom. Hrušky neviem, možno tiež.:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: no pokud do toho chceš dávat středomořské chuti, tak chceš olivový. Na koprový bych asi vzala slunečnicový.

    Pevnější věci, jako je rozmarýn v tom opatrně zahřívej a pak to vyndej. Jemné bylinky typu bazalka (hodně bazalky) mixuj cca 3 minuty, aby se to rozmixovalo a zahřálo a přeceď přes plátno či kávový filtr.

    Ale jinak udělej šalotkový olej. Kup litr obyčejného slunečnisového a půl kila šalotek. Pomalu na mírném ohni je v tom oleji usmaž, až budou křupavé a zlaté.

    no a samozřejmě nutně potřebuješ sečuánský chilli olej.

    http://nuselskakuchta.blogspot.com/2016/10/secuansky-chilli-olej-cesnekova-chilli.html
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    RUTHLESS: Citron i bylinky bych zrovna mrskla do jemnejsiho olivace (bylinky urcite, citron asi klidne do trochu ostrejsiho). Treba pomeranc jsem zkousela s nejakym orechovym a bylo to dobry :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LUCIASHECK: Rad si nechám poradit. Ať už chilli (to spis ne, to mi ještě roste a nějaký mám) nebo bylinkou... lanyz si teda kvůli tomu nekoupim. Nějaký ovoce možná...? Citron...? Poustim se do neprobadaneho a vím, ze dotaz tady je lepší než google :-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    RUTHLESS: Imho je dobry vychazet z toho, jak ho chces ochucovat.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Prosím vás, mám chuť si udělat nějaký ochuceny olej. Jaký k tomu používáte a je nej? Mám jak nějaký italsky “agresivní” olivac, ale mohu na to koupit cokoli. Ras bych nejake dva zkusil. Rad příjmu jakoukoli radu! Díky
    AIJA
    AIJA --- ---
    SWIST:
    Jelita nebo jen prejt na plech, dá se to pak i zavařit. Dobrá chuťovka je i krev na cibulce, trochu krupičky a vejce...osolit, opeptřit, okmínovat.
    XAJA
    XAJA --- ---
    SWIST: pozri si nejake knihy/stranky venovane domacej zabijacke: "krvavnicky" - tmave jaternice s prazenou krvou su celkom beznym produktom na slovensku a morave. prazena krv sa pridavala aj do tradicnej zabijackovej kapusty (zeli).
    SWIST
    SWIST --- ---
    Dělal jste někdo black pudding, nebo jiné jídlo z krve. Za měsíc bude kamarád porážet ovce, budem dělat haggis a rád bych nějak zpracoval i krev..
    Uvítám návrhy / odzkoušené recepty. Díky.
    XAJA
    XAJA --- ---
    XAJA: hrusky, pardon
    XAJA
    XAJA --- ---
    DOOMBRINGER: hrudky nasusit, a potom odoberat, pomliet, zmiesat s rumom - najlepsii ater na frgale alebo do buchiet. alebo samotne.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    DOOMBRINGER: Hruškové chutney
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    QUANTI:
    MOODYCAT: já to dělám poměrně pravidelně, obvzlášť, když se mi sejde víc dětí na návštěvě. Většinou to je první, co od talíře zmizí :) Nejlepší na to jsou letní jablka, když už se neví, co s nima :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MOODYCAT: moje taky, a milovala jsem to. Nevím, proč už to nedělám!
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    A pokud se rychlý kompot nesní hned, tak svařím s vanilkovým pudingem, naleju do pohárů nebo misek, někdy přihodím pár piškotů a navrch zakysanku nebo šlehačku. Zmizí to během okamžiku:-)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    DOOMBRINGER: z hrušek povidla.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TRISSIE: Tohle delala moje babicka! A bylo to vzdycky vyborny. Musim zrealizovat.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DOOMBRINGER: jablka i hrušky mírně pochybného vzezření či stavu (na dně košíku se vždycky najdou...) lze spotřebovat do "rychlého kompotu" - oloupané ovoce na kostky do hrnce, podlít trochou vody, přidat hřebíček, celou skořici, plátek či dva citronu, cukr dle chuti a dusit cca 10-15 minut, než ovoce změkne.
    Chutná horké, vlažné i vychlazené, labužníci servírují vychlazené s ušlehanou smetanou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam