• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    QUANTI:
    MOODYCAT: já to dělám poměrně pravidelně, obvzlášť, když se mi sejde víc dětí na návštěvě. Většinou to je první, co od talíře zmizí :) Nejlepší na to jsou letní jablka, když už se neví, co s nima :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MOODYCAT: moje taky, a milovala jsem to. Nevím, proč už to nedělám!
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    A pokud se rychlý kompot nesní hned, tak svařím s vanilkovým pudingem, naleju do pohárů nebo misek, někdy přihodím pár piškotů a navrch zakysanku nebo šlehačku. Zmizí to během okamžiku:-)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    DOOMBRINGER: z hrušek povidla.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TRISSIE: Tohle delala moje babicka! A bylo to vzdycky vyborny. Musim zrealizovat.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DOOMBRINGER: jablka i hrušky mírně pochybného vzezření či stavu (na dně košíku se vždycky najdou...) lze spotřebovat do "rychlého kompotu" - oloupané ovoce na kostky do hrnce, podlít trochou vody, přidat hřebíček, celou skořici, plátek či dva citronu, cukr dle chuti a dusit cca 10-15 minut, než ovoce změkne.
    Chutná horké, vlažné i vychlazené, labužníci servírují vychlazené s ušlehanou smetanou.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    RUTHLESS: Spalenych jsou jeste spousty zasob. :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DOOMBRINGER: Normální. Spálit.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Spousta jablek a hrušek. Co s nima? Radši i slaného? Zn. štrůdlů už bylo dost.
    Díky!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SCARA1989: Končetiny můžou být trochu krůtou cítit, pomáhá je naložit do kefíru, třeba. Prsa používám na minutkové vaření, jen se nesmí umučit.
    SCARA1989
    SCARA1989 --- ---
    Dekuju vsem za napady :-) tak snad me to nezklame, mame do budoucna moznost brat celou krutu 79kc/kg, coz se mi zda fajn :-) dneska zkusim jedno peceny kridlo :-D akorat ji priste musim naporcovat vic, jedno to prso mame ve dvou tak na tejden :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SCARA1989: prsa na plátky, řízky, stir fry, grill a jiné rychle úpravy. stehna klidně můžeš dělat jak minutkove, tak je můžeš péct či dusit. Křídla buď péct a nebo pomalu tahnout se zeleninou a kořením a pak obrat a zadělal s tím vývarem. kosti na vývar.

    jako upect můžeš v celku i ta prsa, ale dá větší práci uhlídat, aby si moc nepřesáhla vnitřní teplotu a nevysusila je.
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Těch šlach z lýtka se zbavuju hned při zpracování. Přidávám k ořezu na vývar.
    AIJA
    AIJA --- ---
    SCARA1989:
    Suchý jsou snad je prsa, ty se hodí na rolády nebo nějaké plnění. Je dobrý krůtu maximálně vykostit kvůli lepší skladnosti. Horní stehna s kloubem stačí upéct s bylinkama.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    AIJA: no, já tímhle způsobem zpracovávám kterýkoli kus krůtí nohy, který má v sobě kost :-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    TRISSIE:
    Takže lýtka, ne stehna:-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JESTEDMAN: tak je to POMALÝ hrnec :)
    Ale těch 9 hodin na to nemusíš ani kouknout ani být doma, že. A popravdě ty stehna chtějí tak 3 hodiny i normálně v troubě, aby nebyly tuhý a šlachy šly dobře vytáhnout, tam si až tak stejně nepomuzes, minutkovy maso to není.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    TRISSIE: 9 hodin, to je vysloveně rychlovka ;)
    PETATA
    PETATA --- ---
    SCARA1989: kruti je supet!
    z prsou jsou skvele rolady, at uz to nacpes takrka cimkoliv
    a stehna delam v pekaci, na zelenine, cca na 150 prikryte, cca 3 hod
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SCARA1989: jestli máš doma crockpot, tak tohle je da best, co se dá dělat se stehnama (asi by to šlo i při velmi nízkých teplotách přikryté v troubě, ale tam to nemám vyzkoušené, takže nevím teploty/časy):

    (recept by ID FOXA, komu čest, tomu čest)

    krůtí stehna z pomalého hrnce
    do PH kousek másla (cca 50g, ale není nutné), na to osolené krůtí stehno nebo dvě, zalít trochou vody a na high péct 9 hodin.
    Šťávu možno zahustit jíškou (v tom případě vody více a obejde se bez másla) na gravy, nebo nechat, jak je.
    u autorky se servíruje s rýží, u nás s bramborovou kaší a vařenou zeleninovou směsí (hrášek+karotka+kukuřice, ale dovedu si k tomu představit brokolici+květák+karotku nebo něco podobného). Ideální pro večery, kdy chce člověk něco, co vypadá slavnostně, chutná luxusně, ale zabere minimum času.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam