• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    TRISSIE: To vypadá zajímavě, díky, vyzkouším. :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ALEXIS: děsně dobrý je tohle: http://yellowgreentomatoes.blogspot.cz/2014/10/dynove-noky.html?m=1
    a jdou i dobře mrazit (na tácku) a pak uvařit bez rozmrazení, a vzhledem k obsahu tvarohu je to bílkovinová bomba, takže samá pozitiva a sociální jistoty z tohoto receptu! :-)
    (a dobrá je i pomazánka z pečené dýně - pyré+tvaroh+sůl+pepř)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GEISHA: no tak to zkusim. tunak repa feta! ale ta feta nebyla moc slana? ja tam nakydam cottage cheese. to bude babicarna panecku!
    GENEVIEVE: no vis, jak bych to tak rekl... zbyl mi nalev na okurky z minulyho roku, asi 2 litry. tak sem ho svaril, dolil sem tam bilej ocet, bylo to kysely, tak sem tam nasypal cukr, ale dosel mi krystal, tak sem do toh kydal hnedej cukr. pak sem to dosolil, pridal vodu, pak trochu octu a cukru este a uz mi to chutnalo tak sem to lil k repe. ale pozor NEDAVAM HREBICEK! jakmile je v repe hrebicek, splachuju ji do hajzlu...
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    BONEMINA: huh, to vypadá hodně jako experiment :))))
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    GENEVIEVE: Co sleď v kožichu? Zní to podezřele, vypadá to divně ale chutná to skvěle :) http://www.kusici.cz/index.php/recepty/klasicke/501-sled-v-kozichu
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    KASUMI: Já mám řepu i mrkev ráda, a některými recepty z Mačingové jsem se inspirovala, ale když to držela kámoška a pěla na to ódy, tak jsem se tak-tak držela, abych jí neřekla, že je husa (to jsem jí řekla až za rok, kdy měla jojo jak prase a odeslala ji do STOBu, aby už neexperimentovala módními dietami).

    Ať jsem k tématu - co rádi vaříte z dýně? Hokkaido nebo máslové.
    Já točím polévku, pečenou dýni, dýňový nákyp a muffiny, tak hledám nějakou další inspiraci na dýňovou sezónu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ALEXIS: To drziva kolegyne a neda na to dopustit
    Ja kdyz vidim to slozeni jidelnicku, tak me omyva
    Po trech dnech bych nenavidela minimalne mrkev a repu
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    DEVIL: a jaká dáváš lak? muž zavřenou neji, ale já ji ráda, takže klidně si nějakou zavarim. :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    GEISHA: Já tam zapomněla přidat smajlíka. Byl to ranní humor. Nerozporuju žádný z tvých statementů. :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    GEISHA: Mačingová, doporučuju nastudovat pokud chceš ranní wtf, je to "dieta" do hrobu (odvodnění a nedostaek proteinů)
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    GENEVIEVE: Zapect repu s fetou, trochou chilli a olivovym olejem. Skvely jidlo!
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ALEXIS: tak ten dort vypada dobre, to zkusim! dekuju za recept
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    GENEVIEVE: Rozkrájet na měsíčky, naolejovat, posolit a upéct. Moje oblíbená příloha (spolu s batátem)
    Pečené sladké brambory s řepou - Recepty.cz - On-line kuchařka
    https://www.recepty.cz/recept/pecene-sladke-brambory-s-repou-151882

    Nebo čokoládový dort.
    Božský čokoládový dort z červené řepy | Čarujeme
    https://carujeme.cz/bozsky-cokoladovy-dort-z-cervene-repy/
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    GENEVIEVE: já miluju řepovou pomazánku: nastrouháš uvařenou řepu, přidáš vaničku tučného tvarohu, osolit, opepřit a šťávu z půlky citronu. Dá se do toho prodat i na jemno nastrouhá cibule
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GENEVIEVE: ted je presne spravnej cas na repu. zrovna se sklizi a je nejlevnejsi. v alobalu upect, oloupat, nakrajet, nasypat do sklenic, zalejt lakem a zavarit..
    nic jinyho nez salat a borsc nedelam..
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    nějak mám hodně řepy. S mužem jsme každý koupili pytlík ve stejný den a teď co s tím.
    Máme rádi salát, to je jasný. Já nemám ráda boršč ani chlodnik. Jsou nějaká jiná jídla? Preferuju aby to nebyly studený polívky, polévky mají být podle mého teplé. :-)
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    ZUZKAOU: Díky moc to jsou skvělý tipy
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    87HIGHFLYER: chybi tam volba "mam ho rad, ale desim se ze este chvili a potkam ho i v merunkovym knedliku"
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---

    Koriandr

    74 hlasy od 74 respondentů

      POHODAVOLE
      POHODAVOLE --- ---
      KATIA: vsechno je lepsi s koriandrem :D
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam