• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    87HIGHFLYER: chybi tam volba "mam ho rad, ale desim se ze este chvili a potkam ho i v merunkovym knedliku"
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---

    Koriandr

    74 hlasy od 74 respondentů

      POHODAVOLE
      POHODAVOLE --- ---
      KATIA: vsechno je lepsi s koriandrem :D
      AIJA
      AIJA --- ---
      GENEVIEVE:
      Musíš ho přesadit.
      GENEVIEVE
      GENEVIEVE --- ---
      KATIA: já taky! a vždycky když si ho koupím v květináči, tak do měsíce chcíp :(
      KATIA
      KATIA --- ---
      miluju koriandr, přebytky sem :-))
      KEMENTARI
      KEMENTARI --- ---
      KASUMI: Mam to stejne. V jidlech, kam se hodi (vietnam apod.) ho uz muzu normalne jist. Driv mi chutnal jako mejdlo.
      DEVIL
      DEVIL --- ---
      hh bolsevnik v kuchyni je naprosto presny. pisu si! me treba nevadi kdyz ho v curry ind rozvari a tu chut trochu rozmelni...
      KASUMI
      KASUMI --- ---
      NUSIK: to je nejspis muj pripad, ja ho nenavidela, fuj mydli, ale ted jsem na nej zvykla
      NUSIK
      NUSIK --- ---
      GEISHA: ;) There is some evidence that cilantrophobes can overcome their aversion with repeated exposure to the herb, especially if it is crushed rather than served whole, but many people simply choose to go with their genetic inclinations and avoid its soapiness altogether.

      https://www.britannica.com/...ourse%20some%20of%20this,flavored%20aldehydes%20in%20cilantro%20leaves.
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      GEISHA:
      SCARA1989:
      poděkujte svým rodičům za předání těchhle "mýdlových" genů:)
      MATEJICEKKK
      MATEJICEKKK --- ---
      DEVIL: Trosku kultivovanosti tady :))
      ADELHAIDA
      ADELHAIDA --- ---
      FRUITS: Když jsi zmínil ty přesnídávky, koukni se v DMku na vege a zeleninové příkrmy pro co nejmenší děti. Dělá se to pro ně co nejstravitelnější, tak by to mohla být inspirace.
      SCARA1989
      SCARA1989 --- ---
      DEVIL:
      GEISHA: jo, kvuli mikro listku koriandru v jidle jsem ho nedavno ve firemni jidelne sla vratit.. Fakt ho nesnasim a hodne mi vadi, ze nepisou, ze tam je... Ae seminka, ty mi nevadi..
      GINGERCAT
      GINGERCAT --- ---
      DEVIL: tyvole, to je jak kdyby nějakej cizinec brblal, že je v koprovce kopr - tak si dávej tu koprovku a ne tacos :-))))
      DEVIL
      DEVIL --- ---
      listovej koriandr uz nemuzu ani cejtit. serou to vsichni uplne do vseho. uplne me to urazi uz... ne ze bych to jidlo nesned, ale je tezky se mu vyhnout. jak ho vidim v tech tacos, tak presne vim jak to s tou cibuli a limetkou bude chutnat az do toho kousnu! uplne mi z toho vadne curak. zlatej kopr a petrzel. tim se clovek nepreji...
      KASUMI
      KASUMI --- ---
      MOIRAIN: Ja ted videla na tacos - s veprikem, limetou, bilou cibuli s koriandrem - velmi svezi

      ZUZKAOU
      ZUZKAOU --- ---
      FRUITS: polévka pho a všechny ostatní asijské nudlovky, jen teda bez bylinek a chilli. Dýňový rissoto - jen bez cibule do základu.
      Tvarohov s olivovým olejem a solí (víc soli než bys tak normálně dala, udělá to kouzlo)

      Rajská omáčka s těstovina a obecně těstoviny s rajčatovou či zeleninovou věcí okolo, jen používej protlak nebo passatu, ať v tom nemáš zrníčka. Klidně si můžeš udělat i svíčkovou, tedy pečenou mixovanou zeleninovou omáčku

      ryby v páře s bramborem/dušenou mrkví, případně bych zkusila co udělá hráškové pyré.

      Tipuju že projde i tuňák ve vlastní šťávě.

      Určitě můžeš i tofu (žádná vláknina a ani tuk, koukni ve zdravé výživě po silken tofu, už je v ČR k dostání - to je vlastně docela fajn s dobrou rejží a sojovkou) a měly by projít třeba i batáty (další krémové polévky) a cuketu, pokud vydlaeš zrníčka (je skvělá do těstovin)

      Melouny bez semínek, banány , oloupané či nastrouhané hrušky a jablka.
      ADELHAIDA
      ADELHAIDA --- ---
      Odložím si tady recept na tu omáčku ze zelených rajčat, byl to takový mix různých návodů a docela se povedla:
      2,5 kg zelených rajčat
      Cca 0,5 kg oloupaných a vykoštěných jablek
      2 cibule
      200 g cukru
      5 dl octa
      5 stroužků česneku
      3 lžičky soli
      3 lžičky nového koření
      3 lžičky pepře
      1 lžička chilli

      Rajčata, jablka a cibuli nakrájíme nahrubo a svaříme na kaši. Mezitím utlučeme koření, utřeme česnek a všechny ingredience naházíme do hrnce, aby se pěkně povařily. Když je to namaděru, tyčákem rozšleháme, co si zachovalo podobu (nechtělo se mi loupat rajčata). Plníme do skleniček, otáčime dnem vzhůru a po 15 minutách ještě pro sichr sterilujeme.
      FRUITS
      FRUITS --- ---
      Nemáte zkušenosti s bezzbytkovou dietou (no rostlinné a jakékoli tuhé zbytky co projdou až do tlustého střeva + no koření, no nadymavé potraviny, no tučné...) a nějakými vychytanými recepty? Po operaci slepáku teď toho moc nemůžu, a po pár dnech mi přesnídávky a jogurty začínaj lézt krkem.
      Zatím sem měl top brkaši s dušenou mrkví a pak luxusní špagety s dýňovou omáčkou.
      FRUITS
      FRUITS --- ---
      GEISHA: přesně pro to tady ta skupina je ne, za mě otázka velmi dobrá
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam