• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    GENEVIEVE: Tajine je rozhodne moc dobry jidlo :)! A da se udelat na spousty zpusobu.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MOODYCAT: aha :-D já zase objevila ameriku :-D
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    GENEVIEVE: Urcite fajn pro nekoho, kdo nemel tajine stokrat, coz ja bohuzel nejsem :). Ale dekuju.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Nejaky ZAJIMAVY napad, co s cuketou? Takovy ty klasiky jako opect/upect/osmazit/udelat nudle - prosim ne.
    KURE
    KURE --- ---
    DAWIDOS: Ponořeny neponořený, po nějaký době to maso začne ztrácet šťavnatost a strukturu. To záleží na obsahu tuku, želatiny, esli bylo mražený, jak, jak dlouho.
    "přední hovězí" neni druh masa, klidně to mohlo bejt maso nevhodny na gulášobou úpravu. http://www.topbeef.cz/deleni-masa
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    DEVIL: Diky, tlakac asi fakt bude na tohle lepsi. A s tou kuchyni mas pravdu, to je velka bolistka, je toho plnej byt...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    DAWIDOS: to je imho uz moc dlouho. ja sem uz pomalu z crockpotu presel na papinak. maso uvaris rychle v tlaku a samovolne nechas ve stave vychladnout. nemas z bytu pres noc kuchyni a neni to vyvareny do aleluja jak pres noc v crocku. do crockpotu sou dobry obzvlast tuhy kusy - klizky, pupek, licka, ocas, beef tendons... atp
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    E_D: Nedobře děláš, Jaromíre, teď ti následujících pár měsíců až let bude Amant dělat povidlovýho stalkera a vytahovat povidla ve zcela nesouvisejících kontextech :-D
    E_D
    E_D --- ---
    AIJA: mě radil kdysi řezník dát lžičku povidel ke konci smažení cibule a lehce je taky zasmažit a funguje to dobře.
    AMANT
    AMANT --- ---
    LUCIASHECK: triggered!
    AIJA
    AIJA --- ---
    DAWIDOS:
    Některý přední se na guláš nehodí. Dobrá je kližka nebo krk.
    AIJA
    AIJA --- ---
    LUCIASHECK:
    Fakt povidla? Nikdy jsem to neslyšela...Zítra to tam propašuju:-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    DAWIDOS: Nerikam stareny, rikam stary. I u proverenyho reznika se da narazit na starej kus. Kdyz vyvaris starou kravu do mrtva, tak to nikdy dobry nebude.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    LUCIASHECK: Nene, maso od proverenyho reznika, nebylo stareny, ale odlezeny jo. Napred mi prislo tuhy a pak uz presuseny. Coz jsem myslel, ze v pomalym hrnci proste nejde dokazat :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    DAWIDOS: Stary maso? Ono ne z kazdyho masa jde udelat stavnatou explozi chuti. A nebo tam bylo az moc dlouho.
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Ja jsem delal hovezi predni prave na cibuli (takovej jakoze gulas), zatahnul jsem maso, delal jsem ho snad deset hodin, ale stejne z toho pomalace bylo to maso jakoby vysuseny, ii kdyz bylo ponoreny... co delam spatne? Jakoby takovy zvejkavy a suchy....
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    MATHEA: Existuje mnoho super variant. Ať už vaříš perkelt nebo pravý maďarský guláš, do kterého můžeš přidat zeleninu (brambory, paprika, mrkev - ale až po změknutí masa) nebo jiné druhy masa/vnitřnosti, tak máš taky spoustu možností jak zahušťovat - chléb, strouhaná brambora, mouka nebo taky nic.
    Ten základ nejen pro pomalý hrnec má jenom jednu variantu - solidně opečený maso (kližka), hodně a opravdu hodně opečená cibule tzv do černa(v poměru 1:1 s masem), zapřášit trochou mletý papriky, zalít vývarem/vodou a dlouho dusit.
    KURE
    KURE --- ---
    MATHEA: to určitě udělej,
    ale "zatazení" nema zadny vliv na vysušenost. jen ta osmažená vrstva přidá další a skvělé chutě.

    Prsa z pomalýku byly vysuseny, protoze tam byly moc dlouho.
    low&slow vaření neni magie, na času přípravy pořád záleží, jen nejde o vteřiny/minutky ale desítky minut. a čím méně tuku má maso v sobě, tím je citlivější.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    LUCIASHECK: dikes, po zkusenosti s kachnima prsama, ktery skoncily z pomaliku vysuseny, uz budu zatahovat vse :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MATHEA: Nezapomenout osmazit cibuli a zatahnout maso :-D (maso se snese i nezatazeny, ale ta cibule je celkem na houno :-D) papriku zarestovavam do toho zatazenyho masa s cibuli spolecne se lzici rajcatovyho protlaku (idealne toho fakt hustyho z konzervicky). A cca hodinu pred koncem davam trochu chilli a lzici povidel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam