• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    APRILMOUSE: Dobrou hrachovku bych si dala, mnam
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LADY_MYSKA: Dneska jsem delala kureci kousky v testicku a zitra bude thajsky kari. Vcera bylo italske risotto a predtim pecene brambory s platky krkovicky..
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnes byla uzena polivka s kroupy, veprove na rozmarynu s brambory ( https://www.rohlik.cz/chef/749-veprove-na-rozmarynu ), zitra bude kralici na paprice a nasledne mam v lednici pstruhy, takze ty budou na masle. Dlouho nebyl spenat ( jeste se rozhoduji, jestli brambory ci testoviny)
    Koupila jsem hromadu brambor, takze jeden den budou bramboraky

    Opravdu vsem dekuji, pac rano jsem byla v koncich co vyvarovat
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    KATIA: zelnacku z cerstveho zeli s rajskym protlakem nebo plechovkou krajenych rajcat. Nebo treba salat typu coleslaw.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BONEMINA: to dneska udelam, to zni famozne!
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    LADY_MYSKA: my rozhodně budem trošku odlehčovat, neb jsme sežrali dost cukroví a řízků na celý rok :D Dneska cuketový rizoto/bulguroto, zítra nejspíš hrachová kaše s vejcem, ve středu nějaká rychlovka kuřecí plátek/hodně brokolice na másle/pohanka /či jiné zrno/
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KATIA: jakýkoliv asijský stir fry, přidat jako zeleninu ke konci
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    RUTHLESS: presne, udelas kure na paprice, jen misto kurete tam das cizrnu. Zni to babicovsky, ale me to vyhovuje. Muze se tam pridat i kureci vyvar ze zasob.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KATIA: listy spar ve vode, rozmichej nakou libovolnou smes koreni, masa a rejze treba, nebo jen maso, umotej to do listu a treba na cibuli to pec nebo v hrnci dus
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Vsem moc dekuji
    KATIA
    KATIA --- ---
    nějaké tipy, co s čerstvým zelím? fleky se zelím už byly...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    LADY_MYSKA: tak 'francouzsky brambory'. to dycky na konci mesice vysypu vsechny mozny zmrazeny zbytky mas, zmrazenej hrasek, zbytky zeleniny, na mandoline udelam cibuli a zbytky zelenin najemno, neloupany brambory, smicham to vsechno dohromady a do peciciho papiru s tim... a babica styl, kdyz mam vejce s mlikem, tak zaleju, kdyz nemam, tak tam nedam nic
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BONEMINA: Cizrna na paprice? Jako úplně jako kuře, ale s cizrnou a ryze?
    AIJA
    AIJA --- ---
    ...a teď jsem koukala, že máme i štiku a nějaké nepopsané balíčky, takže do Tří králů mám vystaráno:-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Pohankové "rizoto", cizrnu na paprice, noky se zelím, čočku nakyselo se sázenými vejci, francouzské brambory, hrášek s mrkví na másle a pošírované vejce... nějak se mi nechce nic vymýšlet, tak jedu klasiku. Taky už letos neplánuju nic kupovat.
    AIJA
    AIJA --- ---
    LADY_MYSKA:
    Špagety s něčím z mrazáku /rajčata, cuketa...možná něco mletého se tam najde/, švestkové knedlíky, palačinky, rizoto, na Nový rok zajíce na smetaně....
    Potřebuju umýt mrazák, tak se snažím co nejvíc odtud spotřebovat.
    OLKA
    OLKA --- ---
    LADY_MYSKA: Plán na nejbližší dny: zeleninové kari s rýží, těstoviny s červenou omáčkou, květákový mozeček, noky se špenátem, čočka s vejcem. Masožravci si k tomu přidají zbytky z pečené krůty nebo uzenou kýtu. Na nákup půjdu až příští rok.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TOOMIX: dekuji, ale zapecene testoviny jsem delala vcera, a pred tim pecene kure s ryzi
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LADY_MYSKA: zapečené těstoviny - uzený, cibule, uvařené fleky, zamíchat, do trouby a pak ještě ke konci zalít vajíčkama rozšlehanými v mléce
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Tak je to tu zase, nevim co varit. Z lednice jsem vyskrabala posledni uzene kosti s masem, takze uz delam vyvar a dal vubec netusim co a s vyhledem potomku doma i po novem roce nic moc.
    Co tehle tyden budete tak varit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam