• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: tak jsem to narvala do klasické pohankové galettky a teda jako fakt dobrý.

    těsto víceméně toto

    Palačinka z Bretaně - Francouzské "Pate a galettes de blé noir" recept - Labužník.cz
    https://www.labuznik.cz/recept/francouzske-pate-a-galettes-de-ble-noir/

    náplň emenál- a orestované žampiony, porek a zelený chřest. pepř+sůl. Kdo má smrž, dá tam smrže.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ZUZKAOU: já ji dneska v zelenině viděla, takže na rebarboru je správný čas :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    STRANGERD: hele jestli francie, tak jaksi potřbeješ bejt sezonní, jinak tě budou chodit v noci strašit všichni mrtví nafoukaní francouzští kuhaři.

    Šla bych do galletky s chřestem

    Asparagus, Mushroom, Leek, and Cheese Galette Recipe | Serious Eats
    https://www.seriouseats.com/recipes/2019/05/savory-asparagus-mushroom-leek-and-cheese-galette.html

    a pokud k tomu nějaké chody okolo, tak třeba hráškový krém

    https://www.youtube.com/watch?v=E91sTiVR4vA

    a jestli už bude rebarbora, tak bublaninu, tedy clafoutis

    https://www.bbc.co.uk/food/recipes/rhubarbandvanillacla_87825
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    rozvarenou cibuli na jemno malokdo pozna, ale cpat ji tam nemusis, taky se hovno stane
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DEVIL: hele to si vyres jak potrebujes, ale nejak mi unika smysl toho cos napsal.
    - Bud to v tom jidle poznat nelze a pak jaksi nema smysl to tam davat
    - Nebo to v tom jidle poznat lze a pak je mozny ze to dotycny pozna

    A nevim jak ty, ale ja si vetsinou zvu domu lidi co mam rad a chci jim udelat radost. A kdyz mi nekdo napise, ze nezere brokolici, tak ji tam necpu, i kdyz si stokrat myslim ze je to picovina a ze to nepozna. Tot vse.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    87HIGHFLYER: me je to u prdele, to stejne vzdycky sem, at se snazim chovat sebelip... ja totiz v hloubi duse curak fakt sem a jen tezko hraju okolo toho, ze ne zas takovej
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DEVIL: s tím to návštěva hovno pozná opatrně, pokud nechceš riskovat bejt za čůráka.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: muzes udelat variaci na cassoulet. dobre koreneny pomalu duseny fazole treba dopln misto masa treba pekne na panvi zhnedenejma korenovejma zeleninama - celer, mrkev, pastinak nebo i dobre do hneda opecenej kvetak. do fazoli muzes nalejt vyvar z masa, to navsteva hovno pozna a cibuli tam mit nemusis. aby ty fazole byly extra trida, tak muzes umejt a oloupat ty korenovy zeleniny a rozmixovat na kasi a dat je k tem fazolim a vyvaru, to bude mit fakt dobrou chut. no a pak na masle poradne opec ty korenovy zeleniny a mas vystarano.
    jako polivku udelej vichyssoise - bramboro/porkovej krem kde taky muzes vynechat cibuli, ale nemusis, protoze budes mixovat do hladka, jestli na ni neni alergie. z par starejch rohliku na masle udelas krutony a si za hvezdu. to vsechno mas do hodky a pul uvareny, kdyz namocis pres noc ty fazole
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KASUMI: je to naprosto boží! A druhou sérii bych brala hned, třeba by se tam dostaly i další zajímavé kuchyně, třeba česká, gruzínská nebo tak :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KASUMI: Jo, to byla fakt dobra show!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: taky me to fakt bavilo. Ale asi to nebylo uplne rentabilni :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: mohli by udelat druhou serii FT, byla to moc pekna show
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    QUANTI: to je nouzovka. Různé tyto zeleninové směsi děláme pravidleně, chtěli jsme něco jiného. Nicméně nouzovka, která nikdy nezklame.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BRUKEV: přidám se k ratatouille, je to poměrně jednoduchý (když si člověk odmyslí všechno to krájení), žravý a bezmasý :)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    BRUKEV: v tom špenátovém quiche je akorát v tom špenátu, kde je fakt nadrobno a neviditelná, takže pokud nevadí rozmělněná, tak to bude v pohodě :-)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    STRANGERD: njn, holt je to výzva. Jako pokud je cibule dostatečně rozmělněna (guláše, i ta "burgundská"), tak je to ok. Ale třeba na pizze, nebo i v tom quiche to asi bude problém. Nicméně i když to tam bude, tak ji holt vybere a zbytek zbaští, v tom je to zase průchozí.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    STRANGERD: A nepít víno! :-)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    BRUKEV: v tom případě hodně doporučím quiche se špenátem a sušenými rajčaty. Tam teda cibule taky patří, ale asi se s tím dá pracovat. Já miluju ještě porkovy.

    normálně do toho špenátového dávám i lososa, ale jestli se nejí maso, tak to je blbý...
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    BRUKEV: ne cibuli a masu, jeste by mohli nejist maslo a byli by na francouzskou kuchyni zcela idealni stravnici:)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KURE: Ta kachna vypadá dost zajímavě.
    VSICHNIMAME: v životě jsem nezkoušel, asi to neriskneme
    GENEVIEVE: muž návštěvník nemusí přiznanou cibuli, žena návštěvnice vůbec nejí maso, ale přijde mi to jako ideál varianta. Jde jíst studený, teplý, namixovat suroviny.
    TUILE
    TUILE --- ---
    BRUKEV: coq au vin
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam