• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Rýžovar. Potrebuju poradit. Mám jeden, kam se proste nasype ryze, nalije voda po rysku a zapne. Což proste funguje. A “průměrnou” ryzí. Ale když mě trochu jiná, tak to nejde.

    Mate někdo tip na nějaký ryzovar, kde se da nastavit typ ryze například? Je rozdíl sushi, divoka, basmati... dík
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MOIRAIN: No tak fakt dík za odkaz :-/
    Už ho mám doma a jsem z velikosti nadšená, na 1-2 porce moc fajn. Ostatní vyzkouším, hlavně tu kaši k snídani ;-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    tohle je zatím nejlepší šťatné kuře z českých dvorků, co jsem zatím měla. Včetně dostatečnho množství žlutého tuku. 165 kč/kg je super

    Tradiční venkovské kuře celé s droby / Traditional whole chicken - Miluju maso
    http://www.milujumaso.cz/tradicni-venkovske-kure-cele-s-droby-whole-chicken/
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Pořídila jsem si nový rýžovar, co má i funkci pomalého vaření https://www.sencor.cz/automaticky-ryzovar/srm-0650ss
    ale je maličký (protože větší rýžovar bych "neuživila"), takže se žádný z receptů co jsem na slow cooker našla samozřejmě nevejde, dělit umím, ale není v tom ještě nějaká záludnost?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dneska si jdu pro první chřest z Kútů. Těším se, asi udělám holandskou omáčku.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    chřest kupuju tenký výhonky a jen ho rychle ogriluju na steakový pánvi, zbytek sežeru syrovej.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    QUANTI: Dělávám ztracený vejce, ale když je víc strávníků, tak na hniličku.
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    ja jsem v sezone chrest schopnej jist obden jen orestovanej na trose oleje s maslem, zasypanej nejakym vyraznejsim syrem (treba pecorino) + cerstvy pecivo. je to hotovy za pet minut a miluju to. nez bych ohral vodu na brambory, je to ve me :D natoz nejaky slozitejsi upravy, o to jen obcas zakopnu v restauracich (kdyz se do nich jeste chodivalo). ale ty galletky me teda taky zaujaly :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ADELHAIDA: vajíčkem jak?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Já si vždycky plánuju, co všechno s chřestem udělám, a nakonec ho stejně vždycky mám s bramborama, vajíčkem a máslem. Sezona je krátká a nějak se mi to ne a ne přejíst:-)
    I když... jednou jsem udělala pokus s dřevnatejma stonkama bílýho chřestu. Vařila jsem je fakt dlouho, až změkly, a pak jsem je rozmixovala i s vodou, ve který se vařily. Použila jsem to do rizota a bylo to moc dobrý. Ale mám radši zelenej, tak to moc nedělám.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ZUZKAOU: já ji dneska v zelenině viděla, takže na rebarboru je správný čas :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    STRANGERD: hele jestli francie, tak jaksi potřbeješ bejt sezonní, jinak tě budou chodit v noci strašit všichni mrtví nafoukaní francouzští kuhaři.

    Šla bych do galletky s chřestem

    Asparagus, Mushroom, Leek, and Cheese Galette Recipe | Serious Eats
    https://www.seriouseats.com/recipes/2019/05/savory-asparagus-mushroom-leek-and-cheese-galette.html

    a pokud k tomu nějaké chody okolo, tak třeba hráškový krém

    https://www.youtube.com/watch?v=E91sTiVR4vA

    a jestli už bude rebarbora, tak bublaninu, tedy clafoutis

    https://www.bbc.co.uk/food/recipes/rhubarbandvanillacla_87825
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    rozvarenou cibuli na jemno malokdo pozna, ale cpat ji tam nemusis, taky se hovno stane
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DEVIL: hele to si vyres jak potrebujes, ale nejak mi unika smysl toho cos napsal.
    - Bud to v tom jidle poznat nelze a pak jaksi nema smysl to tam davat
    - Nebo to v tom jidle poznat lze a pak je mozny ze to dotycny pozna

    A nevim jak ty, ale ja si vetsinou zvu domu lidi co mam rad a chci jim udelat radost. A kdyz mi nekdo napise, ze nezere brokolici, tak ji tam necpu, i kdyz si stokrat myslim ze je to picovina a ze to nepozna. Tot vse.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    87HIGHFLYER: me je to u prdele, to stejne vzdycky sem, at se snazim chovat sebelip... ja totiz v hloubi duse curak fakt sem a jen tezko hraju okolo toho, ze ne zas takovej
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DEVIL: s tím to návštěva hovno pozná opatrně, pokud nechceš riskovat bejt za čůráka.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: muzes udelat variaci na cassoulet. dobre koreneny pomalu duseny fazole treba dopln misto masa treba pekne na panvi zhnedenejma korenovejma zeleninama - celer, mrkev, pastinak nebo i dobre do hneda opecenej kvetak. do fazoli muzes nalejt vyvar z masa, to navsteva hovno pozna a cibuli tam mit nemusis. aby ty fazole byly extra trida, tak muzes umejt a oloupat ty korenovy zeleniny a rozmixovat na kasi a dat je k tem fazolim a vyvaru, to bude mit fakt dobrou chut. no a pak na masle poradne opec ty korenovy zeleniny a mas vystarano.
    jako polivku udelej vichyssoise - bramboro/porkovej krem kde taky muzes vynechat cibuli, ale nemusis, protoze budes mixovat do hladka, jestli na ni neni alergie. z par starejch rohliku na masle udelas krutony a si za hvezdu. to vsechno mas do hodky a pul uvareny, kdyz namocis pres noc ty fazole
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KASUMI: je to naprosto boží! A druhou sérii bych brala hned, třeba by se tam dostaly i další zajímavé kuchyně, třeba česká, gruzínská nebo tak :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KASUMI: Jo, to byla fakt dobra show!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: taky me to fakt bavilo. Ale asi to nebylo uplne rentabilni :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam