• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    XCIDER: To jsem se dočet taky :) ale kdo to moh tušit
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    KOZINA: https://en.wikipedia.org/wiki/Bromelain
    Ta horkost byly predpokladam aminokyseliny uvolnene rozkladem mlecnyho proteinu...
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Kdyby to náhodo někdo nevěděl, tak čerstvej ananas dohromady s mlíkem či výrobky z něj zhořkne... Zkurvilo mi to jinak pekelně dobrej cheesecake. Ochutnal jsem, byl dobrej a když jsem ho nakrojil vychladnej už to nešlo jíst
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    FRENNET: nepeč ho s ničím kyselým. Jinak asi cajk.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Je nejaky postih za to, ze dam pect koleno do hlinikoveho kastrolu? Nic jineho tu nemam a nebudu kupovat. Mam ho necim vystlat, nebo tak neco. Do peciciho papiru jsem ochotna ivestovat.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Jak dlouho po namoceni jsou houby ještě použitelné?
    IKA
    IKA --- ---
    Ćoskoro začnú poriadne kvitnúť orgovány (šeřík), máte prosím dobrý recept na sirup, alebo čokoľvek iné? (Googlovať viem, ale radšej by som overené rady..:)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Chicken Saltimbocca with Parmigiano Reggiano | Gennaro Contaldo #AD
    https://www.youtube.com/watch?v=iLFfqZsn1Cg
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOODYCAT:
    A jak je to těsto tlustý, aby se propeklo? Mně se z toho stal spíš trhanec...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ADELHAIDA: Trochu vostriknu pecici papir takovym tim olejovym sprejem a rovnez vostriknu bramborak zeshora.
    TRISSIE: Ja delam stejnou konzistenci jako na smazeni, tak verim, ze snad nebude problem :).
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOODYCAT: Nevymazáváš to něčím?
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    TRISSIE: ja mam moc rad tohle:

    Giant veg rosti | Vegetable recipes | Jamie Oliver recipe
    https://www.jamieoliver.com/recipes/vegetables-recipes/giant-veg-r-sti/
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MOODYCAT: asi ne, jen jsem nevěděla, jestli není potřeba nějak kouzlit s konzistencí :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TRISSIE: Teda nevim, bramborak na plech delam - nastrouhat brambory, vejce, trochu mouky, okorenit, dat na plech :). Je tam nejaka skryta past :)?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Podelite se o recept na bramborak na plech/do pekacku? Klidne i s uzenym/slaninou, mám oboji.
    Zn: potrebuju veceri, na kterou posledni hodinu nebudu sahat :-)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    GALE: já si vůbec nevšimla tvého příspěvku!
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    nebo teda mně maso nevadí.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    ZUZKAOU:GENEVIEVE: na šetřící dietě sem tak nějak permanentně a jak to čtu, ministertstvo to má ošéfovaný jak za totáče. za každou cenu bude omáčka apod. když se mi z toho nezvedá kufr, je v tom kukuřice nebo rajčata!! no ale abych měla i pozitivní přínos, osvědčily se mi vývary s rýží nebo nudlema rejžovýma i obyčejnýma. žádný nebo homeopatický množsví syrový zeleniny, žádný lušteniny, ale ledovej salát a malý množství hummusu já můžu. pečivo kváskový nebo starý, sýry, máslo, mlíko a maso budou individuální. v podstatě nic nadýmavýho, co nejmíň vlákniny. maso se dá v pohodě.
    GALE
    GALE --- ---
    GENEVIEVE: Vařím tahkle už nějakou dobu pro žlučníkáře/slinivkáře. Hodně se mi osvědčily vývary (tuk sbírám) a věci s tím spojené. Takže polévky, rizoto se zeleninou (mražená prochází líp než čerstvá) a másla max. 3mm plátek na zjemnění nakonec. Super jsou ty řecké rýžo-testoviny a nasypat jich do vývaru se zeleninou tak, aby vysály většinu tekutiny.
    Z klasiky je super vepřová kýta v mrkvi nebo na houbách. Pak pečené krůtí na kmíně nebo zelenině a středomořských bylinkách.
    Hodně se mi osvědčil pomalý hrnec, protože nepotřebuješ tolik tuku a i suchá masa chutnají skvěle.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Dělal jste někdy někdo ve větším množství francouzské restované brambory (tuk, menší brambor, nebo větší klínky brambor, hrncen, orestovat, přiklopit pokličkou, nepodívat, nechat dovařit v tuku a vlastní páře) ?

    chcěla bych tak udělat cca 10 kg novejch brambor (v červnu) ve dvou velkejch hrncích a nemám to jak otestovat předem a potřebuju se rozmyslet jestli se s tím chci crcat, a nebo je normálně uvařím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam