• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ALEXIS: olej ze sušených rajčat používám normálně na vaření tam, kde používám rajčata. Takže třeba rizoto nebo těstoviny tak pod základ.
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    KLAIR: Olej z nakládaných rajčat jsem použila do slaných muffinů, asi by šel použít i ten z artyčoků.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ZUZKAOU: když to já nějak nedělám...... ale možná tedy budu muset.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KLAIR: použij ho jako základ na nakládané hermelíny či něco podobného?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Nemáte někdo nějaký skvělý tip na to, co udělat s olejem z nakládaných pochutin? Mám opravdu hodně oleje z artyčoků. Vylít to mi přijde jako plejtvání, ale použít to vlastně neumím.... Budu moc ráda za tipy
    ZCR
    ZCR --- ---
    AIJA: ono se to navíc krásně rozleží a nejlepší je ta poslední porce, po které už je jen zima, tma a zbytek zemiaků v hrnci
    AIJA
    AIJA --- ---
    BONEMINA:
    Hovězí na houbách dělávám poměrně často. A ráda, protože to chlap miluje a klidně to jí tři dny. U poslední porce málem slzí, že už nebude:-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Ok, bude oboji :) houby bude mit jen oslavenec, pro zbytek osazenstva delam nudne rybi rizky. Takze bude jak kase, tak ryze.
    Hovezi na houbach uz nemel dobrych patnact let, tak jsem natesena a trochu vytremovana, ze s nostalgickou pameti to nemam sanci uhrat ani na remizu. Ale nejak to uz dopadne :D
    (A jeste jsem poridila ve Sklizenu echt maslove testo a chystam se na domaci kremrole. Kdyz retro, tak retro!)
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    BONEMINA: já bramborovou kaši úplně miluju, ale zrovna k roštěnkám na houbách bych radši rýži
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    BONEMINA: já bych teda jako překvapení byla nachystaná na obě varianty. Ani jedno z toho není nijak nákladná (časově ani finančně) věc, že by se to nedalo. Každopádně ať se dobré dílo podaří! :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Žádnou kaši, brambory a do šťávy rozmačkat!
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    BONEMINA: Roštěnky na houbách jedině s rejží:-) Do kaše se ten sos tak nevpije, udělá z ní blátíčko.
    SADY
    SADY --- ---
    BONEMINA: imho dobra ryze ma vic fanousku nez kase, ale statistikou to potvrzene nemam... zas kase je takova ceska, asi nemuzes nic zkazit ani jednim nebo muzes mit oboje a preptat se pri servirovani :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Chci delat platky. Takze rostena. Dekuju :)
    Ted jeste musim vymyslet, jestli bufou lepsi klasicky s ryzi nebo s bramborovou kasi. Za me je s bramborovou kasi lepsi uplne vse, ale tohle je narozeninove prekvapeni, tak se nemuzu nenapadne zeptat.
    S2FI
    S2FI --- ---
    BONEMINA: Kdybych delal platky, sel bych do rostene. Kdyz kostky, dal bych krk.
    HELOUN
    HELOUN --- ---
    BONEMINA: Já na houbách nejraději roštěnky. Ale nevím tedy, zda je to ultimátni nebo spíš nostalgické, protože to bylo moje nejoblíbenější sváteční jídlo od babičky :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Potrebuju udelat ultimatne dobre hovezi na houbach. Mam mrazenou smes hribku a lisek, ale nevim, jaky kus hoveziho je na to nejvic nejlepsi.
    Obvykle delam dusenou hovezi klizku nebo loupanou plec do omacek, hovezi na houbach ale bude imho chtit neco jinyho.
    AIJA
    AIJA --- ---
    DOCKINEZ:
    Taky jsem ji včera vařila. Úžasný:-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DAVE_PAGE: A to jsem se včera málem neuměl rozhodnout mezi knedlíkem a bramborem a chvilku uvažoval o obojím :)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    DOCKINEZ: vajicko a maso ke koprovce! uplna zhyralost :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam