• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PALEONTOLOG: já nebrečím, mě nemají rádi ani pražáci :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KID_MCHUTT: me jen sere, jak pak prazaci breci, ze je ostatni nemaji radi. teda asiati, ze je nemaj radi.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PALEONTOLOG: však tě to nemusí bavit, žáno :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KID_MCHUTT: tak jo, kdyz uz mam tu prazskou adresu tak teda, ha ha ha
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PALEONTOLOG: tak víš jak - mně to vtipný přijde, holt město má jiný humor než vesnice (a to i když je to tak malé město jako Praha, přeci jen, ta výlučnost v rámci republiky...) ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KID_MCHUTT: vzdycky najdes par prazaku, kterym to prijde vtipny
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PALEONTOLOG: Asie začíná za karlínským viaduktem, to ví každý!

    (a tohle by imo šlo povýšit na "nesi ty zes Prahe?") :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KID_MCHUTT: nejsi ty z prahe
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PALEONTOLOG: a co chceš v Náchodě jíst jiného, než Asii? Golapki a Pierogy to už je Asie!
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    UNSEEN: když jsem jezdil přes náchod, tak jsem jedl jen asii. golapki to je taková plněná paprika (zelí), ne
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    PALEONTOLOG:
    MOODYCAT: no, takhle...máme tu novou nemocnici, kde se nevyzná ani personál. a lidi tu žerou řízek s knedlíkem a zelím. tak pak nebrečte, že jsem vás nevaroval.

    a jinak tedy taky až zde zjišťuji, že jsem se celé dětství cpal golapkami. babča to dělala pořád a to přišla z východního slovenska. akorát tomu říkala rafinovaně "plněný zelí".
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DEVIL: hlavne v dnesni dobe to neni zadnej bahnak. Ale cisty maso. Ktery ma sice park kosti navic oproti morskejm rybam, ale je to sakra ryba, ta kosti proste ma. Tesim se na to, az to ted behej toho masopustu do sebe budu ladovat (a penize na nejaky tucny lososy nebo podobne fakt nemam)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    RUTHLESS: kapr je proste top. takovy 'prase' ale ve vodni forme. ne kazdej ma pristup/narok na jesetera nebo halibuta, protoze to sou teda extra trida ryby, ale spravne udelanej kapr na x zpusobu je proste pohadka.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KID_MCHUTT: kapr je vyborna ryba, ja ji mam fakt rad.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DEVIL: tak bez auta to není z Prahy úplně blízko :) ale dal bych si :) i když je pravda, že nevím, nakolik je to nostalgie a nakolik reálná chuť...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KID_MCHUTT: to muzes doma udelat tedka kdykoliv. imho na sadkach temer kdekoliv na jihu cech tam tedka sezenes kapry za dumpingovy ceny. uz budou po vylovech po mesici na sadkach pekne vycisteny a zhubly a tudiz velmi delikatni. rek bych skoro mozna i skoda na pecenace...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DEVIL: ty jo, pečenáče... tak teď na to mám chuť... :) ta asociace s luxusními pečenáči v Rybeně v Tachově u babičky... :) to už je hodně let :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MOODYCAT: muzes zrat pecenace. jakoukoliv rybu i s kostma nakrajenou dle tvy libosti usmaz v trojobalu, v hrnci svar tobe chutnej lak ze soli octa vody cukru pepre novyho koreni a bobkovyho listu. vysmazeny vychladly ryby naskladej do sklenic, cibuli na tlusty kolecka proloz kusy ryb tak, aby se k sobe obalama neslepily. zalej vychladlym lakem, zavickuj a dej na tejden do lednice.
    lak vsechny kosti krom patere rozpusti. takhle se nejlip zpracujou kapri ocasy, co maj nejvic kosti a je to vomrd to obirat. my takhle delavali celyho vetsiho kapra a meli sme pecenace namisto utopencu
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MOODYCAT: jeste muzes k Nachodu. je to tam trosku lepsi, ale obavam se, ze rozumny misto na jranicich s polském neexistuje
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    AIJA: "Tyhle ryby neměly by maso míti samou kost" :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam