• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    KURE: kohout na vine v pomalaci je moc dobra vec:)
    KURE
    KURE --- ---
    KURE: žabí stehýnka, šneci, klokan?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DOOMBRINGER: Tak on půst začne až někdy ke konci února, zatím se můžou cpát i křesťani, jestli se nemýlím:-) Co svíčková wellington, nebo roastbeef? To není úplná exotika, ale samotnej chlap se s tím crcat asi nebude a přitom je to dobrý teplý i studený.
    KURE
    KURE --- ---
    DOOMBRINGER: exotické druhem masa, nebo úpravou?
    nějaká zvěřina? bažanti, perličky, holoubátka, pštrosi, krokodýly, koně?

    úpravou, buď něco z té asie,
    nebo třeba welington? nebo jiné kdysi slavné, dnes už nepopulární recepti.
    třeba Coq au vin ale z opravdovýho kohouta.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DOOMBRINGER: a co nějaký fakt dobře udělaný bůček? Pomalu pečený a s lehkou kůrčičkou viz poznámka od DEVIL :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MUTHA: tzv. asijska porchetta. to by mohlo bejt dobry. jen aby si ale na ty krupavy kuzi nevylamal ty posledni zuby co mu drzej celou zubni protezu..
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    RUTHLESS: Jestli ti jde o zdravotni dusledky, tak kapsle s rybim tukem vyresi vsechno :D.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Pujdu proti masopustnimu proudu a zeptam se na tip na jednu vec. Mam souseda masozravce, kterymu dluzim sluzbicku a chtel bych mu uvarit nejakou masovou vec. Je to skoro 70 lety chlap. Rad by neco trochu vic exotickeho, co jeste nejedl. Takze nejake gulase, stejky, kari, hovezi po burgundsku, nebo chili con carne asi neprojde.
    Nejaky napad?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: rozhodně lepší sardinky, než klobása...

    Are sardines healthy? | BBC Good Food
    https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/are-sardines-healthy
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ADELHAIDA: Podepisuju v plném rozsahu :-) a taky jsem to myslel na kurcicku z pánve (iPhone opravil na kurvicku :-))

    Mimochodem. Jak moc “zdravé” jsou takové ty ryby z konzerv a nakladane? Ja bych mel jít víc ryb, ale proste nemám na to, abych kupoval čerstvý. Takže mi jde o rybičky z Lidlu v rajcatove omáčce, tunak, matjesy v oleji a tak… nebo je to víc škody než užitku?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LADY_MYSKA: Nikdy v životě jsem nevyhodil to, na čem se peklo maso.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ETERNITY: Jj, podle ni tohle a jeste veprove v mrkvi
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    LADY_MYSKA: samo, ze s cibuli (mixuju)
    Tohle je fakt overena topovka https://www.kucharkaprodceru.cz/veprova-pecene-recept/
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Dnes delam veprovou peceni. Stavu s ni delate s cibuli ( na ktere se pekla) a nebo vyhazujete?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    MOODYCAT: nekdy vod vynalezu mycky :-) navic pokud chci vic porci tak je toho smodrchani na muj vkus moc
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    DEVIL: Ja jsem nekuzovy clovek, stahuju ji i z kapra nebo pstruha, ale doporucim to sousedce:)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ETERNITY: muzes si to ozvlastnit a udelat si salmon kuzi nebo jakoukoliv rybi kuzi krupavou. misto kurcicky mas krupavej chips z ty kuze. je to teda vomrd to cistit od masa, pak susit a nakonec smazit. zkousel sem to dvakrat a vzdycky me to sralo, na to, jaka je to picovina, ktera parkrat chrupne a je po srande. ale je to jako mega dobry a nakonec utilizujes v podstate celou rybu
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ADELHAIDA: jojo, beru, to byla jen volná asociace:)
    Asi si dneska udělám porcované filé s brkaší:)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ETERNITY: Jen pro pořádek uvádím, že ryby mám ráda na všechny způsoby, a že rybou s kůrčičkou jsem myslela třeba pstruha po mlynářsku:-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TRISSIE: Ja jsem asi petilety dite :D. Rybi prsty bych jedla furt. Lososa jenom sezehlyho na smrt.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam