• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    GEISHA: Mozarellu dávám na zapečené lilky. Kolečka lilků, na to rajčatové sugo, na to mozarella a zapéct.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    GEISHA: domácí korbáčíky po Babišovsku ;)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    VOMAJDA: Tak to je pro mě kulinářskej objev roku! Je výborná!
    GEISHA: Piškoty dávám do Charlotty a jejích variací.
    ZCR
    ZCR --- ---
    GEISHA: zapéct v rozpůlených paprikách
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GEISHA: pizzadily: https://www.theseasonedmom.com/cooking-kids-series-pizzadillas/

    a na odlehčenou verzi chicken parmasan - kuřecí plátky okořeněné italskými bylinkami orestovat na oliváči, pak zalít oblíbenou rajčatovou omáčkou (marinara nebo podobné - v nouzi klidně rajčata s bazalkou), 5-10 minut podusit a na závěr zapéct s plátky mozarelly, servírovat s těstovinami.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    GEISHA: a teda, ty piskoty mi prijdou nejlepsi proste ke kafi jen tak.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    GEISHA: piškoty normálně do pudinku, nebo na ně nablemcám tuhý krém a poleju rozehřátou čokoládou.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GEISHA: zapéct s čímkoli, maso, zelenina...
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    GEISHA: prakticky kamkoli :-)
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    GEISHA: Ja ji mam rada v rajcatove omacce na testoviny. Osmahnout cesnek, podusit rajcata s bazalkou a uz na vypnutem sporaku pridat nakrajenou mozzarellu. Zustane tak v kuse, v teple by se rozblemcala.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    GEISHA: my ji dáváme na lasagne, na zapečený těstoviny s tuňákem, do ciabatty s rajčaty a pestem a zapéct...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    GEISHA: nedávno jsem ji zapékal se zeleninou do " zeleninového koláče" (pie)
    REONA
    REONA --- ---
    VOMAJDA: Dnes jsem ji uvařila k pečenému kuřeti a myslím, že rodina už nebude chtít jinou :-) Takže moc díky za tip.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    RUTHLESS: davam zeleniny co dava ruhlman ale brine delam slabsi. klasicky na 4 litry vody dam hrnek soli a tri lzice cukru. von dava na litr vody 200 gramu soli. coz je teda dost slany imho. tu zeleninu tam ale hodim podle toho co mam. nenasobim ji na ty ctyri litry. pridavam tam liquid smoke 2 kapicky, protoze mi to chutna.
    to postupny posirovani je pracna mrdka. vsude bordel. kdyz to nechas poradne ususit po brinu v ty lednici, tak vsechen slem a vodicka dou do hajzlu a ty pak pracujes se suchym cisty masem. blby je jak je to velky. kvuli tomu krocanovi. udelej kure kachnu husu. to nebude tak velky, ale bude to jentaktak to cely umotat. tady krocan stoji mimo sezonu 2,5 dolaru za kilo, coz je snad levnejsi nez lecktera zelenina... asi budou plny tryptofanu a mrdek ale coz..
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DEVIL: Oukej. Takže ty jsi nedělal žádný postupný posirovani, ale všechno najednou a vlastně sous vide (což posirovani je taky, ale bez přesný kontroly teploty). To mi přijde upřímně vlastně asi lepší to, co ukazovala Zuzkao. To postupný.

    A teda, dva dny brining je dost. Kolik procent roztok?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    RUTHLESS: jj vsechno vykostis zajednou, udelas ruhlmanuv brine a das to tam. za dva dny vyndas, osusis a pak susis rozplacly na plechach v lednici. ja mam teda dve lednice. jednu na jidlo a druhou na pokusy, takze v ty ruzne susim, mam tam maso na klobasy apod. ja sem teda nedaval zadnou fasi. jen sem to posypal provensalskym korenim. do kurete sem dam kus par kousku umytejch citronu a nakej zbytek masla a zbytek oloupanejch cesneku. dal sem postupne na sebe masa a pak skladal. par spejlema sem pak stahnul krutu a prasacky to domotal provazkem. dal sem to do tri tasek ze supermarketu, utahnul a zajistil to takovejma plastovejma svorkama od hranatyho chleba a hodil to do drezu v laundry roomu. nomiku cirkulator byl na 74 stupnu a bylo to tam jestli si dobre pamatuju asi 11 hodin, nez mi sonda to sonda vypla. pak sem to vyndal a udelal kuru na rostu v troube. byl to ctyrdenni nervak, ale zas to bylo strategicky rozdeleny do par hodin denne.
    jakmile to hodis do soli tak se nemusis bat ze se neco zkazi nebo tak..
    vsechno maso jak ho koupim a pak doma rozrezu a upravim a zmrazim (stejky, rizky, kostky na gulas) tak vzdycky dam lzici soli a pepre, trochu to pomasiruju a dam do lednice na den a pak do mrazaku. pak uz rozmrazim a jak je to ochuceny, tak uprava je pak rychlejsi. ja ale kupuju od reznika cely kare, striploiny, krkovice, atp., pze to je levnejsi, nez kupovat maso ve vanickach
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IKA: a uvnitř kuřete je vajíčko ve kterém je schovaný život Kostěje nesmrtelného :-D
    IKA
    IKA --- ---
    ZUZKAOU: Ale to ešte treba celé dať do kozy a tú kozu do ťavy, aby to malo ten správny efekt, nie?:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: kdyby mi někdy něco spadlo na hlavu a chtěla to dělat, tak bych se nejspíš vykašlala na tu celou krůtu a jen šla po co nejlepším kuřeti a dostatečně tučné kachně, kterou bych nepošírovala, ale pekla, popřípadě konfitovala.


    Což vlastně mě přivádí k dalšímu masovému dárku, který není potřeba sníst hned a fakt potěší - velký hrnec rillets, ať už vepřových, nebo kachních.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam