• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KASUMI: obvykle od oka, když něco peču, ale cca 200°C a cca 10 min. Na běžném grilu cca 2-3 min z každé strany.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BUNDA: Teplota a adélka?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KASUMI: Já je prostě jen očištění napíchám na špejli, omatlám olejem a posypu kořením a vrazím do trouby pod gril.
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    DEVIL: Ty jis kureci vnitrnosti med rare? To se muze? Ty bordely z masa do vnitrnosti nepreskakuji?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Srdce jsou super na rozmarynu.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PROMETHEA: nejlepsi sou srdicka na spizu. jen jim odrezes aorticky a prekrajis napul a napichas zhusta na namoceny spejle. ja sypu montreal steak spice ale staci sul pepr a pres noc v lednici. na panvi nebo grilu uplne nejlepsi. ja delam rare med rare. jinak to ztuhne a pak je lepsi udusit do mekka
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: jen teda já ji servíruju bez česneku a majoránky - vyhovuje mi ta jemná máslovo-mléčná chuť, ale to je podle vkusu každého soudruha.
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    TRISSIE: Podělíš se tedy prosím o recept na tvoji mocnou hrachovku?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI: školkový děti ty omáčkový věci preferujou, dobře se to nabírá a není to suchý :-)

    (s vařením pro děti jsem se vrátila k mnoha věcem, co jsem od dob vlastního dětství neměla. asi ty babičky věděly, pro koho a co vaří :-) ale samozřejmě furt je rozdíl mezi jídelnovou a poctivou domácí kuchyní - třeba hrachovou kaši umím já takovou, že si děti jdou dvakrát přidat, kdežto v jídelně to vrací netknuté)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    PROMETHEA: Srdíčka miluju! Mám je radši křupavější, než uvařená úplně do měkka. Nejradši je mám takhle:

    Nechám lehce zezlátnout cibulku, pak přihodím srdéčka a nechám je zatáhnout. Posolím, popepřím, kouknu, kolik pustí vody. Podle toho trošku podleju, přiklopím a nechám tak půl hodiny až 40 minut vařit. Mezitím udělám kulatozrnnou rýži, snažím se, aby byla co nejlepkavější, takže neproplachuju a vařím v přesném množství vody. Na poslední minutu přidám hrášek. Můžeš obojí smíchat dohromady a mít "rizoto", anebo servírovat zvlášť.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    anebo srdíčka peču s česnekem a majoránkou
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TRISSIE: to mi zrovna prijde takovy hrozne skolnojidelnacky jidlo,ktery deti musi nenavidet :D
    ja miluju srdicka jen tak, vareny v polivce
    a docela dobry jsou grilovany, co maji v ambiente na tycce, ale nevim, jak to delaji a koreni (jestli to treba predtim nepovari, aby byly mekke)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TRISSIE: já srdíčka dělám na cibulce, tak jako se dělají játra (která nemusím)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PROMETHEA: https://fresh.iprima.cz/recepty/zadelavana-srdicka tohle vypadá jako dospělácká verze :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PROMETHEA: dělávala jsem to jako dětské jídlo, takže hodně jednoduše, ale očištěná srdíčka uvařit doměkka (většinou v papiňáku), vývarem rozředit světlou máslovou jíšku, provařit, na konci přidat nakrájená srdíčka, trochu smetany, osolit opepřit. Dobré to je i s hráškem (mražený přidat na poslední minutu), případně servírovat s hráškovou rýží.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    BONEMINA: v sendvicovaci rikas? tak to je vyzva :)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    TRISSIE: to zní jako tip přímo na míru. máš na to nějakej konkrétní recept?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PROMETHEA: kuřecí srdíčka jsou skvělá zadělávaná v krémové omáčce s rýží!
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    PROMETHEA: tak oprava: jsou to kuřecí srdce...(důkaz toho, že maso opravdu není moje parketa)
    ZCR
    ZCR --- ---
    PROMETHEA: jsou trošku tužší, takže je lepší je vařit nebo dusit - já je normálně s ostatním pajšlem dávám do kuřecí polívky, ale klidně z nich půjde udělat i nějaký pseudoguláš nebo nějaké soté k rýži.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam