• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    BEREGOND:
    Obraného celého kapra /dá se pro jistotu kvůli kostičkám umlít, ale nemelu/, 2 tvarohy, červená cibule, limetka, bazalka, petržel nebo oblíbené bylinky. To je asi základ a pak klidně přidat něco z lednice. Včera jsem přidala do části pomazánky i zbytek jater kvůli přání kamaráda a bylo to taky fajn.
    Je do toho dobrá i kapie apod. Někdy do pomazánky nakrájím i sýr, okurku nebo cuketu. Je z toho něco jako salát a plním tím půlky tenkostěnných paprik.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ZUZKAOU: Jo ták! A ona do toho i něco nakládá (znám akorát rybičky v remuládě:-))?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TRISSIE: hlavne za me je to teda lepsi varianta nez brsalat nebo pomazankovy maslo. To je fakt prijemnje protip pro me.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ADELHAIDA: ten falesnej humr znam teda vyhradne ze syrovyho celeru a mrkve.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: ano - to je remuláda. Volná asociace a je to skvělé a ano, celer je syrový a to je základí kouzlo té pomazánky :-D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ZUZKAOU: No nevím, chybí mrkev a přebejvá hořčice, navíc celer je asi syrovej. Za mě to zní dobře, ale je to něco úplně jinýho:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: ha - tím pádem remuláda podle Julie Child.

    Nastrouhat celer, zalít citronovou šťávy a posolit popepřit. Nechat tak hodinu marinovat, pak přidat majonézu a hořčici a nechat v lednici rozležet přes noc, posléze podle potřeby dosolit.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TRISSIE: Jojo, taky se mi sbíhaj sliny:- D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ADELHAIDA: díky, říkala jsem si, že to musí mít nějaký název :-)
    skoro jsem na to dostala chuť, pamatuju si, že jsem tuhle pomazánku vždycky užírala i bez chleba :-)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    TRISSIE: To je asi falešnej humrovej salát - lehce uvařenej celer a mrkev, citronová šťáva, sůl, pepř a majonéza. Volitelně filé popř. surimi tyčinky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    u nás doma se "pod chlebíčky" dělávala pomazánka z vařené kořenové zeleniny (mrkev, petržel, celer) a vařené ryby, rozmixovaná dohladka. Ještě v tom určitě bylo něco (máslo? citronová šťáva?), ale už jsem ji nedělala přes dvacet let...
    QWITI
    QWITI --- ---
    jo a stará dobrá bulharka s hovězím masem !
    případně její vege verze
    Mrkvová pomazánka ala bulharka od Anna Tacinová. A Thermomix ® recept z kategorie Pomazánky z www.svetreceptu.cz, Thermomix ® skupina.
    https://www.svetreceptu.cz/pomazanky-recepty/mrkvova-pomazanka-ala-bulharka/weh947ci-e2db7-784132-cfcd2-yivwqagy
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    A ve FM v podchode v jakemsi zdravem obchudku, kam se vetsina z vas vzivote nedostane, maji naprosto ultimatne mega dobrou pomazanku, kde identifikuju cocku, asi lilek a asi olivac. Kdyby nekomu tyhle komponenty neco rikaly a vedel, co to je, dejte vedet, tohle bych si delala furt.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    AIJA: To me zajima, byl by recept?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Jinak jsem si kdysi koupila pidi kucharku na pomazanky, tak kdybyste nekdo touzil po nejakem receptu, muzu vyfotit

    AIJA
    AIJA --- ---
    Právě jsem doklohnila pomazánku z uzených kaprů. Je to piplačka, ale je skvělá.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    dala bych si vajickovou pomazanku..
    DARKSWORD
    DARKSWORD --- ---
    CERMI_FOX: Ne :-)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    SWIST: to dortissimo má kamenou prodejnu celkem i u tramvaje :-) jezdím tam pro propriety na pečení
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    GEISHA: našim návštěvám chutná jako pomazankový základ ricotta a já mám ráda když je budapešťská s ajvarem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam