• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MAKII
    MAKII --- ---
    PETATA: Díky, to vypadá dobře.

    Ještě otázka - existují košíčky na muffiny, co jsou “samonosné”? Já mám se všemi zkušenost, že je musím mít někde ve formě, nebo se mi výsledek nepěkně rozplizne, takže doma používám silikonové. Jen těch nemám tolik..
    TUILE
    TUILE --- ---
    a co cukrovi?
    PETATA
    PETATA --- ---
    MAKII: např

    Bramborové muffiny podle Dity P. - Teeda
    https://www.teeda.cz/bramborove-muffiny-podle-dity-p/

    Ještě má myslím jedny Roman Vaněk v kuchařce... kdyžtak dohledám
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Mini pizzy, Muffiny. Ovocné taštičky z listového těsta. Perníčky. Vykrajované sušenky. Párečky obalované v listovém těstě. Slané tyčinky. Miništrůdly. A vsadím se, že by děti zvládly i kynuté buchty nebo chodské koláče.
    MIST
    MIST --- ---
    MAKII: jestli to nemusi byt peceny, tak bych je nechala udelat ovocny kebabs
    RADUSHI
    RADUSHI --- ---
    MAKII: neco ve stylu cookies? Je tam michani, krajeni cokolady a tvarovani na plech :D

    Double Chocolate Chip Cookies – Eat, Little Bird
    https://eatlittlebird.com/totally-chocolate-chocolate-chip-cookies/
    MAKII
    MAKII --- ---
    PETATA: to se ale musí uležet těsto, ne? muffiny naslano?
    PETATA
    PETATA --- ---
    MAKII: co muffiny naslano?
    Nebo i kusové "cukroví"... perníčky, linecké...
    MAKII
    MAKII --- ---
    TRISSIE: já se trochu bojím toho, že se pak budou rodiče ptát, proč jsme tak jednoduchou věc nedělali spolu s dětmi :D

    PRAASHEK: to nám "sebraly" mladší třídy, já se bohužel tím, že občas donesu něco na poradu "proslavila" jako "ta co peče", takže námitky nezabraly..

    Napadají mě preclíky, ale neumím z těch internetových receptů na nekynuté vybrat něco, co bude fungovat. A mně teď nefunguje trouba, abych to ozkoušela..

    Nebo sušenky, to se taky míchá a patlá, máte prosím osvědčený recept na sušenky?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MAKII: a co chlebíčky a jednohubky? Dá se to udělat tak, že se udělá několik typů pomazánek (česnek, nečesnek, vlašák, máslo se sardelkou, cokoliv) a jendotlivé štace které mažou, dávají salám, šunku, sýr, vajíčko, ozdobu (petržel) atd. Vaření vajíček může taky proběhnout.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAKII: kdyby ses na to cítila, tak upéct doma cupcakes a na místě udělat krémy a zdobit je? s tím, že se na tom dá vyřádit s různými dortovými posypkami a tak?
    MAKII
    MAKII --- ---
    Můžu poprosit o radu? Potřebuju s dětmi (15ks čtvrťáčků) realizovat přípravu pochutin na školní slavnost. Já občas peču, ale je to spíš tak, že robot míchá a trouba peče, já jen naleju na plech/do košíčků a hlídám čas, který neumím moc dobře odhadnout, ale večer a doma to nevadí..

    Jenže teď budu mít sice dvouhodinovku, ale reálně tak 60 minut, abychom to spáchali s dětma. Napadá vás něco, co by mohla zvládnout taková skupina drobotiny? Následující hodinu mám volnou, takže dopečení případně zvládnu, jen přemýšlím, co udělat, pizza šneky nám už "ukradli" třeťáci. Litou buchtu do muffinů? Tam ale není tolik práce pro všechny, krom nandavání, u kterýho se krásně zapatláme.. školní kuchyňku máme, tak nějak běžně vybavenou, robot tam není a to by jim navíc chyběla ta "akce" při míchání, která by se pak dala zapsat do pracovního postupu (já je učím češtinu).

    Kdybyste měli nějaký blbuvzdorný nápad, budu strašně ráda. Díky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    PRAASHEK:
    Děkuji moc!
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    AIJA: protože mě to zajímalo, tak jsem zagooglil:

    Hnětáky - hnětené vdolky

    1 kg hladké mouky, 1 vajíčko, větší lžíce sádla, sůl, mák, polotučné mléko, soda (asi 1/2 čajové lžičky).

    Na vál vysypat mouku, do vytvořeného důlku dát vajíčko, sádlo, sůl, mák, mléko (podle potřeby) a opatrně zpracovávat až vznikne hladké těsto, které se nelepí. Vyválet šišku a z ní krájet asi 1,5 cm široké plátky. Ty v ruce doformovat a dát na sádlem vymazaný plech. Pečeme v předehřáté troubě asi při 180 C až hnětáky zrůžoví. Výborně chutnají s kakaem nebo bílým kafem.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Prosím vás, neznáte někdo recept na hnětáky? Jsou to takové suché placky pečené na plotně. Je to zhruba....mouka /prý hladká?/, voda, sůl, ocet, celý mák, prdopeč...? Dělávala to babička z Čech. Benešovsko, Havlbrodsko, Vlašim...možná Humpolecko.Tam v tom kraji se to dělávalo, ale nikdo z příbuzných si nepamatuje jak.
    Byly to suché placky a lámali si je do bílýho kafe...
    EFFKA
    EFFKA --- ---
    TUILE: delala jsem polivku. cibule, repa, prebytek rajcat, cesnek, trochu chilli, zeleninovy vyvar, uvarit a rozmixovat a do toho jsem pak dala par kosticek balkanu.

    a jelikoz byla husta, zbytek jsem pouzila jako omacku k paprikam a tempehu podavamym s bulgurem
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    TUILE: před chvílí jsem dodělal salát: uvařit bulgur, do něj nastrouhat vařenou červenou řepu,nakrájet jarní cibulku, řapíkatej celer, vejce na tvrdo a kyselý okurky. zamíchat se zálivkou z kysané smetany, soli, pepře, hořčice a láku z okurek. v létě výborný, na podzim furt dobrý :o)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    //a vařená taky
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TUILE: syrová nastrouhaná se dá přimíchat do kysaného zelí
    QUIP
    QUIP --- ---
    TUILE: Pomazanka z cervene repy (ze syrove, nebo uvarene, nastrouhane na jemno na struhadle, sul, balzamikovy ocet, nejake koreni, trochu oleje, dle preferenci doplnit nejakym tvarohem, lucinou, jogurtem, atp.)
    Cervena repa se da pridat treba i do bramboraku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam