• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUIP: jj, ale takové ty malé - mají je třeba v M&S a nebo Dellmartu.
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZUZKAOU: to co tam dava na konci, to jsou marshmallows?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUIP: tak klasické zapečené batáty na díkuvzdání jsou sladké.

    Classic Sweet Potato Casserole Recipe
    https://www.youtube.com/watch?v=m0Kly7rKq4Y
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    “Low carb” jakoze bez pridanyho cukru
    Zda to splnuje hc low carb dietu nevim
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Ja delavam low carb batatovy pyre jako dezert
    Je v tom kakao, kokosove mleko, batata pecena v alobalu, kardamon
    ZCR
    ZCR --- ---
    QUIP: nezkoušel jsem - mně moc nejedou kvůli té škrobovitosti, ale když to tak vidím, tak by možná stál za pokus štrudl :-)
    SADY
    SADY --- ---
    QUIP: hawai bataty? :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    Kdyz se o batatech rika, ze jsou to sladke brambory, tak jsem mel nutkani vyzkouset jejich upravu na sladko. A tak vzniklo cosi jako zemlovka bez zemle a navic s ananasem :)



    Bataty a ananas nakrajeny na kousky, pridal jsem i jeden nakrajeny banan, nechal to zapect takhle nasucho asi 10 - 15 minut a pak to zalil polotucnym tvarohem rozmichanym s vajickem, cukrem, trochou skorice, citronove stavy a dal zapekal.
    Bylo to prekvapive lepsi, nez jsem cekal.

    Mate nekdo vyzkousene nejake recept s bataty na sladko?
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    ADELHAIDA: Tenhle. A druhej jsme koupili ve výprodeji v Albertu asi za 800, tak máme i náhradní díly :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    PETATA: pasuje tam ten ze čtyřky nebo je to uchycení odlišné?
    PETATA
    PETATA --- ---
    Nemáte prosím někdo navíc nástavec na třená těsta na Boženu MUM 5?

    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ANNIKA: Co že to máš za robota? Po letošní patizonový smršti asi přehodnotím svoje stanovisko vůči tomuhle spotřebiči:-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    ONDRAT: Nejvíc se mi na tom líbí, jak říká, že se lidi bojí, že je to kalorický, ale vůbec není. Brambora má zhruba kalorií jako jablko, toho se nikdo nemusí bát! A do toho tam pleská pátou hroudu másla a leje další mísu smetany a zasypává to sýrem :D
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    MOODYCAT: Moje spása je robot. Plátky brambor jsou v něm hned, pak tam dám sekáček, ten naseká cibuli, sýr jen překrojím a za pár vteřin je naskeaný najemno.
    Na cibuli je to vůbec spása, pár kilo guláše už není žádná hrůza :o) Jinak v něm sekám i zeleninu třeba na svíčkovou a všude tam, kde nevadí nepravidelné kousky, i ty brambory třeba na polévku, medvědí česnek, jablka do koláče, oříšky whatever.
    Plastovej "sekáček" mi udělá drobenku, sekací miska tyčáku utře česnek (máme vlastní, jeden stroužek do lisu rvu na čtyřikrát a máme velkou spotřebu) a tak.

    Nejdou v podstatě jen hodně měkké věci stylu rajčat, švestek a spol, se zbytkem si poradí.

    A to je to takovej malej mrzák asi za 1500 kč a už roky jede jak ďas.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    How to Make PORCHETTA Like a World Best Porchetta Master
    https://www.youtube.com/watch?v=hwqaPHIH2JI
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TRISSIE: K lososovi s brokolicí by se mohla hodit omáčka česneková nebo i holandská (pro urychlení možno koupit polotovar) a nebo ta bílá kyselá beurre blanc.
    MAKII
    MAKII --- ---
    MAKII: Jdu poděkovat, přežili jsme. Je mi až líto, že vám neukážu ty rozesmátý děcka. Fakt je to bavilo (i když jedna skupinka se stihla taky solidně zhádat). Fotily taky děti, budou tvořit fotorecept.

    1,5h děti + 1h já
    13 děcek, jedna Maki a jedna slečna asistentka
    1kg cukru na silnici/v autě 😬
    60 muffinů
    3 ipady, který jsme zvládli nezapatlat 😁
    Kopec nádobí, které samo od sebe umylo jedno děvče!!
    Hromada radosti 💙

    Jo, měli jste pravdu, dali jsme to. Ale bez asistentky by to byl záhul. Nenechat je sníst to teplý byla dřina. Ale zvládli jsme to bez ztráty kytičky a ještě se každý fakt podílel na všem (krom toho zabraného nádobí), z čehož mám ohromnou radost.

    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    GEISHA: Jakoze mysleno oskrabat brambory, nakrajet brambory, prioravir zalivku a naskladat a zalejt? Ja tam teda jeste davala syr, takze nastrouhat syry. Mno, jsem asi retard :).
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ONDRAT: rucni krajeni a predvareni podle myho zbytecna prace. brambory se neloupou, jen se omejou ve vode, nozem se jen zariznou pripadny klicky nebo oka a na mandoline nebo krajeci se nakrajej na mensi nez milimetrovy platky. pak se nemusi nic blansirovat. jen se nakydlej do pekace, zalejou, pokydaj besamelem a sejrem a zapejkas
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam