• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JOHNNY: kolik mas denne zakazniku? kup si dva tyhle maly elektricky double fritaky https://www.walmart.ca/en/ip/hamilton-beach-double-basket-deep-fryer-with-extra-basket-35035c-stainless-steel/6000187104694
    hazej do nich luj nebo sadlo a frituj v nich. zarucis si extra chut a pokrmy smazeny v zivocisnejch tucich sou daleko 'zdravejsi' nez ve vsech rostlinejch olejich..
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    DEVIL: Toho jsem se trochu bal :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    JOHNNY: tak do provozu to lol jako. na doma na dve porce trva po 2x prehrabani cca do 6-10 minut podle velikosti. sou to ale zblansirovany a posuseny hranole. ze syrovejch nevim jak dlouho bys fritoval. mam tohle https://www.ninjakitchen.ca/products/ninja-foodi-9-in-1-6.2l-pressure-cooker-air-fryer-with-high-gloss-finish-zidOP301C
    jinak se z toho poseres v provozu asi, na to jak sou hranolky popularni
    JOHNNY
    JOHNNY --- ---
    Mate nekdo doma air fryer? Zajima me to ciste na hranolky do mensiho letniho provozu.

    Objem nadoby vs mnozstvi jidla (idealne hranolku) vs rychlost smazeni :)

    Diky
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    LADY_MYSKA: uz mam hummus. Je z toho hrasku takovej jalovejsi nez z cizrny, ale da se.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DA_NIELA: dat do mraznicky na priste
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    IRINA: Tenhle mám a je skvělej. Na hnětení je tam ten malej plastovej "větráček" vpředu - na chleba to není, zatím mi utáhl vánočku/bagely/foccaciu, ale kvasový chleba bych do toho nedala - beztak chleby jenom překládám a dlouho nechám kynout v chladu, tak to ani nepotřebuju. Koupila jsem ho hlavně kvůli strouhání, sekání a šlehání. Mixér je skvělej na mouky (oves/jáhly) - lněný semínko namele jak nic :).
    ALONSIA
    ALONSIA --- ---
    DA_NIELA: indický dhaal nebo variace na kari
    IRINA
    IRINA --- ---
    ZUZKAOU: hmm, chjo, tak já už nevím, robota klasickýho nechci, protože hlavní funkcí má být krouhání, krájení, sekání a jako teprve podružná funkce umíchání nějakého těsta
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IRINA: jo aha, to bude asi tupá varianta sekáčku - to bych nebrala, zejména pokud to chceš kvůli chlebu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    IRINA: plastovy??
    IRINA
    IRINA --- ---
    ZUZKAOU: v popisu je "plast. hnět. hák"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IRINA: na chleba potřebuješ hnětací hák

    Na té fotce vidím jen šlehací metlu...

    IRINA
    IRINA --- ---
    díky díky, já si myslím na bosch multitalent. trochu mě teda děsí velikost,ale těsto na minichleba by to mohlo utáhnout.

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DA_NIELA: krokety - zamíchat do rozmačkanýcb uvařeých brambor, přidat třeba orestovanou cibuli, česnek, petrželku a nastrouhaný sejra. uděat válečky, obalit v torjobalu a usmažit/upéct.

    Karbanátky - přidat opečenou sibuli, česnek, majoránku, vejce a strouhnaku.

    Upéct do řkupava - smíchej olej, cukr, papriku, pepř sůl, sojovou oméčku na hustější marinádu, v tom ten hrách obal a na 180° peč tak 10-15 minut v troubě a nebo horkovzdušné fritéze.

    Favosalata - řecký hrachový "hummus" rozmixovat s trochou vody, spousotu oilivového oleje s čensekem a citronvou šťávou .
    KURE
    KURE --- ---
    DA_NIELA: hummus, Lepenice, hrachovy karbanátky.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Jak se dá využít zbytek uvařeného žlutého hrachu? Měla jsem velký voči, když jsem si ho namáčela na včerejší polívku.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    ARIAEL: S něma spolupracujeme... Doufáme, že nám daj někdy nějaký kupóny, úplatek nebo něco... zatím prd... Vůbec by mi nevadilo, kdyby se zadlužili a začali nám platit v mixérech...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    GENEVIEVE: Jop, taky Kitchen Aid... Asi by se sehnal i levnejsi, ale tohle je i esteticky krasny.
    QWITI
    QWITI --- ---
    Já mam Kenwooda K Mix a taky v něm dělám těsto na chleba již několik let
    Stál kolem 7, ale už to bude třeba 7 let
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    ZUZKAOU: hezky se mu povedly :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam