• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KASUMI: eh, právě jsi mi rozsekla, co si vzít k chroupání k pozdněvečerní práci na pc. Jdu si pro nori řasu :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Dobre. Prvni onigiri dopadlo chutove dobre, ale na tvaru budu muset jeste zapracovat, zatim je to jen prelozena rasa, plnena ryzi a naplni z tunaka :)))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ja si o vikendu koupila novyho brauna set, konecne mam zas velkou nadobu :)

    Jinak dnesni ryze vyrazne lepsi :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Moji nejvíc vytížení pomocníci v kuchyni jsou pomalý pan CrockPot, pan Braun - tyčák s příslušenstvím, vajcovar a nově horkovzdušná dvířková fritéza z Lidlu. CrockPot mám v provedení, kdy varná nádoba může na plynovej hořák.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    JAJITA: Já to vždycky kupuju tady u arabů 1€ za 3 svazky velký jak kráva.
    Pokud jednou za pár dní měníš vodu, tak ti ve váze v lednici vydrží i 3 týdny.
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    KASUMI: Nám rýžovar paradoxně přeteká a prská, když je málo plný, když tam vařím 6 porcí (max náplň), je zcela ukázněný a nevyteče nic, když 2, je to bordel.
    GALE
    GALE --- ---
    JAJITA: Dávám je do krabičky nebo igelitového pytlíku. Zavřít, zalít tak lžíci vody a protřepat. Voda se má dostat na bylinku, ale bylinka v ní nesmí ležet. Takhle vydrží asi týden. Nesmí nikde ležet ve vodě.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    JAJITA: jj, do lednice, udělej z toho takovou jakoby roládu, ale neručím za nic, jo?
    The Best Way to Store Fresh Herbs
    https://www.seriouseats.com/the-best-way-to-store-fresh-herbs-parsley-cilantro-dill-basil
    https://www.themediterraneandish.com/how-to-store-fresh-herbs/
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MOIRAIN: Díky, a dát do lednice? Docela by mě mrzelo, kdybych ho musela vyhodit, z vícero důvodů ;-)
    Mladá paní mi třeba donesla ochutnat její smažené závitky, vysvětlila a poradila několik jejích/jejich receptů, já jim sem tam upeču naše koláče, piškotovou roládu, za mě prostě super "spolupráce". 👍
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    JAJITA: zabal do vlhké utěrky, do pátku by to vydržet mohlo
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Ale šla jsem sem pro radu.
    Teď jsem dostala od "naší" Vietnamky z obchodu přes cestu svazek koriandru, uřízlého těsně nad hlínou. Jo, je už ve vodě, ale co s ním dál, vzhledem k tomu, že je úterý? V týdnu jsem fakt neplánovala vařit nic, kam bych ho ráda dala.
    Díky za nějaký tip.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MOIRAIN: Mám to taky tak, na prst vody nad rýží:-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: To je mi jasny :)
    Ja jen zatim chtela zkusit, ze to funguje
    Vychytavani me ceka :)
    KURE
    KURE --- ---
    KASUMI: ten rýžovar neni žádný kouzelný zařízení.
    Je to jen hloupej hrnec, kterej se vypne, když v něm začne moc stoupat teplota,
    a to se stane v okamžiku, kdy už tam neni voda, která to ochlazuje.

    Takže délka vaření, a uvařenost rejže, je NAPROSTO závislá na poměru vody a rýže.
    Výhoda je v konsistenci, takže když si vychytáš že na hrnek mokrý propláchlý basmati potřebuješ 1.5hrnku vody, bude to vždy dobrý.
    A když použiješ stejnej poměr na neloupanou, vyndáš to tvrdý jako broky.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: záleží, poměr vody a rýže chce vychytat, mně třeba stačí o něco málo více objemu vody, než je rýže
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: mela jsem tam jednu odmerku ryze, proprana byla dost
    ale asi moc vody.. delala jsem podle navodu - po rysku
    ale pak jsem si dodatecne precetla, ze to melo byt 1,5 odmerky a mne to vyslo na cca 3
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: nesmíš ten rýžovar přeplnit, rýže musí být dobře propraná a pokud máš takový ten super jednoduchý, dej pod poklici papírovou utěrku
    (basmati a jasmínová v podstatě žádný škrob nepouští a tím i proprání nepotřebuje, zato sushi rýže a taková ta "česká" pouští škrobu hodně a proto je nutné je dobře propláchnout)
    FAT: už asi tři roky vařím vajíčka tak, že dám vařit kastrůlek cca 3 cm vody, když se voda vaří, dám do ní vejce, klidně z lednice, přiklopím poklici a vařím, 6,5 až 7 minut spolehlivě měkký žloutek, za tu dobu mi praskla přesně dvě vajíčka, předtím tak každé třetí
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Masový koule a rajská volně podle pradobrot.

    Knedlík kupovanej, na domácí jsem většinou línej.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    RUTHLESS: super, tak tu jsem nakonec vzala (s tím, že když to vychází primárně v ČR, tak to bude trochu víc přizpůsobené tomu, co se v ČR dá sehnat :-)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TRISSIE: takhle cutna indie ma byt uplne top. Tu ber. A teda, btw, je tu auditko na kucharky jenom :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam