• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RUTHLESS: no právě, všichni jen rajčata, rajčata, ale ta varianta s paprikama atd. mňamdopíči
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TOOMIX: To je neskutečný…
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ETERNITY: kotleta/krkovice a pečené brambory
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ETERNITY: chili con carne? to je taky velmi nenáročný na čas, kdy se ve finále servíruje.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ETERNITY: Co třeba beef de bourguignon?

    Jako jo, asi je k tomu nejlepší brambor nebo karlovarský knedlík… ale jídlo je to po práci skvělý. Nebo vlastně kaše by byla taky skvělá!

    Obecně něco s kaši by mohlo být supr :-) a jen nejakej salát zeleninovej
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ETERNITY: co udělat cmundu?
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    ETERNITY: Držet se omáčky, pokud nevíte, kdy se skončí, mi přijde fajn. Takže třeba roštěnky s rýží nebo boloňská a špagety nebo kuře na paprice s těstovinami.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ETERNITY: co zapéct kotlety s brambory, cibuli a smetanou?
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Nejaky napad, co uvarit navsteve, ktera bude cely den narocne fyzicky makat? Knedliky mi na vecer prijdou moc tezky, gulas je meh (a byl pri posledni brigade), vim, ze se radsi vyhne varenym bramboram. Nejak mi chybi inspirace.
    MIST
    MIST --- ---
    TOOMIX: a chleba se sadlem je nejlepsi :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Všechno bych to snědl

    How to Make Italian BRUSCHETTE | The Basics & Beyond of Bruschetta
    https://www.youtube.com/watch?v=Dkff8doq7Bg
    KELDA
    KELDA --- ---
    reply KELDA|56044847}: dnes rajská bez lepku masovyma kuličkama. 4 koule, 4 sáčky rýže (nějaké co prostě byla k mání v místním obchodě) a každý jednu kouli a každý si ještě přidával omáčku. Skvělé to voněo, skvěle to chutnalo ... Doporučuju

    Foto - vaření v karavanu a jezeno ve spartakiádních podmínkách takže nešlo o žádné hogo Figo čančání jídla :)

    KELDA
    KELDA --- ---
    KELDA: jinak měl jsem:
    Špenát s vepř. kousky - super jen jsem si to musel zředit jako skoro všechna jídla
    Chili corn carne - bomba, opravdu super
    Boloňská - skvělá, asi nejlepší pro rychlou večeři
    Svíčková bez lepku - ta neměla chybu. Určitě i normal bude stejná
    Krůtí čína - to byla taková cz směs zeleniny a masa v omáčce. Bylo to dobré ale spíše bych to nazval ragů

    A paní v prodejně mi doporučila krůtí roku plněná derou. Ale to už jsem měl zaplaceno a řekl jsem že až priste

    Další mne čekají. Udělal jsem tam nákup před cestou na dovolenou asi za 3000 a zkouším jednu za druhou
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KELDA: To je upřímně skvelej tip!
    KELDA
    KELDA --- ---
    Právě jsme celá rodina dojedli svíčkovou (bez lepku) z www.hotovky.cz a musím smeknout nad jejich technologií. Jídlo skvělé, voní, maso super, a vydrží to v sáčku 2 roky. Teď jsme v karavanu na cestách a jako rychle posilnění úplná delikatesa za kterou by se nestideli ani v dobré české restauraci. Mít do foroty nějaké to balení se hodí doma a na cesty nebo i do práce super. Stačí příloha a jíte. ..navíc 4 členná rodina se 2 dětmi - jeden pytlík stacil
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    DOOMBRINGER: černej rybíz je taky prima do míchaných nápojů. Moje oblíbená kombinace je: černý rybíz, třtinový cukr, trocha šťávy z limetky - vše lehce rozmačkat a přidat rum a mangový džus. Dobrý je to i ve verzi bez rumu. Lze přidat lístky máty.

    A teď se mi v lednici chladí panna cotta s rybízovým rozvarem.

    Jako není to na zpracování více kil, ale na obojí půjde použít rybíz i z mrazáku.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LADY_MYSKA: bubble and squeek


    ZUZKAOU: díky, to si ještě stihnu uvařit vajíčka
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ... poslat mi ten cernej a bilej! hlavne ten cernej zboznuju... :O))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DOOMBRINGER: víno? :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    DOOMBRINGER: Udelat z toho falesne brusinky ke svickove. Udelat z toho domaci zmrzlinu, rybizove ovocne knedliky (no asi ne z 10 kilo), nebo cele nerozmackane kulicky promichat trochu s cukrem a dat do mrazaku. (neprimrznou tolik k sobe) a pozdeji je muzes pouzit treba na upeceni bublaniny.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Mám asi 10 kg různobarevného rybízu.
    Nějaký nápad co z toho kromě marmelády a sirupu?
    Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam