• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    TOOMIX: sorry, jsem cement, to mělo být na LOVE_DALI:
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JESTEDMAN: no ale jaké konkrétně? Nowaco?
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    TOOMIX: mívali v Tescu, občas se objeví v Lidlu
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    TOOMIX: tam asi jedině Makro...ale nevím jak je na tom to Hradecký :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TOOMIX: Kupuju ty argentinsky cerveny zde
    Zkusila jsem vsechny, krom tech rosso a motylku a prisly mi nejlepsi

    Jen lepší jídlo | Boxxi
    https://www.boxxi.cz/
    DROOPI
    DROOPI --- ---
    TOOMIX: jsem nikdy nekupoval....
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DROOPI: a z obvyklých řetězců? :)
    DROOPI
    DROOPI --- ---
    TOOMIX: asi 45 minut, jestli chces neco mimo obvykle retezce tak to asi budes muset nekam popojet....
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LUCIASHECK: to mám z Hradce Králové tak trochu daleko :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    TOOMIX: V Sape
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Jaké mražené krevety a kde byste kupovali na takové obyčejné domácí vaření na másle a česneku atd.? A idealně ne za 1000Kč/kg :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: Tak obecně v MS uz maj vse jen v mrazáku :-/
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: Jeste par mesicu dozadu meli v MS slaninu taky, ale jen v mrazaku. Ne lednici.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    ZUZKAOU: děkuju. Byl jsem několikrát v UK a od té doby se mi cuka oko při "anglické slanině" :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LOVE_DALI: před brexitem - třeba v Marks and Spencer. V Lidlu najdeš plátky neuzené, syrové slaniny na pánev, ale je to spíš americký styl, než anglický. Tedy plátky z boku, s větším podílem tuku, než britská slanina.

    tady rohlík
    Pravá anglická slanina s obsahem masa 85 %
    https://www.rohlik.cz/1321213-prava-anglicka-slanina-s-obsahem-masa-85?categorySlug=300104006-slaniny-a-speky&itemPosition=24&source=%7B%22id%22%3A300104006%2C%22touchpoint%22%3A%22Category%22%2C%22favorite%22%3Afalse%7D

    a TRMS

    Bio vepřová slanina z kotlety na plátky cca 200g - The Real Meat Society
    https://shop.trms.cz/bio-veprova-slanina-z-kotlety-na-platky-cca-200g/
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Nevíte prosím vás, kde se dá v Čechách sehnat práva anglická slanina? Ne "česká" anglická slanina.
    Diky
    AIJA
    AIJA --- ---
    BRUKEV:
    Nechat usušit a rozkutrovat na drobno. Přidávám to prakticky do jakéhokoliv jídla...
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    BRUKEV: Kdyz to dozmixujes jenom se soli a das dosusit na plech, mas chilli sul, kterou se dobre dochucuje na taliri (kdyz uz okolni stravnici nic paliveho nechteji) Ale je to teda suseni.
    QUIP
    QUIP --- ---
    BRUKEV: rozmixovat spolecne s obycejnou paprikou / kapii, klidne s rajcetem, pridat rozmackany cesnek (dle obliby), 2% soli a nejaky starter na mlecne kvaseni, tak jako se kvasi rychlokvasky, nebo zeli. Nechat to asi 2 tydny kvasit v nejake sklenici s kvasnou zatkou (nebo navrch dat pytlik s vodou). Tahle zkvasena omacka pak vydrzi v lednici klidne rok, kdyz do toho clovek nehrabe spinavou lzici. Pridavam v prubehu roku do omacek pri vareni, nebo do salatu atd.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    BRUKEV: cayenne do utopenců a haba pokrajet a zavařit se zeleninou. Dostaneš pak jejich chuť, ale dá se to jíst 😃
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam