• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    CERMI_FOX: plněný papriky znám se syrovou rejží, když zbyla vařená, tak s tou.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KASUMI: tak to by ti udelalo jiste radost treba kilo kumquatu, to je taky vesele loupani.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KASUMI: Taky hrozne rada loupu vareny vajicka 🙈
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    SMOKY: Nikdy
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SMOKY: na mykologickým bloku přednášek se uvádělo (kurz léčivých a jedlých hub 2012), že se v polsku ty něčím ošetřujou a je dobrý to oloupat
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    SMOKY: taky je loupu. Ale zase neloupu klouzky, což spousta lidí dělá, protože jim vadí ty jejich oslizlý klobouky. Já jenom oberu jehličí a rovnou je hodím na pánev.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    SMOKY: Já. Jednak mě to baví, jednak jsou někdy zaprasený od substrátu. A to je radši oloupu, než abych je odrbával od hlíny.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SMOKY: vetsinou jo, ja si to davam pak na oblicej :D mam to od mamy jeste ze sociku, na hydrataci pokozky :)
    na nejaky ty asijsky okurky v nalevu jsem to neloupala, ale jinak vetsinou jo (tak v jednom pripade z 20 jsem lina)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Btw loupete salatovky ? Neloupal sem je protoze sem linej , ale manzelka prisla s tim, ze se tam udrzuji latky z postryku a tak, tak sem je zacal loupat, nevim kolik je na tom pravdy nebo ne. Zni mi to jako urban legend :). Jinak treba korenovou zeleninu na vareni neloupu na primou konzumaci jo.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SMOKY: ja, protoze me to strasne bavi :D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    SMOKY: Už se mi stalo, že když dorazily dovážkovou službou, byly tak zahliněné, že bylo rychlejší je oloupat.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PALEONTOLOG: zaprvý tam té rýže je celkem málo, zadruhé se aspoň dokonale paprika vyplní i v místech, kam se mi nepovedlo směs natlačit
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    je tu teda spis nekdo, kdo loupe zampiony ? taky by mne to nikdy nenapadlo abych pravdu rekl :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CERMI_FOX: dyť to musí bobtnat :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PALEONTOLOG: jo, ona se uvari v tom mletym sama

    RUTHLESS: melo by se to myslim skladovat oddelene, protoze treba kure muze byt kontaminovany salmonelou a zelenina se casto pouziva syrova. Jestli maj lidi doma rovnou dve lednice, to nevim, spis to asi maji nejak oddeleny? V provozech pak maj lednici vic.
    Druhou lednici teda mam, ale zraje v ni pivo :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    DOCKINEZ: nenamáčím ledvinky do mléka ani do vody (čerstvé od řezníka to nepotřebují, stačí nakrájené párkrát vyprat/vymačkat)

    (žampiony taky neloupu)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    CERMI_FOX: Jako to má někdo DVĚ lednice, jednu na zeleninu a jednu na maso? :-D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CERMI_FOX: do paprik syrovou ryzi, jo? jakoze fakt jo?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    DAVE_PAGE: na guláš jasně, tam té cibule je opravdu hodně :)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    CERMI_FOX: myslim obecne...ale cibuli na gulas urcite delam 3/4 hodiny, mozna i dele. Na svickovou postupne korenovku a pak cibuli. Pomalu a nez to zkaramelizuje tak jsem na 3/4 hodiny taky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam