• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    taky jsem chtel napsat ze kralici jatra nejak necitim... osobne povazuji za chutove vyraznejsi treba i kureci jatra nez ty kralici ... :O)
    ale tak jako ZCR > ja kralika rad... :O)
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    Díky za uklidnění. Jestli králičí játra chutnají prostě jako játra, tak pohoda :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Z_RYBY_KOST: Myslím, že nemusíš mít strach, z jater králík cítit není, aspoň mi to teda nikdy nepřišlo.
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR
    ZCR --- ---
    (a mně se teda zdá, že králičí játra jsou cítit hlavně játrama, samozřejmě jemnější než vepřová, ale prostě játra - ovšem já králíka rád, takže bias :-]
    ZCR
    ZCR --- ---
    Z_RYBY_KOST: já bych se s tím moc nepáral, pěkně na másle + pepř/kmín, s čerstvým pečivem
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    Dostala jsem králíka a králičí játra. Váhám, co s těma játrama. Jak moc v tom bude cítit králík, když udělám obyč játrovou omáčku jako dělám obvykle z kuřecích nebo vepřových (na cibulce otestovat, pepř, hřebíček, zalít vodou a podusit, osolit)? Nejsem úplně fanoušek králičího masa, tak se bojím, že z toho bude chuťově ten králík čouhat... Máte někdo dobrý tip na játra?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MOIRAIN: Ten taky. Ale soleni sojovkou je top. Desne to ten kalbe vyčistí :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    RUTHLESS: badyán!
    LADJA
    LADJA --- ---
    VICTO_REA: pridej safran..:)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Já jsem začal dělat z pečený kachny “ala asijský” a hodím tak skorici a hřebíček a co tak najdu vonavyho. A solim sojovkou. Musím říct, ze pak ryzovy nudle a obrany maso do toho a třeba porad nebo jarní… skvela polivka za par minut. A fakt i ze sezrany kachny je toho dost.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Do drubeziho ibzeleninoveho davam vzdy kousek zazvoru. Klidne na pzl palce, dle objemu vody. Prijde mi to pak takove svezejsi, ale mozna je to placebo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CERMI_FOX: Pokud chceš čirý vývar tak je ideální ho pak ještě vyčistit bílkem. do vlažného vývaru rozmichej bílky, za stále míchání pomalu ohrivej až to začne peníze a pak to nech být a pat minut vař, až se to srazí na větší cucky, které precedis.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ZUZKAOU: jak redukovat? Vzdycky se mi strasne zakalil (masovy teda, zeleninovy nevedu) tim klokotavym varem. Pred redukovanim byl nadherne cisty
    VICTO_REA
    VICTO_REA --- ---
    87HIGHFLYER:
    MOIRAIN:

    Přesně pro takový fígle jsem sem vlítla s dotazem:)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    VICTO_REA: můj trik je přídavek sušených rajčat, je v nich spousta glutamanu
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    87HIGHFLYER: Což se dá udělat rajcetem například :-)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    87HIGHFLYER: a taky je fajn to v průběhu vaření jemně dokyselit
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Ještě drobnej tip - lepší je to nesolit (záleží na co to pak použijes) a čas zkrátit papinakem. Pokud je to něco, co se ti vyskytuje doma, je možný do toho naházet kůrky z parmezánu. Obecně cokoliv co tam dodá umami.
    VICTO_REA
    VICTO_REA --- ---
    ZUZKAOU: ja zužitkovala nehodící se silikonový formy na muffiny a z těch to pak snadno po zamrznutí vyklopím a nahážu do jedné vzduchotěsné nádoby.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam