• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LYNCH: To je gólman :-D
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    TOOMIX: joo rak o tý jsem slyšel haha
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LYNCH: pak ještě dvounulka na pizzu :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LYNCH: Je to jak ve fotbale. Taky si někdo mysli, ze je jen obránce, záložník, útočník. A ty víš, ze je centr, wingback, hroťák… :-)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    já sice nepeču, ale doteď jsem žil v tom že je jen hladká, polohrubá a hrubá mouka :D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: Mně to začalo bejt divný, když vychrlili těch X druhů. Dokud měli jen spešl na kynuté, tak mi přišlo, že se to dá vysvětlit přirozeně kvalitou obilí. A když začli prodávat extra pytlíky na všechno, spíš jsem předpokládala, že je to furt ta samá mouka, akorát v jiným obalu, asi jako když se prostředek na mytí nádobí obarví různejma barvičkama a napíše se na to, ze modrej extra odmašťuje a zelenej zanechává extra lesk.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    VSICHNIMAME: A tak ony enzymy nejsou chemka. Prodávají se pro pekaře i zvlášť. Tohle mám z dřívější deklarace od dodavatele.
    Jinak mě trochu překvapuje, že nikomu není divný počet druhů té mouky, každá na jiné použití.
    GARFIELD
    GARFIELD --- ---
    ANABEL_LEE: haha. To konecne dava smysl. Cetl jsem o mouce pouze v anglictine a nikdy sem moji interpretaci nezpochybnoval.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    JAJITA: šlo by tady k tomu něco veřejné napsat? Docela mě "obohacovani" základní potraviny o nějakou chemku překvapuje...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ZUZKAOU: A nemá se to teda hlásit na Českou potravinářskou inspekci? Copak to nevadí? Nebo tam zrovna Jajita pracuje a nijak se to neřeší? To zní už trochu jak konspirační teorie.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: prtotože to zkoumá v laborce :-D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: A jak víš, že je to tam přidaný? Vlastnosti mouky přece můžou bejt ovlivněný šlechtěním obilí, mletím, atd. Připadá mi, že dávat do mouky nějaký nepřiznaný enzymy je v zemi EU dost o držku.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ADELHAIDA: Mě se neptej.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: No znamená to že je to zbytek nějakých kvalitativně horších muk, kterým se kvalita dohání chemickými preparáty.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: Jakto, že to na složení nemusí uvádět?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    RUTHLESS: U mě asi profesní deformace. Kupuj, co uznáš za vhodné.

    ADELHAIDA: Spotřebitel nijak, proto mi to vadí.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    JAJITA: Ve složení žádné enzymy nepíšou, jak se to pozná?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    JAJITA: porad to nechapu. Pokud delaji mouku, do ktere pridavaji nejaky enzymy, ktere napomahaji tomu onu druhu peceni, tak co je an tom spatneho? jestli to opravdu pomaha.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    FRAKIRA: Když budu chtít buchtu s přidanými sraky, můžu si ji rovnou hotovou koupit a ušetřím čas ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam