• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KASUMI: když spařím zeleninu, tak si vodu schovám a cca 1dcl použiju na přípravu základu, do kterýho dám věci jako česnek, zázvor, (oblíbený věci), ale i sůl a cukr, sojovku, rybí nebo jakou omáčku, chilli, víno a hlavně ten škrob (1pol.lž). osmažím maso na sezamovým oleji, prásknu tam zeleninu a hned to zaleju tím základem. škrob chytne chuť ostatních ingrediencí ještě před tím, než je z něj maz..

    LYNCH: tyjo takhle smažit česnek ještě před masem, no nevím o_O
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: Škrob :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Mam hroznou chut na klasicky cesky kungpao z ciny
    Jak dosahnu toho krehkyho kurete a toho sosiku?
    Nalozit maso do solnyho roztoku
    Pouzit skrob na omacku
    Ale co v ni vlastne vsechno je? Nemate nekdo pls ozkouseny recept?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    BRUKEV: Bude se to pak ještě smažit, takže vařím jen lehce, asi jako když vaříš růžičky květáku před obalováním. Nechceš z toho mít srajdu, která drží pohromadě jen trojobalem.

    Koření používám asi jako na kořenovou zeleninu do bramborovýho salátu - nový koření, bobkáč, pepř. Plus můžeš trochu muškátovýho květu, pokud máš rád (já jo).
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: DOCKINEZ: ten celer varite jak moc? Koreni davate jake?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ZUZKAOU: Potvrzuji, celerový řízky jsou strop.

    Já teda do osolenou vodu ještě trochu přikyselím a nakořením, výsledek je super.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    LADY_MYSKA: skoda, ze se brambory nemrazi.. ja nakonec prestala kostickovat brambory na salat, protoze jsem je vzdycky uvarila moc a misto kosticek jsem si znicila brambory a kostickovac zasvinila prakticky bramborovou kasi ;-(
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TRISSIE: tak nevim, divam se do navodu a radeji o celeru mlci. Maji kategorii turin, brambory a spol... a to tedy kostickovat doporucuji. V navodu se pise, pokud bych chtela kostickovat uvarene suroviny, mam je nechat pres noc v mraznicce a az nasledne kostickovat
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    FRAKIRA: rupne to v místě uchycení vnějšího severojižního nože, protože tam je toho plastu nejmíň. Určitě ne hned, ale při dostatečně dlouhým používání jo.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    TRISSIE: je to v plastu, ale ja bych se toho asi nebala...

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: já ti ho vůbec nerozmlouvám, myslím si, že kostičkovač je nejlepší vynález po krájeným chlebu, ale prostě bych zkontrolovala, jak je uchycená řezná mřížka a jestli celej ten díl není kovovej, tak bych neriskovala, protože i to málo, co si pamatuju z dynamiky ze školy, mi říká, že je to při kostičkování velmi tvrdé zeleniny namáhané velmi ošklivě.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TRISSIE: Aha, ja si myslim na kostickovac ke kenwoodu
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: ten z LIDLu, ale celer je prostě mrcha tvrdá, tak bych s ním neriskovala radši u ničeho, co není čistě svařenej / odlitej kov, ale kov chycenej v plastu. Vařenej v pohodě (och, bramborový saláte nakrájený na úhledné stejnoměrné kostičky za pět minut!), syrovej celer a petržel radši ne.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    TRISSIE: prosim te, jaky jsi mela?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: ale na celer v kostičkovači pozor, tím jsem si svůj kostičkovat odrasovala :-(
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Vsem moc dekuji, uz jsem si objednala kruti stehna a zitra se jde na vec.
    Jeste jsem si vzpomnela, ze jsem chtela k robotu kostickovat, tak se jdu podivat, jestli je skladem
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    no on takovej bramborovo-cellerový gratin je taky věc moc dobrá :-)
    KURE
    KURE --- ---
    TOOMIX: v ty kaši se to imho docela schová, i pro lidi co celer úplně nemusí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam