• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ZCR
    ZCR --- ---
    ELIZHANNAH: mám z okouna recept na náplň na koláč, už x-krát provedený - 2 tvarohy, 90 g cukru (nebo míň), 2 vejce, 50 g másla, 1 pudinkový prášek - utřít, přidat 200 ml mléka. Výsledná směs (docela řídká) se nalije na máslem vymáznutý plech vyložený těstem s okraji (tohle je tak na plech 20x30 cm akorát: původní recept počítá s variantou lineckého - 170 g hl. mouky, 90 g másla, 50g cukru, 1 menší vejce, 5 g prášku do pečiva - ale líná vohrábla, která nemají linecké v paži (já) bez uzardění a ke spokojenosti nahradí koupeným vyváleným křehkým těstem (v mém případě křeké z Alberta, haj hou). Peče se na nějakých 170, dokud to nechytí barvu.
    Ta náplň snese různé variace - dávám míň cukru (nebo část vanilkového), někdy místo mlíka smetanu (nebo směs), minule jsem tam třeba ještě navíc rozmixoval banán... ovlivní to chování při pečení (jak moc nabyde) a konzistenci (jak moc tuhne ještě při pečení, a jak pak ztuhne po vychladnutí - které je podmínkou zachování důstojnosti při konzumaci), ale dobré je to furt velmi, náplň ovšem hodně "těžká" - je to spíš řez/zákusek než buchta.
    PETATA
    PETATA --- ---
    ELIZHANNAH: posílám pár tipů, třeba některé už znás...

    Strouhaná buchta
    http://www.pradobroty.cz/2012/02/strouhana-buchta.html?m=1

    Tvarohový koláč | Roman Vaněk
    https://www.rohlik.cz/chef/54-tvarohovy-kolac

    Buchta Himaláje - recept od D. - TopRecepty.cz
    https://www.toprecepty.cz/recept/23185-buchta-himalaje-recept-od-d/

    Tvarohový koláč tříbarevný, příjemně vzpomínkový - Gurmánka.cz
    https://www.gurmanka.cz/2013/08/tvarohovy-kolac-tribarevny-prijemne-vzpominkovy

    Míša dort
    http://www.pradobroty.cz/2013/09/misa-dort.html?m=1
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ELIZHANNAH: Ten recept z netu bude jemnejsi, kolacovitejsi,(víc mouky a hodně másla) to co jsem popsala teď je takové skvěle tvarohové a vláčné. Vlastně tvarohová náplň co drží tvar :⁠-⁠D
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ZUZKAOU: Dík. Dcera miluje věci s tvarohem (ale zase ne všechny, některé jí chutnají víc, některé míň), tak sháním tvarohové recepty.
    PAKOBYLKA: Tohle mě hodně zaujalo a míním taky vyzkoušet upéct to ve formě muffinů :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ELIZHANNAH: to mám z toho že jsem byla líní jít hledat do kuchařky, ale našla jsem nějaký přibližný recept na netu, kde paní nemá prdpoeč v surovinách a má ho v postupu. Ale zjevně to fuguje i bez něj - jen to bude hutnnější, což ale neva, ono je to celkem hutné, měkké a vláčné i tak.


    500 g tvarohu z papíru - tužší než ve vaničce
    60 g másla (když vezmeš tučný tvaroh, netřeba přidávat máslo, ale s máslem je všechno lepší)
    150 g mooučkového cukru
    3 vejce
    30 g hrubé krupice
    5 g vanilkového cukru
    5 g prášku do pečiva
    100 g hrozinek namočených v rumu

    Rozehřát toubu na 180°C, vymazat formu.
    Utřít máslo s cukrem a žloutky, smíchat s tvarohem. Smíchat krupici, prdpopeč a vanilkový cukr, přmíchat do tvarohvé směsi spolu s hrozinkami. Ušlehat tuhý sníh, opatrně zamíchat do těsta a přendat do formy. Babička připsala poznámku přikrýt raději alobalem, ale když to člověk trošku připeče, tak z tho má baskický koláč.

    Jak na největší sladký hit současnosti – Basque burnt cheesecake | Apetit Online
    https://www.apetitonline.cz/recept/basque-burnt-cheesecake
    KURE
    KURE --- ---
    ELIZHANNAH: já nedal zadnej. :D a dobrý.
    Ne úplně záměrně, prostě jsem v tom "fofru" úplně zapomněl něco takového řešit. Řešil jsem jak nejlépe do toho vpravit jabka, který bylo potřeba zpracovat. Krájení na pěkné kousky mi moc nešlo, tak vyhrál mixér a prostě jsem to vmichal do té hmoty.
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ZUZKAOU: kolik je do toho receptu potřeba toho prášku do pečiva?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Gnocchi sem tuhle dělala s brynzou místo halušek a celkem dobrý.
    KURE
    KURE --- ---
    ZUZKAOU: děkuji uctivě. Je to úplně blbuvzdorny, rychlý a umaže se jedna mísa. A je to moc dobrý.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    PAKOBYLKA: takže tvarožník ve formě muffinů vyzkoušen a JDE TO :-)
    várka těsta byla na 24 muffinů, takže příště stačí asi poloviční, peče se kratší dobu, cca 20 minut stačí

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAKIHARA: jj, napytllíkovat na porce co člověk obvykle vaří a zamrazit.

    Když pak člověk neví co vařit, tak udělat jednduchou omáčku (klidně i rajčatovou) vrazit do toho noky a posypat sejrem.

    Teď aktuálně je třeba udělat primaveru - tedy jarní zelenina + smetanová omáčka+ bazalka
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    LADY_MYSKA: Houbova/syrova omacka, zbytek zmrazit?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Prosim, mam tu nekolik baleni gnocchi, co s nimi?
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    Nemate nejake oblibene babovky s kvaskem?
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ZUZKAOU: tak já to v brzké době vyzkouším
    VSICHNIMAME: přesně tenhle recept dělám (teda ok, nedávám čokoládu Lindt :-) a jo, jsou dobré, všichni chválí
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    PAKOBYLKA: jestli nevadi jogurt misto tvarohu, obcas delam ve forme muffinu tohle
    Peach, pistachio & white chocolate pound cake recipe | Good Food
    https://www.bbcgoodfood.com/recipes/peach-pistachio-white-chocolate-pound-cake
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    PAKOBYLKA: dobře mi přijdou čokoládové z pradobrot
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PAKOBYLKA: tvaržník v mufinech určitě bude fungovat, a je to vlastně dobrej nápad.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ZUZKAOU: tomuhle by snad nemělo vadit, když to udělám ve formě muffinů že?
    Kvůli lepší přepravě teď dělám pořád muffiny a u něčeho se mi tak úplně nevyplatilo těsto na plech fláknout do košíčků...
    nemá někdo zkušenost? popřípadě tip, na co nejvíc tvarohové muffiny nebo na dobré recepty na muffiny obecně?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    TOOMIX: je to nádhernej koláč!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Variace na chřestovou polévku - od polského instagramera

    Na troše másla oretovat nakrájený chřest, cibuli a porek, zalít vývare a když se to začne vařit přidat čerstvé torteliny (vzala jsem špenátové s ricottou z alberta - to menší a dražší balení a jsou moc fajn), nechat vařit 2-3 minuty. Mezi tím na každého půllitru polévky rozmíchat 1 vejce se šťávou z půlky citronu a přidat za stálého šlehání sběračku horkého vývaru. Vaječnou směs přidat do hotové polévky, dosolit, dopepřit a případně dosladit podel pořeby a přidat pažitku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam