• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ZUZKAOU: Dík. Dcera miluje věci s tvarohem (ale zase ne všechny, některé jí chutnají víc, některé míň), tak sháním tvarohové recepty.
    PAKOBYLKA: Tohle mě hodně zaujalo a míním taky vyzkoušet upéct to ve formě muffinů :)
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    PAKOBYLKA: takže tvarožník ve formě muffinů vyzkoušen a JDE TO :-)
    várka těsta byla na 24 muffinů, takže příště stačí asi poloviční, peče se kratší dobu, cca 20 minut stačí

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAKIHARA: jj, napytllíkovat na porce co člověk obvykle vaří a zamrazit.

    Když pak člověk neví co vařit, tak udělat jednduchou omáčku (klidně i rajčatovou) vrazit do toho noky a posypat sejrem.

    Teď aktuálně je třeba udělat primaveru - tedy jarní zelenina + smetanová omáčka+ bazalka
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    LADY_MYSKA: Houbova/syrova omacka, zbytek zmrazit?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Prosim, mam tu nekolik baleni gnocchi, co s nimi?
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    Nemate nejake oblibene babovky s kvaskem?
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ZUZKAOU: tak já to v brzké době vyzkouším
    VSICHNIMAME: přesně tenhle recept dělám (teda ok, nedávám čokoládu Lindt :-) a jo, jsou dobré, všichni chválí
    MUTHA
    MUTHA --- ---
    PAKOBYLKA: jestli nevadi jogurt misto tvarohu, obcas delam ve forme muffinu tohle
    Peach, pistachio & white chocolate pound cake recipe | Good Food
    https://www.bbcgoodfood.com/recipes/peach-pistachio-white-chocolate-pound-cake
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    PAKOBYLKA: dobře mi přijdou čokoládové z pradobrot
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PAKOBYLKA: tvaržník v mufinech určitě bude fungovat, a je to vlastně dobrej nápad.
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ZUZKAOU: tomuhle by snad nemělo vadit, když to udělám ve formě muffinů že?
    Kvůli lepší přepravě teď dělám pořád muffiny a u něčeho se mi tak úplně nevyplatilo těsto na plech fláknout do košíčků...
    nemá někdo zkušenost? popřípadě tip, na co nejvíc tvarohové muffiny nebo na dobré recepty na muffiny obecně?
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    TOOMIX: je to nádhernej koláč!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Variace na chřestovou polévku - od polského instagramera

    Na troše másla oretovat nakrájený chřest, cibuli a porek, zalít vývare a když se to začne vařit přidat čerstvé torteliny (vzala jsem špenátové s ricottou z alberta - to menší a dražší balení a jsou moc fajn), nechat vařit 2-3 minuty. Mezi tím na každého půllitru polévky rozmíchat 1 vejce se šťávou z půlky citronu a přidat za stálého šlehání sběračku horkého vývaru. Vaječnou směs přidat do hotové polévky, dosolit, dopepřit a případně dosladit podel pořeby a přidat pažitku.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MEANKITTY11: 3x250g a dělám to z polotučného
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    (spíš tam chybí info o tučnosti)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    TOOMIX: kolik váží tři tvarohy ve vaničce? nemám vůbec tušení, když dávkujou po balení.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    KURE: u nas momentalne vede strudl ci povidlove tasticky z testa: dil tvarohu, dil mouky, dil tuku.

    FERRYH
    FERRYH --- ---
    FERRYH: mimochodem, krom vypsanych rad od jinejch me uz napada jen jedine: samotna strouhanka... pouzivam vlastni mletou z obyc. tvrdych rohliku a housek a nedavam nic jineho, zadnej chleba a toustak -- a melu to v robotu na neprilis jemnem struhadle (takovej ten na jemnou mrkev nebo syr)
    Delam take z goudy a nemam problem, krom uz zminenych olomouckych tvaruzku a ty uz jsem si zakazal na vekyvekuv... (jezisi! byt mi smrdel snad tri nedele a nedalo se to vyvetrat!!!)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRUKEV: a natacet to! preci jen si pak clovek uz po tolika pivech trosinku hure pamatuje... ;O)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam